Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rossz ember vagyok, amiért...

Rossz ember vagyok, amiért lenézem az apámat?

Figyelt kérdés
Sajnos ő az életben semmire nem való, sosem nevelt, még 44 éves létére diplomája sincs, mert lusta volt mindig befejezni az egyetemet. Ráadásul kihasználta a környezetében az embereket anyagilag és még most is élősködik. Én semmire sem tartom őt, ezért nagyon rossz ember vagyok?
2010. aug. 10. 21:47
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
42%
Apámmal is kb ez a helyzet :(
2010. aug. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
90%

Van rá okod?Tett olyat veled ,amiért lenézheted?

nincs diplomája,ez aztán ok...

kihasználta az embereket,téged?

2010. aug. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
10%
Inkább nézd le, minthogy kövesd a példáját.
2010. aug. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
45%

Na, én is lenézem az enyémet. Iszik, ezerrel költi a pénzt, volt, hogy elvette tőlem az örökségem (fél milla, abból 100 ezer maradt meg nekem, szalagavatóra ment el) ahelyett, hogy fizette volna a tartozását a bank felé és új konvektort vett volna (amit megígért nekem), elvileg elkaszinózta...

Attól függetlenül elvileg szeret és eltart, mert ugye nem tudok hova menni. De jó volt lukas ruhákban menni iskolába!

20/L

2010. aug. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

A diploma a legkevesebb. Az enyém hazudik, kisebb dolgokat lop, és 6 évig molesztált. Ráadásul mindenkit kihasznál, önsajnáltató, és hipochonder...

Én utálom, nem is nézem az apámnak... De az enyém ritka eset.


Ha morálisan tényleg nem felel meg az elvárásaidnak, és tényleg különbnek érzed magad, akkor lenézheted.


Nekem egy olyan apa kellett volna, akire mind erkölcsileg mind morálisan felnézhetek...


És még mindig vele élünk...


20/l

2010. aug. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
63%
Ha csak annyi az okod, h nincs diplomája, akkor nem csak rossz ember vagy, hanem én illetnélek pár nyomdafestéket nem tűrő jelzővel is.
2010. aug. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim válasza:

Szerintem azért nem kell lenézni, hogy nincs diplomája. Sokan vannak és nem csak a diplomásokra van szükség.

Az, hogy kihasznált bárkit is anyagilag vagy máshogy az nem szép dolog szerintem attól még, hogy téged személy szerint nem.

Ennek ellenére lehet ő jó ember is, csak hibákkal. :)

2010. aug. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Nem írtam részleteket, de igen, van okom. Félre ne értsetek, én pl. az anyukámat nagyon szeretem, rá felnézek, mert ambiciózus és már tett le az asztalra sok mindent. Ráadásul rendesen felnevelt. De apám..egy csődtömeg. Ezt a diploma dolgot azért említettem, mert már elkezdte vagy 5-ször, de mindig abbahagyta, mert fontosabb volt neki a buli stb, minthogy befejezte volna és ezért nincs egy rendes végzettsége. Nincs munkája sem. Ez önmagában nem lenézendő, sajnos nehéz manapság munkát találni, de ő ott hagyta a jó lehetőségeket és inkább beállt ilyen 3 órás munkába. Eltartatja magát a szüleivel, meg a barátaival. Velem meg sosem foglalkozott, egyrészt azért, mert elhagyott kisgyerekként, másrészről pedig ugye sosem támogatott semmivel. Aztán most, hogy 20 évesen van munkám, egyetemre járok és nem kell rólam gondoskodni, próbálkozik, hátha megsajnálom.
2010. aug. 10. 22:03
 9/25 A kérdező kommentje:
De sajnos én nem tudok vele kedves lenni, mert egy önző alak, aki tönkretette az életünket és mindenkit folyton kihasznál. Levelezek vele, de ahogy írtam, hogy van munkám, az első kérdése az volt, hogy "Szóval akkor keresel is, ugye?" Úgy lenézem, hogy ilyen szerencsétlen. Puskin Anyeginének a tulajdonságait rá lehetne illeszteni. Tipikusan az az ember, akinek vannak lehetőségei, van pénze, mert ugye szülei támogatják, de mégsem változtat. "Felesleges ember".
2010. aug. 10. 22:07
 10/25 anonim ***** válasza:

Én nem értem azokat,akik szerint a szülőket feltétel nélkül tisztelni kell.Az nem lehet indok,hogy tiszteljünk valakit,mert hogy az apánk.A tisztelet kölcsönös dolog,amit ki kell érdemelni.Az anyuka más dolog,ő kihordott,megszült.Én tisztelem az apámat és az anyumat is,felnézek rájuk,de vannak,akiknek az apjuk,vagy esetleg az anyjuk,nem tett semmi olyat,amivel kiérdemelné a gyereke tiszteletét...

Tehát szerintem nem vagy rossz ember:)

2010. aug. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!