Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » A feleségem és az anyám...

A feleségem és az anyám utálják egymást. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

A feleségem utálja az anyámat és azt mondja hogy az anyám is őt. Amiben lehet valami talán, mert az anyám akárhányszor jön hozzánk sosem kérdezi meg a feleségemet hogy van. Már nekem is feltűnt, pedig a feleségem mindig megkérdezi tőle. Úgy érzi hogy semmibe veszi a saját házában. Pl : nem szereti azt sem ha az anyám turkál a konyhában vagy ha nem úgy viselkedik az unokával ahogy kellene.

Nem tudom kinek adjak igazat ... Lehet hogy csak a feleségem reagálja túl ? Anyám szerintem nagyon jóindulatú nő. Mindig csak jót akar mindenkinek. Hogy hozzám helyre a kapcsolatot?



2022. jún. 4. 03:17
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
92%
A férjem anyja is ilyen. Egyszer arra jöttünk haza , hogy az egész házban fel van takarítva, edények elrakva, szobában a kispárnák átrendezve. Akkor eldurrant az agyam és mondtam, mondja meg az anyjának, hogy ezt be lehet fejezni. Amire az anyja azt mondta, én kavarok, mert őt nem érdeklik a személyes dolgaim, amik pl a fürdőben kint maradtak. Mondom , lehet téged nem érdekel, de engem igen, hogy pl nem akarom, hogy lásd azt , hogy a fürdőben mivel mosakszok. Pl akkor hivatalos leveleim is voltak a házban. Nem biztos, hogy akarom, hogy ezeket ő lássa. A konyhában való turkálásra én is nagyon háklis vagyok. Az anyós nem otthon van. Pakoljon otthon.
2022. jún. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
17%
Kizárt, hogy ezt a kérdést egy férfi írta ki, főleg hajnali háromkor :D
2022. jún. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
91%

Egyszer kérd meg az asszonyt, hogy turkáljon anyukád konyhájában, takarítson az ő lakásában, stb. és akkor beszélhetünk anyukádról is...


Kérdező, ha ennyire leragadtál egy 5 éves gyerek szintjén, a faxért házasodtál, halál komolyan?

Nem véletlen mondom, hogy nemtől függetlenül, aki nem tud leválni a szüleiről, maradjon otthon és ne baxxon ki még egy negyedik, vagy Isten tudja hanyadik fővel...

2022. jún. 4. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
23%

#12

Én is kamunak érzem.

2022. jún. 5. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
19%
Majdnem ugyanezekkel a szavakkal, de pár hete volt már ez a sztori. Még a stílus is ugyanaz. Akkor törölve lett valamiért. De a kérdező egyáltalán nem értette, mi a baj az anyjával.
2022. jún. 5. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
0%
15, bunkóéknál van baj. Jobb helyen ezt meg lehet beszélni. De itt a többség olyan sötét, hogy csak neki lehet igaza, anyunak kuss, férjnek kuss, és akár igaza van, akar nincs, álljon a feleség mellé. Őszintén nem lep meg a válások száma.
2022. jún. 5. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
89%

Nem kell összeveszni. De az a lényeg, hogy férj és feleség közé ne lehessen beállni. Ha a férj valamiben tényleg az anyjával ért egyet, mert szerinte mégiscsak ő csinálja hatékonyabban a mittudomén mosogatást vagy szerinte is talán inkább úgy lenne praktikusabb altatni a gyereket, akkor is mondja meg az anyjának, rendben édesanyám, köszönjük a tanácsot, majd megbeszéljük Mucussal, hogy legyen, de kérlek, hagyd ezt ránk, ez a mi dolgunk. És beszéljék is meg, kettesben este. Jussanak is kompromisszumra, ahogy még annyi mindenben muszáj. De nem kell lealázni egyik felet se, "mert csak abból ért". (Megbeszélésnél meg azt is be lehet látni, hogy ha valami az egyik feladata - mint ez az altatás, ha már ez jutott eszembe :) - és tipikusan az anya kel fel, akkor talán el kell engedned, hogy hogyan csinálja. Szóval ajándék lónak ne nézd a fogát, vagy ha nézed, tessék, csináld te, illetve feltételezzük már a jószándékot arról, akit szeretünk és díjazzuk már az igyekezetet is "szerencsétlentől".)

Ha viszont az anyós sértőt mond (akkor is, ha igaza van mert tényleg odaégett a pulyka, vagy csíkos maradt az ablak, és szerinted is fogynia kellene), azért simán rá lehet szólni, hogy ne bántsa a feleséged, mert te így is szereted. És az a feleség el fog olvadni. Ha viszont csak hallgat, az pont az a szitu, mint amikor a suliban valakik gúnyolódnak a másikon, a haverod meg elsomfordál. Persze nem muszáj beleállni, sokkal kényelmesebb, hogy "intézzék egymás közt", de ha a barátaidtól jól esne, akkor a házastársadtól sokkal inkább.

2022. jún. 5. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
16%

Szegény pasik, akik így nem anyuci kicsi fiai, hanem a feleség bólogatójánosai lesznek... Nőként mondom, nem vagytok egészen normálisak. Nekem biztosan nem kellene olyan férj, aki akkor is nekem áll félelemből, ha nincs igazam, különben mindjárt mamapicifia minősítést kap.


Nagyon furcsa látni, hogy aki ezt tudja kezelni, az pirospacsit érdemel, aki egy hülye papuccsal akar élni, az meg itt a szupernő.

2022. jún. 5. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
81%
18. ezt fordítva, a feleség anyjával is ugyanígy gondolom. Nagyon sok helyen ugyanis inkább ez a felállás szokott lenni, hogy az anya anyja jön át segíteni a kisbaba körül, és az apa van megsértődve, hogy a felesége nem nőtt fel.
2022. jún. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Anyád nem jóindulatú. Csak nem sikerült gyerek státuszból kinőnöd, ezért nem tudod objektíven látni, hogy rosszindulatú és akarnok. Azaz nem érdeklődik a feleséged iránt és turkál a konyhátokban.

És meg az unokához sem jó.

Szívesen!

2022. jún. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!