Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek igazságos, ha...

Szerintetek igazságos, ha anyósomnak 3 fia van, kettőnek most volt az esküvője és az egyiknek 350 ezret fizetett és semmit nem adott, míg a másiknak kifizetett egy milliót és még a táncpénzbe is dobott be?

Figyelt kérdés
Már régóta feltűnt, hogy az egyik gyerekre szívesebben költ. A páromnak és nekem most volt az esküvőnk múlt hónapban. Mi szerény lagzit tartottunk, mindössze 46 fővel. A rá eső rész 350 ezer forint volt, amit ki is fizetett és utána közölte, hogy nászajándékot nem ad, mert ő kifizette az esküvőnk felét. A múlt hónap végén volt a párom öccsének is az esküvője. Ahogy én spóroltam, hogy ne kerüljön sokba, ők szórták a pénzt. 180 fős lakodalom, ilyen-olyan videós meg sofőr, fél milliós díszítés. A rá eső rész a meghívott 60 fő után 1 millió pár ezer forint volt. És akkor akadtam ki, amikor bedobta a 20 ezrest nekik a táncpénzbe, ráfogva, hogy az nem nászajándék. Azért mert nekünk nem a buli az életünk, ennyivel kevesebb kell hogy járjon? így háromszor annyit költött rájuk mint ránk. Hol itt az igazság?

2021. szept. 17. 13:17
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
 101/103 anonim ***** válasza:
80%

Kifizette az eskuvod felet, ennyi. Ha te sporoltal, akkor neki sporoltal. Mivel irod, hogy “o resze” stb igy nyilvan egyertelmu volt, hogy a fel eskuvot fizeti, hat igy jartal, sogoreknek tobb esze volt.


Az persze igen erdekes, hogy nekik dobott be a tancba, nektek meg nem, de a tobbi nem az.

2021. szept. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/103 anonim ***** válasza:
81%

Kezdetben neked adtam igazat, és nem értettem, ok nélkül miért esnek neked a válaszolók, de most már látom, tényleg elég fura a stílusod... Ennek ellenére mégis megértem a dühödet, mert kinek jó látni azt, hogy a másik mennyivel többet kap. Bántja az ember igazságérzetét. De tenni nem lehet semmit.

Pont tegnap mesélte kolléganőm, hogy az ő szülei neki meg a két testvérének is adott fejenként másfél millió forintot az esküvőre, mivel ennyit tudtak összespórolni számukra, és egyenlően osztották fel a gyerekeik közt. A döntés pedig az övék volt, hogy ennyiből kigazdálkodják a lagzit, elutazzák a pénzt vagy csapnak egy nagy bulit, aminek a töredékét fedezte a szülők pénze. Szerintem jobb helyeken így csinálják, mármint ahol a szülők egyformán szeretik a gyerekeiket...

2022. jan. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/103 anonim ***** válasza:
74%
Hm kérdező...az esküvő másik felét a te anyáddal fizetteted ki? Ha nem mi jogon tartod a markod olyan pénzért amihez semmi közöd?
2022. jan. 12. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!