Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mikor tüzel először a cica?...

Mikor tüzel először a cica? Mikortól lehet/érdemes ivartalanítani?

Figyelt kérdés
Van 2 lány és egy fiú cicánk. 2 hónaposok mind a hárman, egy-két hét különbséggel. Nincs köztük két testvér, mindhárman más alomból származnak.

2017. aug. 16. 08:34
 1/6 anonim ***** válasza:
7hónapos korban kezdenek általában tüzelni, van hogy kicsit elöb, ezért fél évesen érdemes ivartalanitatni.
2017. aug. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A mi lány cicánk még nem volt 6 hónapos, már tüzelt.A fiú cicáink később lettek ivarérettek, 10-11 hónapos korukban, addig nem törődtek a lány cicákkal.De ha a heréi már elég nagyok, lehet a fiút ivartalaníttatni, de jobb megvárni hogy legyen legalább 10 hónapos.Ha elkezd érdeklődni a lányok iránt, rögtön.

Nekünk nem egyidősek voltak, ezért mivel nem kijárósok, nem volt sürgős a lányok ivartalanítása, mert a fiúk már ivartalanítva voltak, így megvártam hogy 1 évesek legyenek kb. és a lányokat akkor vittem orvoshoz.

2017. aug. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
6 hónapos kor körül kezdenek általában tüzelni, és ivartalanítani is ekörül célszerű, lehetőleg az első tüzelés előtt, vagy azután.
2017. aug. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Általában fél éves koruk körül tüzelnek először, de előfordul, hogy már 4-5 hónaposan. Tulajdonképpen bármilyen korú (6 hét+) cicát lehet ivartalanítani, az viszont állatorvosonként meg rendelőnként változik, hogy mikortól vállalják. Beszélj a hozzád közeli állatorvossal, és vidd el a cicákat, amikor ő ajánlja, de lehetőleg még az első tüzelés előtt. Kandúrral meg szintén nem kéne megvárni, hogy ivarérett legyen.

Bővebben a témáról: [link]

2017. aug. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!!!

Sajnos mielőtt hazahoztuk volna a kandúrcicát, eltűnt, úgyhogy valószínűleg ő nem lesz a mienk :(, de a két lányomat akkor majd mindenképpen!

Köszönöm a válaszokat!

2017. aug. 17. 06:52
 6/6 anonim ***** válasza:
Már régi kérdés, de esetleg valaki olvassa.Én most már nyugdijas vagyok, előtte 15 évig USA-ban voltam. Önkéntesként kiscicamenhelyen neveltük a cicákat. Csak terhes/?/ mamacicákat hoztak, és mama nélküli kisbabákat.Ez egy csodálatos dolog volt. Ott minden nap megmérik a cicababák sulyát, 1 hét alatt általában duplázódik a sulyuk.Ha valamelyik megáll a növésben,vagy a mama nem egyformán tudja mind táplálni őket, meg kell nézetni orvossal, ha elérik az 1 kg sulyt, mennek ivartalanitásra.Ez ott természetes, ha a cica egészséges, előtte szivvizsgálat van.Nőstényeknek mindenét kiveszik, soha ne legyen panasza.Mütét után 1 napig bent lehet a cica.Nálunk itt van pár orvos, aki csinálja, de itt talán azért nem szivesen vállalják, mert gondolom, tartanak tőle, nincs gyakorlat.Nem volt probléma soha és gyönyörű nagy, egészséges macskák lettek.
2023. jan. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!