Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan akadályozzam meg a...

Hogyan akadályozzam meg a macskámat hogy megkarcolja a monitort?

Figyelt kérdés

Az utóbbi két hónapban Pamacs, az egyik macskám, legkedvesebb elfoglaltsága az, hogy megkarcolja a monitoromat. Két lábra áll, és karmol, pont úgy, mint a macskák a tükröt szokták. Nem számít, hogy be van-e kapcsolva vagy sem, és mindig ugyanott teszi ezt. A jelenlegi megoldásom az, hogy elmozgatom a monitort, amikor nincs használatban, de ez eléggé bosszantó. Már 4 éve így van berendezve, és soha nem volt vele probléma. Próbáltam lefedni lepedővel, tettem alá karmolódeszkát, kiabáltam rá, lelocsoltam vízzel, leraktam a padlóra, és nagyon-nagyon enyhén megcsaptam a mancsait, amikor ezt csinálja (főleg akkor utálom amikor közbe játszok)

Elfogytak az ötleteim.


Régebben felugrott a számítógép tetejére, és kikapcsolta. Körülbelül egy hétig felvettem és elmozgattam, és az abbamaradt. Amikor visszateszem a monitort, mindent megtesz, hogy minél gyorsabban odarohanjon, hogy megpróbálja megkarcolni.



#macska #monitor #karcolás #Monitorkarcolás
máj. 1. 12:42
 1/9 anonim ***** válasza:
45%
Ne engedd be a szobába.
máj. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
12%
Erősebben üss rá. Abból majd megtanulja. Ha nem jár fájdalommal a büntetés, nem fogja tudni, hogy nem szabad!
máj. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%
#2 rád kéne ütni erősebbet, mint amekkorákat kiskorodban kaptál.
máj. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%
Figyelmet akar, nem lehet leszoktatni. Telefon, számítógép, könyv, mindegy mi van előtted, ő bele fog bújni hogy rá figyelj.
máj. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
13%
Rakd ki a házból, nem való az oda.
máj. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
62%
A buksijánál fogva finoman tereld el. Ha lökött, játsszál vele kicsit, de az rossz minta lehet, mert rájön, hogyha csinálja, játék lesz. A legjobb, hogy fújd be neki kellemetlen szagú sprayjel.
máj. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Bögyös Dávid ***** válasza:
Lehet, tényleg figyelmet akar, és ha ez valószínüleg így van, tegyél ellene, és játék helyett vele játsz egy picit :)
máj. 4. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Bögyös Dávid ***** válasza:
64%
A kiabálás nem fog használni, és azt se szabad elfelejteni, hogy ő nem egy kislány, aki a húsvéti locsolásra "vár" "boldogan", hanem egy szerencsétlen cica. tehát ha azt akarja kaparni, vidd oda egy kaparófához, és mutasd meg neki, hogy azt kaparja, meg persze foglalkozz vele többet... amit már írtam is, ha már van macskád, akkor játsz is picit vele, hidd el, fogja értékelni egy idő elteltével a figyelmet :)
máj. 4. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Bögyös Dávid ***** válasza:
Tényleg, most veszem észre, hogy azt is írtad, hogy kikapcsolta, de okos, hát ez tényleg fel akarja hívni a figyelmet magára, és abban az esetben, ha ez a helyzet lenne, hogy nem foglalkozol vele, hát foglalkozz, jelezni szeretne valamit, az biztos.
máj. 4. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!