Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám egy hazug dög! Mit...

Anyám egy hazug dög! Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

A szüleim 10 éve váltak el.Apám nem fizetett gyerektartást,és nem is látogatott. Anyámtól soha nem kaptam semmi extrát,mint pl. új ruha,vagy cipő. Mindig azt mondta ha apám fizetné a gyerektartást telne rá. Mikor elmentem diákként dolgozni akkor is elkérte az én pénzemet amit kerestem mondván számlára kell. Mindig ez volt,dolgoztam és anyám elkérte,mert erre meg arra kell. (ami sokszor hazugság volt,mert van/volt neki egy fiatalabb pasija és sokszor azt pénzeli)

Ha nekem kellett vmi akkor persze nem kaptam.És a válasz mindig az volt h apám nem fizet gyerektartást,őt kérjem számon. Jah,csak mióta elváltak én nem is láttam őt.


A minap takarítottam a padláson és találtam papírokat a válásukról. Meg egy levelet apámtól,amit nekem irt. anyámnak oda kellett volna adnia mikor úgy érzi megértem rá h el tudjam olvasni. A levélben meg a válási papírokban az volt h apám nem fizet gyerektartást,cserébe lemond a a 20 milliós lakásról. A levélbe meg apám megirta h minden hónapban utal egy az én nevemen levő számlára 25.000 Ft-t(ennyit engedhet magának),és azt majd 18 éves koromban felvehetem. Azt is irja h szeret,és ha bármikor szeretnék vele találkozni akkor kérjem el anyámtól a címét,és keressem fel. Az uj feleségének si sokat mesél rólam.


Én soha nem kértem anyámat h adja meg apám címét,mert egész eddig azt halottam h apám lelépett az uj nőjével,és h még gyerektartást se fizet nem kiváncsi rám. Ugy voltam vele,ha őt nem érdeklem akkor én miért akarnám keresni.


Anyámat számon kértem,h mi ez h egész életemben apámat szidta,és h miért nem mondta egy szóval se h apám pénzt tesz nekeme gy számlára. Erre azt a választ kaptam h mivel egész végig ő nevelt engem,nekem kötelességem oda adni azt a pénzt.És ha nem adom magamtól,akkor jogi útra fog lépni,mert a barátja (aki ügyvéd) mondta h egy jól felállított tervvel elveheti tőlem a pénzt.

És apám címét se adta oda,azt mondta h ő nem őrizgette a cetlit.És nem tud senkit aki tudná h hol bujkál.


jah,és 3 hónap leszek 18 éves.


2010. júl. 17. 14:33
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
100%

Te jó ég...

Anyukád szüleit nem tudod megkérdezni, hogy nem tudnak-e valamit apukádról?

A nevét esetleg tudod? Közösségi oldalakon, interneten keress rá.Vagy bárki régi ismerőstől kérdezz rá, hogy nem-e tudnak valamit apukád elérhetőségéről.

Anyukádnak ne add oda a pénz természetesen...:S Meg ha lehet költözz el otthonról. Nem tudom, hogy viselkedhet így egy anya a gyerekével...Az új pasiját is el kéne irányítani, hogy ugyanmár mi a f.sz köze van hozzád, meg a Te pénzedhez.

Anyukáddal nem tudsz mit csinálni....menekülj!!

2010. júl. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
100%
fúú,de gáz...nem irigyellek. bár annak örülök,hogy mégis szeret apukád,és hogy nem egy fillér nélkül kezded a felnőtt életedet:) szerintem próbáld megkeresni interneten apukádat,vagy a feleségét, aztán ha nem találod, akkor rendőrségen/önkormányzaton szerintem kinyomozzák,hogy hova költözött. mivel mindjárt 18 vagy, lehet,hogy meg kéne várnod a szülinapod,és akkor már külön is tudsz lakni,nem kell anyukád. (vagy költözz apukádhoz) remélem,sikerül megtalálnod!!!(boldog szülinapot,így előre is!:))
2010. júl. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim válasza:
100%

durva:S

de amit te keresel meg azt nem veheti el, nem kényszerithet rá.

én a helyedbe betölteném a 18-at és csináltatnék saját bankkártyát, és arra küldhetné apud a pénzed.. ha még dolgozol is aztse adnád anyudnak hanem elmennél egy albérletbe aztán majd ki alakul.


17/f

2010. júl. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
100%

Azta rohadt élet :O

azért ez nagyon nagy szemétség, mi az hogy kötelességed odaadni? az a te pénzed, és szerintem azt nem tudja jogi úton elvenni tőled. Szerintem járj utána hol van az apád, és menekülj, az ilyen nem anya!!!

2010. júl. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 A kérdező kommentje:
iwiwen próbáltam megkeresni de nem találtam. a mamámék nem tudják h hol vanapám,ők is csak azt tdják amit anyám mondott h lelépett az uj nőjével és nem fizet gyerektartást. Sőt! Mikor mondtam h nem igaz mert apám pénzt rak be nekem egy számlára,akkor anyám pártját fogták h kötelességem oda adni neki mert eddig ő nevelt,és ő mndent megtett h nekem jó legyen
2010. júl. 17. 14:43
 6/43 anonim ***** válasza:
100%

Keress meg egy családjoggal foglakozó ügyvédet, és kérd ki a véleményét. Egy ilyen helyzetben ha van egy csöpp szíve, akkor szerintem minden további nélkül elmondja ingyen és bérmentve hogy mik a lehetőségeid, mit tudsz csinálni. Ő biztos hogy megfelelő tanácsot tud adni.

Az anyádat meg...hát ne is haragudj, de köpd le.

2010. júl. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 A kérdező kommentje:

a barátja aki ügyvéd mindenféle paragrafusokat mondott h mik alapján perelhetik el a pénzem. Apám azt a pénzt 18 éves koromig küldi.

A bankba anynit mondtak h egy számláról vonják havonta a pénz,ami apám nevén van. De h hol van apám azt nem derült ki

2010. júl. 17. 14:45
 8/43 anonim ***** válasza:
100%
ez nagyon durva, mi az, hogy neki az jár?? neki, mint anyának az lett volna a dolga, hogy tisztességesen felneveljen és ne utáltassa meg veled az apukádat a hazugságaival. Amíg tanulsz, kötelessége eltartani, kapja utánad a családi pótlékot is. Ha nem lenne most ez a pénz apukád által, akkor is követelne tőled? Undorító, hogy egy anya a pénz miatt eddig tud süllyedni. Az ügyvéd palijával meg vigyázzál, mert addig szervezkedik, amíg anyukáddal úgy összeugraszt, hogy ki leszel tagadva, aztán se ház, se pénz.
2010. júl. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
100%

Anyád egy szörnyeteg! Undorító és számító. Fujjj

Egyáltalán nem tudod merre él most apud?

Jó volna ha megtalálnád, ő biztos segítene neked.

Vagy tereld te jogi útra az ügyet!

Hogy azt nem tudom, de valahova be kéne vinned azokat az iratokat, hogy megnézhesse valami illetékes, és segítséget nyújtson. Nem hagyhatod, hogy "anyád" kiforgasson mindenedből! Nem is érdekli a jövőd?

2010. júl. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 A kérdező kommentje:
amikor meglobogtattam a papírokat anyám orra elött h ez mégis mi,elvette tőlem! nem tudom hova tette most.
2010. júl. 17. 14:49
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!