Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Családfa kutatás/ sírhely...

Családfa kutatás/ sírhely kutatás? (a többi lent)

Figyelt kérdés
3 éve kutatom a saját családfámat hobbi szinten. Mindig Facebookos csoportokban tájékozódom. Egyes kutatók fontosnak tartják a fennmaradt sírok felkutatását is. Én is helyi temetőben kutatással meglepő módon ráleltem fő ági ük-ük nagymamám sírjára is. Az ükszüleim síjára is ráleltem, de mivel lekopott a felirat ezért csak ükapám nevét sikerült csak kiolvasnom. Szeretném biztosra menni, hogy valóban abban a sírban nyugszanak e az ükszüleim, mert ha igen, akkor felújítatom és időnként vinnék oda vágott virágot. Kicsit bizakodó vagyok hogy ráleltem a sírra, mert a sír közelében 1 sorral előrébb ükanyám egyik testvérét temették el. Azt szeretném megkérdezni, hogy hol érdemes ezügyben érdeklődni, léteznek e sírnyilvántartások a lejárt sírokról.

ápr. 5. 16:21
 1/6 anonim ***** válasza:
74%
Huh, ez engem is érdekel. ☺
ápr. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Temetői nyilvántartások léteznek.Pl. a budapesti Újköztemetőben is van ilyen. Ha bemész, megmondod a parcella számát, nevet, akkor a nyilvántartásban megmondják, hogy meddig van kifizetve a sírhely és ki rendelkezik vele. Vidéken kisebb településeken valószínűleg az önkormányzat a fenntartó és náluk kell érdeklődni.
ápr. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Izgalmas lehet, de én mindig lusta voltam jobban utánanézni, meg kevés az időm is.
ápr. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%
Én is sokat foglalkoztam ezzel, nagyon izgalmas, ha beleássuk magunkat a családunk történetébe. :)
ápr. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Javítsatok ki ha tévedek, de a ki nem váltott sírokat kiürítik és eladják másnak. Ergo ha fennmaradt a sírhely, akkor valaki befizette, tehát őt kell felkutatni információért.
ápr. 7. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
5ös igazad van, nekem is feltűnt, hogy nincs rajta lejárt sírhely felirat, csak sajnos nem tudom, hogy melyik rokon rendezi, illetve hogy hogyan lehet kideríteni a pontos adatokat az adott sírról. Egyesek simán letépik a lejárt matricát, erről sincs infóm, úgy gondolom hogy lejárt, mert senki se jord oda sírdíszt/virágot.
ápr. 8. 21:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!