Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehetne leallitani a...

Hogy lehetne leallitani a koltekezeset?

Figyelt kérdés

Anyosom allandoan mereg draga cuccokat vasal a babanknak, most pl.vett agy 2700 Ft-os harisnyanadragot,persze markas!

Mekem a ferjem naponta 1600Ft koltopenzt ad, abbol semmit sem vehetek, meg ha veszek is , a legolcsobbat.

Hogyan mondjam meg anyosomnak, h. inkabb vegyen tobb de olcsobb cuccokat, mert nincs mit raadnom a picire!?

Nem ertem miert csinalja ezt?


2010. okt. 2. 18:09
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Mond neki,hogy nagyon rendes,csak a pici túl hamar kinövi,ezért inkább jobban örülnél ha olcsóbbat venne duplán.
2010. okt. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Anyósodnak talán soha nem kellett spórolni,azért vesz márkás cuccokat. Mondd meg neki,hogy nem ragaszkodsz a márkás dolgokhoz,és mondd meg,hogy egy harisnyanadrág nem elég a picinek. Sorold fel,hogy kellene neki 3-4 kisnadrág,kabát stb. amire a férjed NEM AD PÉNZT:

Baj van a házasságoddal is,ha a férjed naponta kiszámolja a költőpénzed! Ilyen csak a háború előtti időkben volt szokás. Azóta nem!.

Egy normális házasságban közösen osszák be és költik el a keresetüket. Akkor is,ha csak az egyik fél keres,vagy több a fizetése. Megbeszélik,hogy mire kell költeni,mennyit tesznek félre,de nagyon megalázó,ha kiszámolja naponta a pénzt a férj a feleségnek!

75 éves vagyok,de ilyenről soha nem hallottam az ismerőseimtől.

Volt olyan kollega házaspár,akik építkeztek. Megbeszélték,hogy a háztartás költségeit,rezsit stb . a feleség pénzéből fizetik. A férj fizeti az építkezés költségeit, a ruházkodást,vagy a nagyobb beszerzéseket. De ők sem ragaszkodtak ehhez mereven.

Beszélgess el komolyan a pároddal,mert később sokkal rosszabb lesz a helyzeted!

2010. okt. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
25%
utolsó: hány éves, 75? :O nem azért, csak meglepő, hogy 75 évesen (már ha nem gépelte(d) el) ért a számítógépekhez.
2010. okt. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
85%

Egyszer vidd el egy márkás babaturiba, s megmutathatod neki, hogy egy zsák ruhát vehet 5000 ft-ért a picinek.


Ha esetleg nem szeret turiba járni, akkor menj el egyszer, s vegyél pár kis nadrágot, ami majd meg szólal, s mutasd meg neki. Biztos mondani fogja, hogy hú, ez drága lehetett, vagy ez jó minőség és akkor mondhatod, hogy pedig csak 600 Ft- volt darabja, vagy : "találja ki, mennyibe került?", "maga mennyit adna érte?"


Így rávezetheted, hogy a kicsik még hamar kinövik a dolgaikat, s nem érdemes olyan nagyon drágát venni.

2010. okt. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
85%
Hogy 1600-ft-ot ad a férjed naponta?Hát mi vagy te?Az alkalmazottja?Én ennek a 2x-esét kerestem amikor vendéglátóztam.Na innen tipliznék!
2010. okt. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
83%
ma 18:35-ös: az én anyukám is 75 éves, minden nap irogat ide is, meg több másik oldalra is. KB. 5 éve került életében elöször számitógép elé, és azóta annyira belejött, hogy akár programokat is tud telepiteni - ez nem kor, hanem intelligencia kérdése.
2010. okt. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
75%
jogos :)
2010. okt. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, nekem az alapproblémád ragadta meg a figyelmemet, hanem az egyik, hogy a férjed költőpénzt ad neked, és hogy mit ráadnod a picire. Egyik vérciki, a másik nagyon sajnálatos :(((

Szólj anyósodnak, hogy több olcsóbbat vegyen. Fölösleges a drága cucc két hónapra.

2010. okt. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, h. 1eve vagyunk hazasok es nem elunk harmonikusan.Kezdetben minden szep es jo volt a penzt sem verte a fogahoz, de ennek vege.Kulonben apuci egyetlen fia, semmit sem dolgozik alszik egesz nap, ejszaka tevezik, sorozik, kijar stb.

Ami a penzt illeti megalazott, de azt nem tudja hogy az en bankszamlamra csoppel 350euro havonta, ugyanis vannak ingatlanjaim,amiket kiadok.De ezt a penzt felreteszem

2010. okt. 2. 19:59
 10/27 anonim ***** válasza:
Azt azért tudjad, hogy a házasság ideje alatt szerzett vagyon a törvény szerint közös... a külön kis dugi számládon is.
2010. okt. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!