Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Van valamilyen családi örökség...

Van valamilyen családi örökséged, aminek érdekes a múltja?

Figyelt kérdés
Valamilyen ékszer, Zsolnay váza, vagy bármilyen érdekes családi örökség aminek tudsz a múltjáról?

2023. febr. 13. 15:01
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Van egy szamovár, amit a nagyszüleim hoztak a ruszkiktól.
2023. febr. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
93%
Van egy orosz parfümöm,ami a nagyapámè volt,az oroszoktól hozta,eszmei értéke felbecsülhetetlen számomra.
2023. febr. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Nagyimnak van egy olajfestménye, amin vallási kép van. Azt hiszem Madonna. Megjárta a háborút, a romok alatt találták meg, nagyjából sértetlenül.
2023. febr. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Mamám parókája

Egyszer biciklizett és fennakadt a fán a parókája. A fiú testvérem egyszer ellopta a diákigazolványomat, felvette a parókát hogy kedvezményesen utazhasson... Nyilván senki se hitte el neki, hogy 20 évesen ő egy 11 éves kislány.

2023. febr. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Anyai nagyapám karórája. Roamer óra.

Papa börtönőr volt Szegeden, és a börtönparancsnoktól kapta az órát az 50. születésnapjára (1974-ben, azóta is tökéletesen működik az óra). A hátoldalára rá is van gravíroztatva, hogy milyen alkalomból kapta és kitől.

Nagyon értékesek az ilyen órák, de persze számomra az eszmei értéke a legfontosabb.

2023. febr. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
II VH-s katonai egyenruha.
2023. febr. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

A nagymamám jegygyűrűjéből a kő. Elváltak a nagyapámmal, a gyűrűből kiszedette a követ, medált készítetett belőle és soha nem vette le, mindig az lógott a nyakában egy kis vékony aranyláncon. A halála után én is hordtam egy darabig, de elkezdtem félni, hogy kitépik a nyakamból.


Plusz a dédnagyapám szabóollója, ő szabómester volt.

2023. febr. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Van egy tükrünk amit még talán azn ükmamám is úgy örökölt, ez pedig azóta is öröklődik. Van egy óra is apukámnak, ami nagypapájától a apján át nála kötött ki és nálam fog mindkettő ezután.
2023. febr. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
14%
Én konkrétan semmit nem örököltem. Ingatlan résztulajdont, azt is minek.
2023. febr. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Az első autóm Papáé volt, a mai napig megvan, senkinek semmi pénzért nem adom oda. Nem egy értékes darab, de számomra az.
2023. febr. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!