Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Csak én érzem úgy hogy mostaná...

Csak én érzem úgy hogy mostanában megbolondultak a vadállatok?

Figyelt kérdés

Különös jelenségekkel találkozok mostanában. Bár nem én vagyok az erdész, az átlagtól valamivel többet járok erdőben. De a furcsa estek jórésze nem is az erdőben történt. Nyuszi a parkban, vaddisznócsorda a forgalmas autóút mellett, állat amit nem láttunk mert sötét volt, de nem rémült meg tőlünk, pedig tűz volt és kiabáltunk, sőt még egy kutya is volt velünk ami nyüszítve ugatott. De az állat még követett is minket, hallottuk hogy a bokrokon túl mellettünk csörtet a sötétben. Vajon mi lehetett? A szüleim pedig sétáltak a túristaúton, amikor megláttak egy kisrókát ami ott ült egy barlang bejáratánál, és nem hagyta el a helyet akkor sem amikor anyuék kb 5 méterre voltak tőle, sőt még rá is ásított apámra mikor lefényképezte.

Láttam két fiatal hím szarvast verekedni, tőlem alig 40méterre, rikítósárga futópólóban voltam, de mintha észre sem vettek volna. Mindez 3 héten belül történtek, a Bükk-hegységben. MI VAN AZ ÁLLATOKKAL?



2014. jún. 24. 23:38
 1/3 anonim ***** válasza:

A hangos, magabiztos és rendíthetetlen csörtetést én sünire tippelném, azok olyan hangosak mint egy vaddisznó és nem túl félősen csörtetnek.

Nem tudom amúgy mi lehet ez, mondjuk nem is arrafelé lakom. Engem a hétvégi döbbenetes lepkeinvázió lepett meg.

2014. jún. 25. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
32%
itt hosszú hetek után a csigák jelentek meg tömegesen
2014. jún. 25. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Sajnos elég egyszerű a magyarázat. Nincs elég élelmük, mert folyamatosan vissza vannak szorítva a természetes lakóhelyükön. Ezért merészkednek közel az emberekhez, a falvakhoz, városokhoz...élelmet keresnek.

Nálunk is lejönnek a rókák és a vaddisznók. Tavaly nyáron szinte minden éjjel lecsörtettek a vaddisznók (kb. 15-en), és a szomszéd kertben felágaskodtak, hogy leegyék az almát a fáról. Egyre bátrabbak lesznek, ert megszokják az emberek, kutyák, házak közelségét.

2014. jún. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!