Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ihatnak a macskák tehéntejet?

Ihatnak a macskák tehéntejet?

Figyelt kérdés
Nem nagyon tudom mit szabad nekik és mit nem ezért kérdezem. Próbálok minél természetesebb ennivalót adni nekik, az ilyen bolti konzerves mócsingokat meg ilyesmit kerülöm. Adtam ma neki egy kis tejet, de utána f@sott. De ha adnék neki laktózmentes tejet, attól is fosna? Meg még az érdekelne, hogy főzés során a nyers fűszermentes hús zsiradékot és csontot megeheti?
2023. aug. 14. 13:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%
Lehet kapni külön cicáknak való tejet, azt adj neki. A tehéntejtől fosni fog:)
2023. aug. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%

Nyersen sertést nem szabad adni, másfajta állatból származó húsnyesedéket ehet, csontot ne adj neki, főleg ha amúgy tápos cica. Ha érdekel a nyersetetés, van cicás nyerses csoport a Facebookon illetve a Fanni's Barfshop facebookos csoportjában van kifejezetten cicák nyersetéséről fájl (lehet, hogy a weboldalon is van, ott nem kerestem rá).

Ha összevissza adsz a cicának mindenfélét, abból hányás-hasmenés, de akár bélgyulladás vagy súlyosabb dolog is lehet. Tájékozódj előbb alaposan, mielőtt bármi újfajta táplálékot adsz, pl. simán csak zsiradékot se adj, mert egyrészt megf@satja, másrészt hizlalni is fogja.

2023. aug. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Igazából kinti cicák, egyszer csak átjöttek az udvarra, azóta itt vannak. Sokszor fog egeret, vakondot, akár mókust és madarat is. Ha jelzi hogy éhes akkor csontot vagy csirkehúst kap, esetleg valamilyen felvágottat. Meg persze hideg vizet.
2023. aug. 14. 14:07
 4/15 anonim ***** válasza:
87%
Csirkehús rendben, sima csontot ne adj táplálékként, maximum ha van rajta hús pl. csirkeszárny mehet, comb viszont már nem, nem bírja azt a csontot megenni sem. Felvágott fűszeres, az sem nekik való.
2023. aug. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
92%

"Próbálok minél természetesebb ennivalót adni nekik"


Hol eszik a természetben tejet???

2023. aug. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
23%

A mi tacskó kutyánk kölyök kora óta kapott tejet. Soha nem voltak emésztési problémái és 17 évet élt. Na ennyit a témáról.


Természetesen tudom nem minden, kutya, macska bírja, visszont nem ördögtől való dolog.

2023. aug. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
92%

Az enyém nem iszik eleget, ezért kap egy tálka felvizezett (olyan fele-fele, inkább a vízből van több) cicáknak gyártott tejet. Neki a biztonság kedvéért adok emiatt, de amúgy nincs szükségük rá.


Amúgy nem minden állateledel "bolti konzerves mócsing". Az én elkényeztetett bolhabuszom például Orijent eszik, ami 90% hús.

2023. aug. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
27%
Vízzel higítva ihatnak , akkor nem fosnak
2023. aug. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

5: Az anyjuk is tejet ad neki kiskorában tudtomban :)

Tehát akkor van macskáknak külön tej, vagy felvizezve kaphat?

pl fele tej fele víz?

2023. aug. 14. 15:22
 10/15 anonim válasza:
32%
Fele fele arány, mi tartós bolti tejet adunk neki már évek óta és semmi baja! De azért nem egy fullos tállal kap maximum negyedig öntöm fel :D
2023. aug. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!