Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az angol nyelvben a macskahívó...

Az angol nyelvben a macskahívó hang miért hangzik ilyen hülyén?

Figyelt kérdés

Szóval angolul így hívják a macskát, hogy "Pssst-psst-psst-pssst"


Ezt ki a fene találta ki? Csak mert úgy hangzik, mintha valaki pisilne.



#macska #angol #hülyénhangzik #demostnem? #hátde
ápr. 6. 11:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%

A magyar nyelvben a puszi meg ugye tudjuk, mit jelent angolul…

Senkit nem érdekel, hogy egy magyar (amit úgy századannyian beszélnek a világon, mint az angolt) szerint mi hangzik hülyén meg pisilésnek, nyilván ez nekik mást jelent (egyébként elég hasonló a mi ciccegésünkhöz, de a mi c hangunk az angolban nincs meg ilyen formában). Miért kell egy más nyelv kifejezését ilyen lekezelő hangnemben leszólni?

ápr. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Hangutánzás, ugyanúgy, mint a mi ci-ciccünk. A sziszegő-ciccenő hangokra jobban felfigyelnek a macskák.

Egyébként hívják őket úgy is, hogy heeeeeeey kitty-kitty. Szerintem az sokkal bizarrabb. :D

ápr. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%

[link]


Amúgy a német a legkirályabb :D

ápr. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
37%
#1 te éppen ugyanezt csinálod a magyarral, szóval magadtól is megkérdezhetnéd ugyanezt!
ápr. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
100%

#3, ez szuper!

Azért az orosz se kutya... a kevésbé fiatal korosztály még tudja, mi az a kisz-kisz (KISZ) - emlékszem, milyen fura volt hallani, amikor a cicát hívták Oroszhonban. :)

ápr. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%
Te meg miről beszélsz? Lehet, hogy más értelemben, de a pszt magyarul is létezik. Amikor valaki lepisszeg, hogy maradj csöndben, neked a pisilés jut róla az eszedbe??
ápr. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

"úgy hangzik, mintha valaki pisilne"

Milyen nyelven? Mert magyarul biztos nem.

ápr. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
68%

"a német a legkirályabb"

Kár, hogy kamu. :))

[link]

ápr. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Pont akartam kérdezni, hogy mi az a stardenburdenhardenbart , mert nekem nem dobott ki semmit a fordító 😂
ápr. 7. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

8, A ciciccnek sincs szó szerinti jelentése, meg a pstpst-nek se. :D

Én nem néztem ennyire alaposan utána (szóval köszi amúgy :D), nem tudok németül, de nem is feltételeztem, hogy lenne értelme, egyszerűen csak a magyarhoz képest - meg igazából a srác videóiban használt legtöbb hívószóhoz képest - baromira viccesen hangzik, mert nem egy katze-katze. :)

De a mesterkéltsége ellenére egyébként ennek is ugyanez a lényege, mint az összes többinek fura ciccegős hangsor, amire felfigyelnek. :)


Egyébként most rákerestem kíváncsiságból, a németeknél a "rendes" ciccegés a miez-miez, legalábbis a google szerint. Eredeti kérdéshez visszakapcsolódva, a magyar fül számára ez is baromi vicces a belehallható jelentés miatt. :D

ápr. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!