Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miket kell intézni egy temetés...

Miket kell intézni egy temetésnél? Nem tudom, hogy jó a kategória vagy sem.

Figyelt kérdés
Tehát úgy értem boncolás, ravatal stb.. nagyjából tisztában vagyok ezzel, de nem teljesen.. MEg azt is, hogy mennyibe kerül. Továbbá az is a kérdésem, hogy eddig félárva voltam, most teljesen. Eddig csak édesanyám után kaptam árvaságit, azt is minimálisat. Egyetemista vagyok, így abból kellett mindent fizetnem. Édesapám elhunyt, így ezt ezután, hogy fogom kapni? Ne higgyétek, hogy csak ez érdekel, de más rokona nem volt neki, és valamiből a temetést is ki kell fizetnem,más jövedelmem meg nincs. Köszönöm előre is a segítséget
2011. jan. 5. 12:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%

Élőszőr is fogadd őszinte részvétem!

Boncolást, a kórház úgy ítélheti, hogy kötelező elvégezni. De ha nem akkor Te attól még külön kérheted. Temetkezéssel kapcsolatban, pedig menj mindenféleképpen el egy temetkezési irodába, sajnos készülj fel, hogy nem a legkellemesebb dolog, ha szerencséd van kifogsz valami kedvesebb félét. Másik pedig, hogy olyan 200-300ezerből tudod olcsóbban megúszni. (szerintem).

Én ennyit tudok. Sok erőt kívánok!

2011. jan. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Az árvaságinál kiszámolják, hogy apukád után mennyi jár neked, összevetik a kettőt, és egyben kapsz egy nagyobb összeget. Ennyit tudok segíteni :)
2011. jan. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%
A boncolást nem kell intézni bűncsekemény gyanúja esetén hatósági boncolás van, váratlan halál esetén orvosi szempontból boncolnak ha külsőleg nem állapítható meg az ok, ha egyértelmű betegségek következménye akkor nem boncolnak. A temetést vállalkozóval kell megbeszélni, ő mondja el milyen szolgáltatást nyújt. A legolcsóbb amikor hamvasztást kérnek és ők mennek el az urnáért hogy otthon tartják.A vállalkozóval kell megbeszélni, hogy mit veszel igénybe és mit nem.Urna is van 4 ezer Ft-ért és százezerért.
2011. jan. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Önkormányzatnál kérj temetési segélyt, nem lesz nagy összeg, én 12e-et kaptam.

A boncolást az orvos kéri, aki megállapította a halált, ezzel semmi dolgod.

Amikor megtaláltad apukádat, gondolom, h hívtál halottszállítót, vele kell egyeztetned a temetésről.

Ha kórházban hunyt el, akkor keresd meg temetkezési vállalkozót, általában a kórházak környékén szoktak lenni.

Bemész a papírokkal, amit az orvostól kaptál, a halottszállítótól, plusz a saját papírjaid.

Bocsi, lemaradt, háziorvostól is kell papír, azt az ANTSZ-től kapod meg, aláírja, ráírja a betegségeit.

Azért kell az ANTSZ, mert gondolom hamvasztani szeretnéd, az a legolcsóbb egyébként. Nekem így is majdnem 200 ezer Ft volt, én kölcsönkértem, így tudtam kifizetni.

Az önkormányzathoz is menned kell, ők állítják ki a halotti anyakönyvi kivonatot, erre is szükséged lesz a temetkezési vállalatnál. Az önkormányzathoz kell megint csak a halottvizsgálati papír, amit az orvos adott.


Ha egyetemista vagy, gyorsan adj be papírt a szoc. osztályra, ha már ott vagy, és kérj segélyt is.

Az egyetemen is kérhetsz rendkívüli segélyt.


A temetkezés szolgáltatónál vigyázz, nálam legalábbis igyekeztek egyre több pénzt kicsikarni, csak az urna 16 ezer Ft volt...

Kérhetsz egyházi vagy önkormányzati temetést, ha egyházit kérsz, ismét lehúzzák az összes pénzt rólad, visszamenőleg egyházi adó, nálunk pl egy harangozás 5e Ft, én önkormányzati kértem, a búcsúztató szertartást végző nő 20 e-et kért, szép volt, és családias.

Ki kellett töltenem egy papírt, anyuról voltak kérdések, és az alapján mondta el a beszédet.

Sírhelyet én nem váltottam, nekem itthon van az urna, de ha anyukád már régebben meghalt, akkor kiválthatod, és mellé lehet temetni.

Ez a legolcsóbb megoldás, saja nálunk egy koporsó 150 e-nél kezdődik...


Édesapádnak meg szerintem már nem fontos, h mennyi pénzt költesz a temetésre, a szívedben őrizd meg, neki az a jó.


Őszinte részvétem, ha szeretnél beszélgetni valakivel a gyászról írj nyugodtan privit, én már lassan jobban vagyok, eltelt egy év.

2011. jan. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem!

OFF: Temetési segélyért is fordulhatsz a helyi önkormányzat szociális irodájához. (Nem tudom, hogy felétek minek hívják.)

Minimális összeg, de segít a bajban.

Nézd meg, hogy saját jogon kaphatsz-e családi pótlékot, illetve lakásfenntartási támogatást is igényelhetsz.

2011. jan. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nincs esetleg egy barátod vagy ismerős aki el tud kísérni a temetést intézni ? Sokszor az ember a bánatában sok mindent elnéz, jó ha van vele valaki.
2011. jan. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Részvétem! Sajnos nálunk is aktuális a téma. Elöször be kell menned a kórházba elintézni a papírokat, vinni kell az elhunyt születési anyakönyvi kivonatát, házassági anyakönyvi kivonatot, személyi igazolványt. Nem mindig boncolnak, csak ha szükséges, ezzel neked nincsen tehendőd, viszont a kórház felszámít hűtési díjat (nekünk 6000 Ft volt). Általában kell vinni egy lepedőt is. El kell intézni a halotti anyakönyvikivonat kiállítását, de ezt vállalja a temetési vállalkozó is. Érdemes temetési céget megbízni (szinte minden kórház közelében találsz). Sajnos a legolcsóbb temetésnél is számolj kb. 200ezer Ft-tal. Nálunk a halott elszállítása+ hamvasztása 70ezer Ft volt, erre jön még az általunk választott temetés díja + a búcsúztató vagy a pap honoráriuma.
2011. jan. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, sokat segítetek. De van, aki eltud kísérni. És nem hagyom magam, hogy átverjenek. Csak nem tudom, hogy mit tegyek. Szeretnék méltó búcsút, nem tudom, hogy ez mi lenne.. Perpill semmit sem tudok, hirtelen szakadt minden a nyakamban. Kórházban hunyt el, az a baj, hogy holnap tudok csak hazamenni, mert ma még vizsgám van este.. Tudom, hogy nem kéne bemennem, de már ebből a tárgyamból ez az utolsó pótvizsga, ha nincs meg vége a sulinak is. A lakás apu és az én nevemen van, de én azt szeretném majd eladni, pont ezt terveztük így is.. Fogalmam sincs mit tegyek, és így már nem is bírom.. Édesanyám 4 éve ment el, most meg apu.. Egyetlen vigaszom, hogy a párom mellettem van.. Köszönöm, hogy segítetek!
2011. jan. 5. 13:10
 9/12 anonim ***** válasza:

Fogadd részvétemet!

Arra még készülj fel, hogy a temetkezési vállalatnál a temetés "megrendelése" elég kellemetlen lesz. Mindent külön ki kell választani, onnantól kezdve, hogy milyen legyen a ravatalon a terítő, odáig, hogy milyen betűkkel legyen a felirat. Persze mindezt árlistából. Olyankor az embernek a legkevésbé ehhez van kedve :S Az ár nagyban függ attól, hogy hol lesz eltemetve. Pécsett pár éve, hamvasztásos temetés került 270 ezer forintba.

2011. jan. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Tatabányán lenne majd a temetés.. De lehet, hogy a hamvasztás lesz a megfelelő, és hazaviszem. Később, ha lesz elég pénzem rá, akkor meg Anyu sírjára temettetem. Vagy nem tudom..
2011. jan. 5. 13:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!