Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet azt kezelni, ha az...

Hogy lehet azt kezelni, ha az egyik családtag hirtelen teljesen mást kommunikál, mint eddig?

Figyelt kérdés

Az év 360 napjában nem annyira foglalkoztat minket a pénzköltés. Nem szórjuk a pénzt, de próbálunk nem is rászorongani. Mivel drága az sms díj, ezért van limit, hogy miről érkezik sms, ezt az egyik családtagom kapja, nekem pedig megvan az app, ahol látom a kisebb költéseket is. Néha előfordul, hogy visszanézi az sms-eket és ott elég nagy ugrások tudnak lenni. Néha mondja, hogy hova lesz a pénz, hogyan tudunk ennyit költeni. De ugyanakkor az idő nagy részében azt mondja, hogy menj be vegyél magadnak ebédet, ha ezt-azt szeretnél, hogy legyen itthon menj be vásárolni a boltba.

Tegnap hazaérve szinte be se léptem a házba, szinte ordítva fogadott, hogy hol a pénz, hova tudunk elszórni egy nap alatt 30e forintot, mondjam meg hol a pénz, hogy tudunk ennyit költeni,… Visszanézve 24e ft költés volt 2 sms között, amit látott és az 2 nap alatti költés volt. Miután elmondtam, hogy milyen költések voltak, még órákkal később is ordibált, hogy hova lesz a pénz. Az előző nap kimondottan mondta telefonba, hogyha akarok gyümölcsöt enni, menjek be a boltba, ha már bementem egy supermarketbe, mást is vettem, de így is 3e valamennyit fizettem. Ezt is szóvá tette, hogy tudtam ennyit költeni. Oké, lehet, hogy vehettem volna csak pár almát és ennyi, de eddig még ebből sosem volt probléma, eddig ez volt a dolgok rendje, hogy így történik.

Még ennyire kikelve magából sosem láttam pénz miatt. Utána asztalra borulva masszírozta idegesen hosszú ideig a fejét. Megkérdeztem, hogy mi baj, valami tartozása van vagy bajban van, hogy most ezen ennyire ki van akadva. Azt mondta nincs.


ápr. 19. 08:40
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
100%
20-as kommentedre.Akkor viszont ideje lenne,hogy kipróbaljátok,hogy főztök.Valószínűleg kicsit lusták vagytok mindketten,és élvezitek,hogy elmehetek enni,de őt láthatóan zavarja ez a sok kiadás"feleslegesen".Igen,tudom,hogy ő is ott van akkor,meg hogy ő is szorgalmazza,hogy menjetek,de utána megbánja,mert látja,hogy sok a kerül.Nekünk mint mondtam,vannak gyerekeink.Húsvétkor terveztünk kirándulást,el is indultunk,majd úgy döntöttünk,hogy állatkertet is útba ejtünk,mert a legkisebb szeretett volna bemenni.Mindketten ott voltunk,mindketten rábólintottunk,jól is éreztük magunkat,és nem is bánjuk,hogy mentünk,de ettől függetlenül baromira bosszantotta bennünket a plusz kiadás mikor nap végén összegeztük a költést.4 gyerek,2 felnőtt,60e Ft egy nap.Ebből 20 csak a belépő volt,ebédeltünk,fagyiztunk,plusz autóval mentünk,mert kirándultunk is.Szóval nagyon rossz néha ránézni arra a K..va netbankra,és megállapítani,hogy gyakorlatilag elszúrtunk egy valag pénzt szórakozásra.Persze szükség is van rá,mi is megtehetjük,nem kellett emiatt vajas kenyeret enni a hónap hátralévő részében,a gyerekek nagyon élvezték,nagyon jó nap volt,de akkor is bosszantó,mert az ember sokat dolgozik ezért.Ez lesz itt a gond akkor,hogy valójában őt ez régen bosszantja,hogy szórjátok a pénzt.Az igaz,hogy nem kell kuporgatnotok,de nem muszáj azért minden nap éttermezni,meg rendelni,stb.Nem lehet tudni mi lesz holnap.Tök jó,hogy most van megtakarítás is,de ha valamire elmegy, akkor utána ezt nem lehet fenntartani,ezt a színvonalat.Beszéljétek ezt át.
ápr. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 A kérdező kommentje:

#21

Volt egy olyan mondata, hogy ő már annyira vigyáz minden költéssel, nem vesz már magának semmit, mégis eltűnik a pénz. Direkt nem mentem bele, hogy a havi legnagyobb (65e) költést ő csinálta. Mikor levezettem neki, hogy hova tűnt az a 24e ft, akkor nem akarta elfogadni, hogy a drága pékséges vásárlása az ebben az időszakban volt. Számon kérte, hogy mit vettem a bolti vásárlás során, én nem mentem bele, hogy ő miket vette a drogériában.

ápr. 19. 11:23
 23/36 anonim ***** válasza:
61%
Ezt még olvasni is fullasztó. Nem is értem, minek közös a számla, de azt még annyira sem, hogy minek vagytok még együtt, ha ilyen kicsin is megy a vita meg az elszámoltatás.
ápr. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
38%
Azért az nem olyan kicsi dolog,ha az embert zavarja,hogy minden nap elköltenek többezret lajára,pedig csak ketten vannak.Nem vagyok régimódi,de azért a nő szokott a legtöbb esetben pl főzni,ezzel is spórolni a háztartasnak.Namost ugye itt ez nincs meg, gyanítom eddig fel sem merült a hölgyben,hogy kellene,pedig a párja lehet,hogy szeretné.Ha nincs főzve, akkor nyilván mondja,hogy na akkor menjünk enni valahova,vagy rendeljünk,ettől még zavarhatja a dolog.Olyan nincs,hogy sosincs idő ilyesmire.Nekem is van,van 4 gyerek,és mindketten teljes állásban dolgozunk.Itt a kommunikáció hiánya baj,ami valószínűleg most kezd kicsúcsosodni.Meg kell ezt beszélni.
ápr. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:

Szupermarket? Külföldön éltek?

Ő annyira vigyáz a pénzköltéssel... írod. Kell vigyázni, fontos ez? Vagy neki fontos? Nem akar költeni? Miért? Simán zsugori? Miért vigyáz ennyire?

ápr. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
33%

naponta 5 ezer ft csak ebėdre ? az retentöen sok heti 25000 ft.

tessék otthon fözni.

és külön szåmlåt nyitni mindenkinek legyen saját számlája .

ápr. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
85%

24-es, a pasika miért nem főzhet? Neki nincs keze vagy mi a szr?


Én nőként főzök - egyfélét, akinek nem tetszik, majd csinál magának mást. Persze a pasikák elvárásai piszok nagyok főzés terén is, meg beleugatnak, d hogy Ő készítsen valamit, az ördögtől való.

ápr. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
41%
A pasikat is főzhet,egy szóval nem mondtam,hogy nem,sőt...nálunk is főz mindkettőnk.De azért az kitűnik a kérdésből,hogy a pasit zavarja,hogy szórjak a pénzt,a nőnek még kényelmes.Az is lehet,hogy célzás volt már arra,hogy otthon kéne főzni,csak ez nem esett le.Ezért kéne beszélniük.Meg mondjuk kérdés,hogy pl ki ér hamarabb haza.Nálunk a férjem általában este 6-kor.Akkor ő hova főzzön már?
ápr. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 A kérdező kommentje:

Alapból ő főz inkább. De a vele járó munka miatt se szoktunk nagyon főzni. Sok idő, kosszal jár, takarítással és egyikünk se túl ügyes, így általában nem túl finom. Meg ha valamelyikünk főz, akkor azt esszük napokig, ami meg kevésbé változatos. Nyáron pluszban jön, hogy ő mondja, hogy olyan meleg van, ne fűtsünk még jobban rá.

Ő többet van itthon, pár utcával arrébb van a munkahelye, meg van, hogy csak itthonról dolgozik, én naponta ingázok, legtöbbször 7-8ra érek haza.


((((Egyszer se írtam, hogy én lennék a nő, ő meg a férfi. Lehet így van, lehet pont fordítva, de lehetünk akár 2 pasi vagy 2 csaj is. Pont nem akartam a nemi szerepeket belekeverni.))))

ápr. 19. 15:35
 30/36 anonim ***** válasza:
28 a pasinak nem kényelmes? Nem tudom minek jössz a kommunikációval,nrm célozgatni kell, meg dumálgtni ha akar fogja meg a fakanalat nem kell a masikra várni.
ápr. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!