Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Lehet, hogy rosszul tudtam,...

Lehet, hogy rosszul tudtam, hogy a menyem vagy a vejem a családunkhoz tartozik?

Figyelt kérdés
Egyik beszélgetés alkalmával mondom a menyemnek, hogy olyan jó, hogy itt vagy a családunkban, erre ő azt mondta, hogy Ő nem a családunk tagja! Kicsit meglepődtem. Neki csak a fiam és a kisbabájuk a családja.
2012. márc. 6. 10:08
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
78%
Érdekes felfogása van...
2012. márc. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
94%
A menyednek valóban érdekes a felfogása. A szülei és a testvérei sem tartoznak a családjához? Vagy csak a férj családját nem tartja családtagnak!
2012. márc. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%

Lehet ő úgy vélekedik, hogy a nagy családhoz tartozik hozzá. Ebbe beleszámít az ő minden rokona és a párja minden rokona.


Viszont, neki is van családja: a gyermeke(i) és a párja.

Ez a szűkebb családot jelenti.

2012. márc. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
78%
Jaj de kedves. Nemhogy örülne, hogy Ti családtagként kezelitek. Én ugyanúgy családtagnak érzem anyósomékat, mint a vér szerinti rokonaimat.
2012. márc. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
95%
Még ha így is gondolja, akkor is értékelnie kellett volna egy ilyen kedves megjegyzést. Nekem biztosan jólesett volna.
2012. márc. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
90%

ma 10:16

azért ennyire naivak már ne legyünk..

Az anyós is tudja,hogy a szűk család az apa+anya+ gyerek.

Ha kedvesen azt mondja a menyének,hogy örülök hogy a családunk tagja vagy,akkor ő sem a szűk családra gondol,hanem arra,hogy bekerült a nagy családba.

Ahogy a nagy családba tartozik a meny anyja,apja,testvére is...

Itt egyszerűen arról van szó,hogy a meny nem is akar a család tagja lenni.

2012. márc. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:

Bár mi még nem vagyunk házasok, de szerintem egy család vagyunk amióta együtt élek a párommal; de legalábbis azóta, hogy megszületett a kisbabánk.


Én nagyon örülnék, ha nekem ilyet mondana "anyósom"; de erre hiába várok :-(

2012. márc. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
Az amit ő érez független attól amit te érzel. Te a saját érzéseid szerint bánj vele, tehát tekintsd továbbra is családtagnak és ebben ne befolyásoljon az, hogy ő mit érez, vagy mit mond. Te vagy az idősebb, te legyél a bölcs.
2012. márc. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:
Jeles napokon nem csinálunk nagy ünneplést. Olyankor főzünk,sütünk és ajándékot kap az ünnepelt. Az első alkalom kicsit furcsán jött le,amikor a kis családunkba került,mert ő volt az ünnepelt, meglepődött az ajándéknak /mindenki hasonló értékben szokott kapni/ azt mondta,hogy nem várta,mert ő nem családtag.Azt mondtuk neki,hogy most már te is hozzánk tartozol ezentúl.Éedekes szitu volt!
2012. márc. 6. 11:05
 10/35 anonim ***** válasza:
Nekem egyszer azt mondta az anyosom, hogy ha a családhoz akarok tartozni illetve menyecskének akarok menni, akkor MUSZÁJ nagy eskuvot csapni, mert a családban ez a szokás. Szokás, ami 20 évvel ezelott volt. Még akkor is meg kell csinálni, ha kolcsont kell rá kivenni. Na nem! Fizettuk már akkor a saját házunkat + fent is kell tartani magunkat. Nem voltunk hajlandoak ujabb hitelbe vermi magunkat a rongyrázás miatt. Annak idején mindenki nagy lagzit csapott, volt rá pénz. Volt is belole nagy csete paté, de végulis a mi akaratunk érvényesult kis családi vacsival, amit szintén a férjemmel fizettunk ki.
2012. márc. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!