Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért nem eszik a hullámos...

Miért nem eszik a hullámos papagájom zöldéget?

Figyelt kérdés

ha adok neki salátát vagy tyúkhúrt, vagy sajtot, ubit akkor bele-bele csipeget, de nem eszik sokat - legalábbis nem olyan sokat, mint egy ismerősöm h.papagája... az enyém hím, az övé nőstény, lehet hogy ettől is függ? vagy csak egyszerűen nem szereti?

ezeken kívül mit adhatnék még neki, hogy változatosabban táplálkozzon? (magot, és fürtöskölest eszik)


2008. febr. 10. 16:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
21%
mert a papagáj gyümülcsöt eszik, meg magokat, és egy pici vizet is iszik
2008. febr. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

meg zöldséget... kivéve a "k" kezdőbetűseket! magot meg vizet mindig kap, nem vagyok kezdő...

egyébként meg gyümölcsöt sem eszik, így is feltehettem volna a kérdést

2008. febr. 13. 21:31
 3/14 anonim ***** válasza:
25%
Ha nem vagy kezdő akkor miért itt kérdezed és miért nem egy szakembertől? Mert itt a legvalószinűbb, hogy valami butaságot fogsz kapni válaszként. ;)
2008. febr. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

arra gondoltam, hátha valaki még tapasztaltabb, mint én, esetleg az ő papagája is hasonlóan viselkedik, és tud vmit mondani, esetleg tanácsolni nekem...

még azt is el tudtam képzelni, hogy olyanok is írnak ide, akik jól értenek a papagájokhoz... de úgytűnik tévedtem, azért kösz

2008. febr. 14. 22:29
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A papagájok nem esznek sok gyümölcsöt,zöldséget hanem inkább csak csipegetik,mint ahogy te is írtad.Két papagáj is teljesen különböző lehet,ezért nem érdemes összehasonlítani más papagájával.Ha úgy gondolod,hogy kevés vitamint eszik,akkor pótold vitaminkészítményekkel,vagy gyümölcsös rudakkal.

A magon,fürtöskölesen kívül próbálkozz még tovább a gyümölcsökkel valamint adhatsz neki különböző ízesített magokat.Valamint adj neki tyúkhúrt,főtt tojást,reszelt nyers sárgarépát.

Remélem segítettem!!Ha gondolod,less be a papagájos oldalamra,és böngéssz!! www.gportal.hu/nimfabarat (ha a táplálásra vagy kíváncsi,akkor a cikkekben kutatgass!)

2008. febr. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
a sárgarépát azt általába megeszik. lereszelve
2008. márc. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
91%
sosem halottam még hogy a papagály gyümölcsöt enne! pedig 7 évig neveltem hullámos papagályt.vannak többféle magvak hullámos papagálynak való. meg szeretik a főtt tojást,és a ságarépát lereszelve.
2008. márc. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem szeretnék vitázni az előttem szólóval,de ha már 7 éve tartasz papagájt,akkor a nevét is illene rendesen leírni!!Ugyanis j-vel kell írni!!
2008. márc. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
100%
nekem van fiú is meg lány is,egyformán csipegetik a zöldet,salátalevél, sóskalevél,szeretik és teljesen lecsipegetik,szerintem egyszerűen a tiéd annyira nincs oda érte.ÉN gyümölcsöt még nem próbáltam adni,ahhoz nem tudok szólni.
2008. ápr. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
szia. a papagáj szereti a főtt tojást is lereszelve.ha főzől répát azt nem muszáj lereszelni,dugd a kalitkába.A gyümölcsöt is megeszik.főleg az almát.piskótát is szoktak enni (puha legyen).az én madaraim ezeket eszik:lúdhúr,tojás,répa,sajt,piskóta,saláta,alma,magokat(vitamin cseppet a vizbe szoktam rakni,vitamin rúdat.)próbáld ki ezeket,ha még nem adtál nekik.sok szerencsét:)
2008. máj. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!