Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért vetik meg és nézik le...

Miért vetik meg és nézik le az éretlen vagy későnérő férfiakat?

Figyelt kérdés

Örök közhely, állandóan jelenlévő tipikusság, hogy a férfiak túlnyomó többsége későnérő, ő jól elvan a szülői hÁzban, nem vonzza őt a nagybetűs F-E-L-E-L-Ő-S-S-É-G, ami a komolyabb párkapcsolatot és a gyerekvállalást illeti. Namármost ezek a férfiak eltérő genetikai állományuktól függenek, tehát kvázi nem tehetnek róla. És ennek ellenére a nők, meg a nemtől független idősebb okoskodók mintegy megvetik, lenézik az ilyen pasikat. Nem rávezetik őket, netalántán erőfeszítéseket tennének a dolog vonzóbbátételére, hanem még a pofijukba is dörgölik, hogy milyen elvárásoknak kellene megfelelni, és fújpiha, hogy ők nem olyanok.

Én is ffi vagyok, részben kicsit olyan, mint a fenti példa. Komoly, 12 éve tartó párkapcsolatban élek korrektül, de gyerek nincs még. És igen, a mai napig is kicsit szorongással tölt el a majdani apaság gondolata.

De azért az sértő volt nekem, amikor még a húszas éveim legelején beszélgettünk az idősebb szomszédnénivel. Én lelkesedtem, hogy hogy szeretnék egy sportkocsit, egy igazi P.....E autót stb. Erre ő: "mitmajdnekedporse, majd gyerek lesz és itt fog ám totyogni...!!!" Mindezt olyan hangvétellel és stilisztikával, ami abszolút nem teszi vonzóvá az ember szemében a nagybetűs FELNŐTTESSÉGET.

Ezeket a gondolatébresztéseket csak azzal a céllal írtam le, hogy elgondolkoztassak mindenkit, hogy talán nem egy normális, felvilágosult hozzáállással, rossz helyett jóindulattal kellene kétirányú párbeszédet folytatni az arrogánskioktatás és az ellenszenveskedés helyett? Vagy legalább annyi felvilágosultséggal, hogy a későnérés nem egy bűntett, csupán félelem vagy vonakodás az újtól, a kötöttségektől, mely érzésen átsegíteni kéne a férfipalántákat és nem cseszegetni.


2010. nov. 21. 14:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
82%

Ne haragudj, hogy ezt mondom, de én kicsit fordítva látom. Mivel a nők korábban érnek, hamarabb szeretnének családot és nem egy nő ezért idősebb párt választ, pont a komoly gondolkodása miatt. Én is ilyen nő vagyok és rendszeresen kapom a támadásokat, hogy idióta vagyok, amiért nekem idősebb pár kell. Na most ha a később éri férfiak szabadon választhatnak párt és bevallhatják, hogy igen, ők később érnek, akkor én nem tehetem meg, hogy olyan választok, aki boldoggá tesz?

Egyébként nem néznek le titeket, én sem nézek le senkit, de általában ti vagytok azok, akik a magam fajtákat megszóljátok, nem pedig fordítva.

2010. nov. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Ja és azt csak zárójelben jegyzem meg, hogy nem volt ez mindig így. Amikor én születtem apu 24 éves volt és minden havernak ilyen korban született gyermeke, anyu testvérének is. Szóval ez csak mostanában van így, fogalmam sincs, hogy miért. De ettől még nem néznek le titeket, de nem hiszem, hogy bárkinek is feladata lenne rávezetni téged erre. Vezesd rá magad. Érezni fogod, ha úgy érzed szükséges a felelősségteljesebb felnőtté válás. Ez a te feladatod, nem másoké.
2010. nov. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
70%

Nekem egyszer volt idősebb pasim(6 évvel) elég is volt.Mostani párom fiatalabb négy és fél évvel és sokkal jobban megértem magam vele(lassan 3 éve),mint aki idősebb.

Hülyeség ezért lenézni valakit.

2010. nov. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Az első(második) válaszolónak: az dícsértes, ha te nem nézed le az ilyen pasikat, de hidd el, hogy sokan igen.

Különben valaki nem írta volna ki ezt a kérdést sem: http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

Amúgy én sem nézem le azt, aki korán beleugrik fejest a családalapításba. Én csak azokat nem csípem, akik felcsináltatják magukat azzal a manipulatív céllal, hogy "majd megkomolyodik az ember" aztán rinyálnak, ha srác meg lelép, mert nem szereti, ha csőbehúzzák.

2010. nov. 21. 14:57
 5/20 anonim ***** válasza:
78%

gondolom régen azért voltak már 24 évesek a szűlők, mert 18 éves korban érettségi, majd jött a nagy betüs élet :) nem egyetem meg továbbtanulás meg ilyenek...


amúgy én meg 25 vagy és szintén elképzelhetetlennek tartok egy gyereket most, és biztos vagyok benne, hogy 40 évvel ezelőtt is igy gondoltam volna. Igazából még 30 évesen is félnék egy gyerektől, igaz több dologtól is féltem alig néhány éve, amiket már könnyebben veszek :)

2010. nov. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
58%
Na azt én is lenézem. Veszettül idióták.
2010. nov. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
14:59 kiket?
2010. nov. 21. 14:59
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Dehogynem, régen is voltak egyetemek, voltak közgazdászok, orvosok, ügyvédek stb. és nekik is ilyen korán lett gyerekük, egyszerűen a társadalmi berendezkedés változott meg, azt nézik le, aki 30 alatt szül gyereket. Mondjuk aki ezért lenézi a másikat az általában a saját biológiai órának ketyegése miatt és a saját elkeseredettsége miatt teszi, na meg puszta irigységből, de ez a tényen nem változtat. Na nem mintha érdekelnének azok az emberek akik ezért lenézik a másikat, mérgeskedjen csak, én meg mosolygok :)
2010. nov. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
93%
A férfiaknak az elvárásoktól való megszabadulás mellett a hatalmas egójukból is le kéne faragniuk, hogy nyíltan tudják vállalni az esetlenségüket ezekhez az "építő jellegű párbeszédekhez".
2010. nov. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Akiket említettél, hogy szülnek mondván majd megkomolyodik.
2010. nov. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!