Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lenne a helyes megoldás?

Mi lenne a helyes megoldás?

Figyelt kérdés

Egy elég nehéz helyzetben vagyok most, elég hosszú lesz, szóval ha veszed a fáradtságot és elolvasod, nagyon köszönöm.

Nekem van négy macskám, ivartalan benti-kinti cicák. Van a szomszédban is egy lány cica, aki egyszer már szűlt, láttam az út szélén tavaly a kis cicáit rohangálni, látszólag a szomszédot ez nem izgatta, én terelgettem mindig őket vissza kapun belülre. Már akkor beszélni akartam a szomszéddal, mert aggódtam, egyiket esetleg elcsapja az úton egy autó vagy valami, de itthon a család vissza tartott, hogy ne üssem bele az orrom, nem az én macskáim. Most év elején a szomszéd külföldre utazott, az említett anya cica, aki már egyszer szült, át járkált hozzánk, mert hogy az az ember, aki a szomszédban levő jószágok etetésével lett megbízva, a macskát le szarta nagy ívből. Mi etettük vagy 2-3 hónapon keresztül, de az én macskáim nem igazán szeretik, a napjait a szomszéd cica a teraszon a szék alatt, vagy a kocsim alatt kuporogva töltötte, mindentől félt. Próbáltam simogatni, beszéltem hozzá, közeledtem felé, de nem jártam sikerrel. Akkor beköszöntött a tüzelés, nyilván a kóbor kan cicák jöttek és be kapta a legyet a szomszéd cica. Mielőtt megszűlt volna, haza jött külföldről a szomszéd, de mikor közöltük vele, hogy a macskája itt van, nem is érdekelte. Felvetettem, hogy én nagyon szívesen örökbe adnám valakinek, aki gondját viseli felelősen, mert ez így nem élet szegénynek, főleg hogy a szomszéd hozott magával egy kutyát aki el kergette nem egyszer. A szomszéd szemmel láthatóan nem foglalkozik vele, de persze nem engedte, hogy örökbe adjam, amivel én nem igazán tudtam mit kezdeni, pedig igazából ő egy kóbor macska, a szomszédhoz is csak úgy csapódott, ő etette egy ideig. Elfogadtam, de akkor megegyeztünk, hogy ha megszületnek a cicák, visszük át hozzá, mert tényleg nem hozzánk tartozik, ha már nem engedi, hogy örökbe adjam. Amikor megszült, gyorsan megoldottam a dolgot, nagy dobozba vagy két plédet, bele a kicsiket és a nyári konyhába tettem be őket az anyjukkal együtt, mert kint hideg volt. Mentem is szólni a szomszédnak, és mikor közöltem, hogy megszült a cicája, csak ennyit mondott hogy “gratulálok” és vállat vont. Még mindig nem engedi, hogy örökbe adjam a macskát, de sem ő sem pedig a kismacskái nem (három született) érdekelte. Na már most már bő három hete nálunk van az anya cica is meleg zárt helyen, és a kicsik is, úgy egyeztünk meg, hogy mielőtt elutazom, át viszem őket a szomszédba dobozostól. A szomszéd állítása szerint majd örökbe adja a kicsiket, de tegnap ő vissza utazott külföldre, amiről én nem tudtam. Minden bizonnyal nem lesznek gondozva a kicsik, vagyis az az ember, aki az állatokat eteti, nem hiszem, hogy törődni fog velük, hisz az anya macskát sem etette. Én jövőhét szerdán utazom el, de addig nem nyugszom, még valami jó megoldást nem tudok találni. Félek, hogy elpusztulnak a kicsik mert mondjuk elüti őket az autó kint az úton, vagy nem eteti majd őket, ugye ahogy cseperednek, gondolom egyre több kell nekik, nem fognak csak az anya tejjel beérni. Gondolkodtam, hogy fel rakom őket örökbefogadásra, de egyrészt még csak három hetesek, szopiznak, az anyjuktól nem akarom elválasztani, illetve az anya cicát is szívem szerint örökbe adnám. Itt sem maradhatnak, itthon a család sem annyira örül a kismacskáknak, úgy egyeztünk meg, nálunk is csak addig maradhatnak, amég itthon vagyok.

Erre szeretnék igazából megoldást találni, mit tegyek? Szerdáig van időm.



máj. 10. 22:09
 1/3 anonim válasza:
100%

Helyi állatvédőket keresném. Esetleg állatorvosnál segítséget kérni, hogy ismer-e olyat, aki foglalkozik állatmentéssel. A menhely a legvégső, mert szerencsétlenek folyamatosan teltházzal üzemelnek.


Esetleg még ismerőst, barátot megkérdezni, hogy befogadják-e őket.

máj. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Helyileg hol vagy?
máj. 10. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Helyi állatmentől, állatvédők, macskamentés, BÁRMI. A picikkel az anya cicát is hozzájuk juttatni. Ha a szomszéd később kérdezi, hogy hol a macska, akkor vállatvonsz, hogy tőled meglépett, azóta nem láttad.

Sajnos a "gazdi" olyan gerinctelen tirpák, hogy muszáj vagy így cselezni, mert a kiscicák (és az anyamacska) élete a tét. Szóval légyszi, tedd ezt meg. Nem fogsz belőle rosszul kijönni, az állatmentők nem fognak beköpni sem, mert a te döntéseddel értenének egyet, ez tuti.

máj. 10. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!