Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Némely nők miért tekintik az...

Némely nők miért tekintik az anyaságukat megdönthetetlen dicsőségnek?

Figyelt kérdés

Egyfajta nimbuszt emelnek az anyaság köré, minden szent és sérthetetlen, ők tudják a legjobban, hogyan kell a világ összes gyerekét nevelni. Ők bárki gyerekét jobban nevelnék, mint a saját anyja.

Az anya szent és sérthetetlen, akármilyen gonosz, ellenszenves viselkedése van, az anya szent.

Nekem kicsit csőlátásúnak tűnik ez a szemlélet. Miért ne hibázhatna bárki - anyaként, diákként, szerelmesként, stb? Miért nem lát a fent említett típus messzebb a saját világánál?

Egyfajta önigazolás lenne, hogy "én is elértem valamit, anya vagyok"?


2010. dec. 13. 22:13
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
51%
Nem ismerek egyetlen ilyen tipusu embert sem.
2010. dec. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
84%
Pontosan. De ha őket ez teszi boldoggá... én nem tudom elképzelni, amint az anyaságban teljesedem ki, csak és kizárólag az anyaság ad értelmet az életemnek, de ők tudják. Szurkolok nekik, hogy jól süljön el a dolog. Anyukámnál sajnos nem jött össze :S
2010. dec. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
76%

Valamiért ez ma divat lett.Nem is lenne ez olyan nagy baj,ha nem várnák el a párjuktól és mindenki mástól,hogy ezért hálásak legyenek nekik. Csak a gyerek a fontos,senki más. Sem a férj,sem a házasság. Az eredmény: válás,félrenevelt,elkényeztetett,apa nélkül felnövő gyerek.

Aki 15-19 évesen panaszkodik az anyjára. Sőt,ha megházasodik,akkor sem engedi el az anyja a fia kezét. Tönkretéve annak is a házasságát.

2010. dec. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
69%
Azt bírom, amikor pl itt odaírják a mondókájuk végére hogy "22, kismama", mintha a "kismamasággal" már érett felnőttnek számítanának, akinek többet ér a szava, hisz már lerakott valamit (egy gyereket) az asztalra, pedig az utolsó putris 17 éves roma lány is képes kihordani nem egy, de 4-5 gyereket is akár. Senki sem lesz több attól mert van egy gyereke. Majd akkor legyen büszke, amikor tisztességben felnevelte, és becsületes, jó ember lett belőle.
2010. dec. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 Kokas Lajos ***** válasza:
84%
A jelenség pedig igenis létezik! Sajnos én már láttam a következményét is. A nő egész élete a gyermek körül forog, sok esetben a férj rovására is, aztán amikor a gyermek felnő és kirepül üres lesz az élete és teljesen összeomlik, depresszióba süljed, és álltalában addigra a férjével is sikerült annyira távol kerülniük egymástól, hogy már ő sem lesz a támasza. Nem elszigetelt jelenség én többet is láttam.
2010. dec. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
57%

hát lehet h nem ennyire durván de én is ilyen vagyok....

igen, szültem egy gyönyörű egészséges kisfiút aki nekem a mindent jelenti és mindennél fontosabb!!!

nem azt mondom h én vagyok a legjobb anya, meg ez úgyis csak akkor derül ki ha felnő, de mindent megteszek ennek érdekébe!

hogy fontosabb-e a gyerekem a páromnál IGEN! mért? azért mert bármi történik is a gyerekem a gyerekem akinek én mindig az anyukája leszek és bármikor számíthat rám!

szeretem a páromat sok mindent megteszek érte és a kapcsolatunkért, de itt már vannak határok!!!

egy 6hónapos kisfiú anyukája

2010. dec. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
83%
Egyetertek a masodikkal. Az o dolguk. Valakinek sikerul jo anyava valni, valakinek nem. Valaki, jo festo, valaki nem (attol fuggetlenul, h az a hobbija). Attol, h nem jo festo, vagy anya valaki, de teljes erobedobassal csinalja, a minden tiszteletem az ovek. Az o dolguk, az eletuk, engem nem zavar. Minel tobben probaljanak csak arra koncentralni, h jo anyava valjanak, ugyis olyan szemet vilagban elunk.
2010. dec. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 A kérdező kommentje:
Nekem főleg fórumokon tűnt fel az a típus, aki kéretlenül is véleményez, ítélkezik és "osztja az észt". Nem hajlandó megérteni, vagy legalább tolerálni, ha valaki másképp gondolkodik. Stb, stb...
2010. dec. 13. 22:40
 9/43 anonim ***** válasza:
84%
Az ilyen belefullad a babájába,elfelejti,hogy nem csak anya de nő is,aztám meg sír a szája ha a férj más nőnél keresi a boldogságot,mert anyuka csak a gyereket látja...
2010. dec. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
96%

Második vagyok. Talán konkretizálom a dolgot egy kicsit: írtam, hogy anyukámnál nem jól sült el a dolog.

Ő valóban hivatásként űzte az anyaságot. Aztán amikor az összes gyereke "kirepült", alkoholista lett. Ugyanis onnantól nem volt értelme az életének.

Szép, szép, amikor az újdonsült anyukák élete csakis a gyerek körül forog, de egyúttal nagyon veszélyes is. Mert a gyerek csak átmeneti vendég az ember életében. Nehéz, de ügyelni kell arra, hogy az embernek megmaradjon a párkapcsolata, karrierje is. Nem értek egyet az újdonsült anyukával, aki szerint a gyerek fontosabb a párjánál. Jó esetben a gyerek húsz év múlva elköltözik. És ki marad mellette? A párja. Már ha el nem marja magától...

2010. dec. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!