Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetünk? Edesanyam...

Mit tehetünk? Edesanyam öngyilkos akart lenni, nevelöapänk alkoholizmusa miatt. Felgyogyulasa utan elköltöztettük, a lakas maradt a nevelö apa haszonelvezetevel

Figyelt kérdés
2009. jan. 23. 10:48
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
anyam utana nem fizetett semmit ,es a tudtaval beköltözött a reszebe.es kifizette az elmaradasokat,tartozasokat es a lakas törlesztö reszletet is mindig befizette.nevelö apank meghalt,vege a haszonelvezetnek,es most anyank el akarja adni a lakast,es kirakni a battyamat engem a harom eves fiamat az utcara.fizetni nem akar anyank..ami penzt beleraktunk a lakasba.mit tehetünk,hogy ne kerüljümk csak ugy ki az utcara?
2009. jan. 23. 10:51
 2/22 A kérdező kommentje:
märmint a battyam költzöttt be
2009. jan. 23. 10:52
 3/22 anonim ***** válasza:
68%
szia! Hát ez elég szomoru hogy a saját anyukád akar titeket kitenni az utcára.Szerintem mennyetek el egy űgyvédhez,mem rakhat ki titeket csak ugy.De azért jo lenne ha még irnál vmi bővebbet, mert nem igazán tudom hogy mijen házrol van szo,mert elvileg nektek is kell hogy legyen valamenyi részesedés később pedig fele-fele a bátyáddal.Vagy nem igy van?Amugy meg eladhatja az anyukátok a lakást de akkor kőteles nektek kifizetni a részeteket amiből tudtok venni egy kisebb lakást.Amugy te a kisfiadat egyedül neveled?Mert akkor fordulhatsz segitségért a helyi családsegitőhőz is.Hát én csak ennyit tudok most hirtelen mondani neked
2009. jan. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
sajnos anyam a teljes tulajdonosa a lakasnak.a gyereket egyedül nevelem.a lakas erteke volt kb 5.milla mikor beköltözünk,es felujjitottuk,most er biztos vagy 8 at.
2009. jan. 23. 11:25
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen forduljatok ügyvédhez majd ő segit és ha kell birosághoz is.Te mint anya nem hagyhatod hogy a gyermeked az utcára keruljőn veled egyutt ha nincs hová mennetek és ami a legrosszabb hogy elis vehetik tőled.Tudom ezt te is tudod,de hogy a saját anyád nem tőrődik ezzel ráadásul még kőltőtetek is a házra és nem akar fizetni z szőrnyú hogy ilyen mocsok legyen már bocsi de ha már a saját gyerekei sorsával nem tőrődik az unokája se ér annyit hogy elgondolkozzon ezen? Nem tudom mijen anyukád lehet,de probálj meg vele beszélni.Egyébként miért akarja eladni a lakást?
2009. jan. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
mert penzehes,es csak a feltestveremnek akar adni belöle.a felet papiron akarja(szerintem adocsaläs miatt) a felet meg zsebbe.hogy a feltestverünk, jol eljen.Tudni kell a feltesom.drogos.es anyam meg alkoholista lett
2009. jan. 23. 11:53
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hagyni kellett volna, hogy öngyilkos legyen. Az ilyen nem anya!!!

Mindenképpen ügyvédhez fordulj, mert nagy a valószínűsége, hogy ha utcára kerülsz, a gyereket is elvehetik tőled.

Biztos van valami módja, hogy ne tudjon utcára rakni, de ezt csak egy jogszabályokban jártas ember tudná megmondani.

2009. jan. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Eddigi vagyok.Most a féltesod az a bátyád akivel laksz a lakásban,vagy van egy másik tesod is aki drogos és ő hol lakik?Egyébként meg egy alkoholista ember tényleg nem tud pozitivan gondolkozni igy már értem mi a szitu.És ha anyád eladja a lakást a pénzt megisza?vagy mi?És mi az hogy csak a féltesodnak akar adni? Menyél be szépen a családsegitőbe és mind el hogy mit akar tenni az anyád ,ne haragudj hogy ezt irom de talpra kell álnod és nem lehetsz gyenge szembe kell álnod anyáddal még ha ez nehéz is neked,a saját gyermeked érdekében
2009. jan. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim válasza:
63%

Jaj, te szegeny!

En 20 eves vagyok, tudom h nem vagyok meg tapasztalt, de azt latom, h ez nagyon nincs a helyen..csatlakozom az elottem szookhoz, fordulj ugyvedhez es ott majd megmondjak, h mi a teendo ilyen esetben. A pici apukajaval nem vagytok joban?Nagyszulok vagy valaki kozeli rokonod nincs akihez fordulhatnal?Probalj megugyvedhez fordulni, de ha anyukade 100%ban a lakas, akkor nem hiszem h sokat tehetsz, de probalkozz.Dolgozol?nem birnatok a batyaddal alberlebe koltozni?Az meg nem szep dolog, h a drogos feltesodnak akarja adni a vagyonat..probald az ugyvedet, birosagot..sok sikert kivanok nektek es kitartast..

2009. jan. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Gondold végig milyen bizonyítékod van arra, hogy mit újítottál fel, mit fizettetek Ti be, ezeket keresd elő és gyűjtsd össze. Ügyvéd kérni fogja. Most hol lakik édesanyád? Ő hova fog költözni, ha eladja a lakást, vagy van másik lakása? Mennyi idős, beszámítható?
2009. jan. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!