Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A dédim nekem adta a házát,...

A dédim nekem adta a házát, azóta folyamatosan hozzám akar költözni? Hogy beszéljek vele erről?

Figyelt kérdés

91 éves, szellemileg teljesen ép (állítólag?).

Egyedül élt a házában 12 éve, mióta a déditatám elhunyt. Ellátta magát segítség nélkül, de januárban hirtelen beteg lett és napokig az ágyból sem bírt felkelni. Akkor belement, hogy otthonba költözzön, mert hiába akarta, hogy valaki költözzön oda hozzá vagy ő költözhessen hozzánk, ez nem volt opció.

Azzal a feltétellel költözött, hogy a háza az enyém lesz telekkel, mindennel együtt. Ez így is lett, azóta már sikerült is eladni.


Most fogok tavasszal diplomázni és a dédi egy ideje mondja, hogy de jó is lesz, ha végre végzek és dolgozni kezdek, mert akkor kivihetem onnan és lakhat velem. Januárban is volt egy ilyen időszak, mikor ezt akarta, hogy őt hozzák fel hozzám Budapestre, mert úgysem dolgozom, így tudok rá figyelni és nekem is lenne itthon társaságom...

Annyira sajnálom ilyenkor, tényleg nem tudom, mit mondhatnék neki. Kihozni nyilván nem fogom, több okból sem lenne ez lehetséges.


Anyukám azt mondta, hogy nem kell neki erről semmit mondani, mert ha nálam lakna, ott is ugyanúgy problémázna mindenen, az sem lenne neki jó.


2022. szept. 6. 09:20
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/166 anonim ***** válasza:
84%
Ha jól értem, ha meg is lehetne oldani lakhatást, ápolást, igazából akkor sem reális, hogy kijöjjön az otthonból?
2022. szept. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/166 Katona Dius ***** válasza:
80%
Vahogy meg kéne vele értetni,hogy úgy jó neki,ha bent van. Ott tudják figyelni,ha valami baja van,van orvos, ápoló a közelben. Az én dédim az utolsó 5evet töltötte otthonban. 89 évesen hunyt el. Folyton kellett valaki mellé,aki szemmel tartja, mert szegénynek már elég sok baja volt. Egyikünknek sincs eüs végzettsége,nem mertük bevállalni,hogy a hozzá nem értésünk miatt romoljon az állapota.
2022. szept. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/166 A kérdező kommentje:

Igen, így van.

Pl. mikor még ellenezte az otthont, akkor lett volna olyan opció, hogy anyukámék otthon a kisházat a kertben átalakítják neki. Ne egy kis bódéra gondoljatok, rendes épület, amit nyáron használunk inkább, vagy ha barátok, barátnők ott alszanak. Egy kis konyha, nappali és étkező egybenyitva, hálószoba és fürdő. De pl. a fürdőszobát akadálymentesíteni kellett volna, az ágy is akkora, hogy még nekem is fel kell rá mászni, az étkező is egy hosszabb bárpult, bárszékekkel. De mondták, hogy megcsinálják neki, ha szeretné. Nem, neki az úgy nem jó, ő bent akar lakni velünk a nagy házban. De mondtuk, hogy az nem megoldható. Minden hálószoba az emeleten van, ő nem tud lépcsőzni már. Nekünk is megvan a saját életünk, rutinunk, ő mindenen problémázik. Mikor beteg volt és anya ment hozzá minden nap, akkor is mondta pár nap után, hogy hagyja már anya békén, nem kell ott lennie... Most ha ott lakna a családi házban, ott mindig lenne valaki. A másik probléma meg, hogy nem tisztálkodott rendesen, amíg otthon lakott (az otthonban fürdetik minden nap). Mondta anya, hogy így biztos nem költözteti be a házba, nem fogunk abban a mosdatlan szagban élni.

Tipikusan olyan, hogy mindennel baja van egy idő után, nehéz a természete nagyon. Meg most őszintén, 22 éves fiatal lányként én mit kezdjek vele?

2022. szept. 6. 09:37
 4/166 anonim ***** válasza:
30%

A vagyona kellett, de törődni nem akarsz vele, hát gratulálok!


Ha nem akarsz vele törődni, akkor haza kell vinni, és felvenni hozzá egy gondozót, aki ellátja helyetted. Abból a pénzből, amit a házárt kaptál, abból kell, hogy erre fussa!

2022. szept. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/166 A kérdező kommentje:

Törődök vele, látogatom mindig, ha hazamegyek. Ahogyan a szüleim, nagyszüleim is mennek hozzá heti rendszerességgel.

De az otthonból nem tudjuk kihozni, ezt neki is látnia kéne.

2022. szept. 6. 09:40
 6/166 anonim ***** válasza:
30%
Az kevés hogy látogatod. A dédid nyilván nem akar az otthonban lenni. Mondd nem neki hogy visszaadod a háza árát, abból megoldjátok az ápolását hoyg ne olyan helyen kelljen töltenie az élete végét amit gyűlöl.
2022. szept. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/166 anonim ***** válasza:
8%
*meg
2022. szept. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/166 anonim ***** válasza:
42%

"Azzal a feltétellel költözött, hogy a háza az enyém lesz telekkel, mindennel együtt."

. Ezt azért jó lenne kifejteni, mert nem egészen értem.

Nincs más dédunokája? Rosszban van a gyerekeivel, unokáival (szüleiddel)?

2022. szept. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/166 anonim ***** válasza:
62%

Nem kellet volna elfogadni tőle a házat, mert ez így gyakorlatilag egy papírra vetetlen eltartási szerződés. A mamád jogosan várja el, hogy amiért a vagyonát rád íratta, azért el kell őt gondoznod.

A mamád adhatta volna bármelyik otthonnak a házát, elgondozták volna ők is cserébe.

2022. szept. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/166 A kérdező kommentje:

Mint írtam, ez nem opció. :)

Ahogy az otthonban nem akar most lenni, úgy anno a házában is utált egyedül. Minden alkalommal azt hallgattam, hogy hagyjam ott az egyetemet és lakjak vele, milyen jól lennénk ott ketten. Mikor anyukám elvált az apámtól, őt is ezzel ostromolta. Hogy költözzön oda hozzá, ne bajlódjon sokat a válással. Mikor mondta anya, hogy ez nem így megy, ott vagyok én is, van egy életünk, akkor azt mondta, hogy jaj hát van nekem apám, hagyjon ott neki... Szóval ő az az ember, akinek sosem jó az adott helyzet.

2022. szept. 6. 09:47
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!