Kozos vagy kulon kassza egy házasságban?
Én megmondom őszintén,hogy nem tudnám elképzelni,hogy külön kasszán legyünk a férjemmel.Viccesnek találnám,mikor a kasszánál osztozkodnánk,hogy ki melyik gyerek pelenkáját fizeti:)))Most komolyan,számomra ahol különkassza van,az nem család.Élnek egymás mellett független egymástól,ennyi.
Tudom,hogy a mai világban divat a házassági szerződés,meg annak tisztázása előre,hogy váláskor mi legyen,de van értelme így házasodni?Hol itt a bizalom?És ha a férjem tízszer,vagy inkább hússzor annyit keres mint az én gyesem,akkor talán neki valaminkhez több joga van?Sokmindent nem lehet pénzben kifejezni,forintosítani.És egyikünk élete sem ér kevesebbet.Ha válásra kerülne a sor,akkor az akkori vagyonunk fele-fele illetne bennünket.Ez így faír.Mondjuk mi a nulláról indultunk,mindenért magunk dolgoztunk meg.
De nem tudnék szerződéssel élni.Ezt a fajta bizalmatlanságot én nem tudnám elviselni.Ha feltételez rólam a jövendőbelim bármi rosszat,akkor minek házasodni?
Van olyan rokonom,akik a házasságkötésük előtt szerződésbe leírták,hogy a nőnek semmi köze a pasi vagyonához,lakásához,és mivel a sokszorosát keresi a férje mint Ő,a későbbiekben sem lesz semmijük közös.Tehát ha 10 év múlva esetleg válnak,akkor elhozhatja a bőröndnyi ruháját.Aki hagy magából ekkora hülyét csinálni annak úgy kell.Az én nézeteimmel ez nem fér meg.Aki egoista,és mindent magának akar,annak nem kötelező megházasodni.
"És ha a férjem tízszer,vagy inkább hússzor annyit keres mint az én gyesem,akkor talán neki valaminkhez több joga van?" Már megbocsáss, a közös kassza nem a másik lerablását jelenti. Igen, ha húszszor annyit keresek mint a párom ráadásul történetesen jobban tudok félretenni mint ő, nem fogok mindent hazaadni. Annyit adok haza amiből teljesen kényelmesen megél a családunk. Ez így fair. Ha a feleségemet kineveznék cégigazgatónak, én meg még mindig egy étteremben melózok, nehogy már hazaadja nekem a pénzét amikor százszor többet tanult meg hajtott, hogy elérje azt a szintet. EZ nem fair.
"sokszorosát keresi a férje mint Ő,a későbbiekben sem lesz semmijük közös" ez lükeség. Már miért ne lehetne közösen venni autót, lakást? Ha viszont én tíz évig güriztem a kapcsolatunk előtt hogy legyen egy saját lakásom, az miért kéne, hogy egy esetleges válás után félig a feleségem tulajdonát képezze? Veszünk mi magunknak együtt, közösen, azt eladva a pénz baj esetén feleződik, ez így logikus nem? Ez sajnos nem bizalom és nem is egoizmus kérdése. Soha nem tudhatod hogy mit hoz a jövő.
Ezt sem értem: "Tehát ha 10 év múlva esetleg válnak,akkor elhozhatja a bőröndnyi ruháját" Szóval a kedves ismerős 10 éven át nem vesz semmit csak eltartatja magát a férjével vagy mi? Ez esetben meg is érdemli.
Nekem volt már egy válásom. A képlet egyszerű volt. Én vettem a lakást anno, a feleségem pedig az autót és a bútorokat. Nem terveztünk szétmenni de bekövetkezett. Elég volt érzelmileg túl tenni magunkat, civakodni viszont szerencsére nem kellett azon hogy ki mit vett. Egy mondat erejéig sem volt ezzel probléma.
Szerintem akik nem élnek közös kasszán azok nem biznak meg igazán egymásban. Ha szeretem a feleségem vagy férjem akkor kit a fenét érdekel hogy melyikünk mennyit tanult? egy háztartás, egy család. Nehogymár pl az orvos férj ne adná haza a fizetését az óvónő párjával közösen, teszem fel.
Szerintem a külön kassza bizalmatlanságra utal, ugyanúgy ahogyan a házassági szerződés is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!