Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 11 éves cicámnál kiderült,...

11 éves cicámnál kiderült, hogy cukorbeteg. Tudtok tanácsot adni, hogy zajlik ezentúl az élet ezzel a betegséggel?

Figyelt kérdés

Más miatt vittem orvoshoz, de akkor már kértem egy teljes vérképet, ahol kiderült, hogy cukorbeteg.


Először a fő bajból lesz kigyógyítva, addig pedig annyit mondott az orvos, hogy két lehetőség van, vagy minden nap reggel és este szuri, és cukor mérés, vagy pedig egy új típusú gyógyszer, ami szájon át szedhető, napi 1 tabletta, de akkor a vizeletet kell nézni mindig, mert ez a veséket károsíthatja.

A tablettás kétszer annyiba kerül.


Nagyon el vagyok keseredve. Jól esne pár biztató szó, tanács, aki ugyanebben a helyzetben van.



máj. 7. 14:07
 1/5 A kérdező kommentje:

Fogalmam sincs,hogy melyik típusú.

A vérkép eredménye így néz ki:

GLU 12.05 H - 4.11-8.83 mmol/l

TC 7.34H - 1.68-5.81 mmol/l

TG 3.25H 0.00 - 1.13 mmol/l


Minden más értéke normális.

máj. 7. 14:20
 2/5 anonim ***** válasza:

Le kell fogyasztani nagyon a cicót, ilyenkor már le van lassulva az anyagcseréje is, én emberként is pont ebben a cipőben járok.

Megfelelő diéta segít, meg mozgatni kellene még a cicát.

máj. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Mondta az orvos, hogy mennyit ehet, kiszámoltam, eddig is mindig ennyit evett. Mégis hasas.


A cukorbetegség miatt lett ilyen kis zsírgombóc?

máj. 7. 16:09
 4/5 anonim ***** válasza:
Nézd, én csak annyit tudok, hogy az én cicámnak is magasabb volt a cukra, de erre a dokink azt mondta, hogy a rendelőben minden cicának magas az idegességtől... Mondjuk ő nem túlsúlyos, szóval a diéta tuti nem árt, lehet, elég is lesz.
máj. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

4-es. Tippre úgy egy kg súlyfelesleg lehet rajta.


És igen, sajnos nagyon stresszes kis állat, mindentől ijedezik és fél.


Szerintem ezért is alakult ki nála a húgykövesség is.

máj. 7. 18:07

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!