Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A többségnek miért a macska a...

A többségnek miért a macska a kedvenc állata?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 9. 08:41
1 2
 1/15 L.. István ***** válasza:
79%
Honnét veszed? Az enyém a disznó.
2023. ápr. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%

Mert aranyos, viszonylag egyszeru a tartasa, mindenhol ott vannak, igy egyertelmu valasztas, most mondhatnam azt, hogy nekem a jegesmedve a kedvenc allatom, amikor valojaban evente ketszer eszembe jutnak a jegesmedvek, igy nem lenne valos valasz, hiaba tetszenek.

Szerintem a kedvenc dolog az valami olyan, amivel sokat foglalkozol, allat eseten ha nem is tartod, de folyamatosan olvasol rola, nezel videokat, stb, szoval ha realis valaszt akarsz adni erre a kerdesre, akkor egy atlagember szamara nincs sok valasztasi lehetoseg.

2023. ápr. 9. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

#2

De van, például a kutya.

2023. ápr. 9. 09:35
 4/15 anonim ***** válasza:
85%

Macskák aranyosak, arcberendezésük antropomorf, így könnyen lehet őket megszemélyesíteni, különböző emberi tulajdonságokkal és érzelmekkel felruházni (grumpy cat).


Egyszerűbb és igénytelenebbek tartás szempontjából mint egy kutya, alomra van szükségük, egy kutyával sétálni kell, játszani kell, ugatnak (a macskák nyávognak, és ha valaki nem kényezteti el őket, akkor ez tolerálható kategóriába esik).


Kistermetűek, míg a kutyák közül bizonyos méret felett az emberekben félelmet kelthet, vagy "nagy tehernek" tűnhetnek.


2-es arra gondolt, hogy kevés elterjedt társállat háziállatfajunk van, a ló drága és körülményes, kutya-macska maradt, meg most feltörekvőben van a nyúl, ami szintén cuki, de kevéssé lehet vele kommunikálni, egészségügyileg pedig kényesek, szóval tényleg nem sok opció van, ha úgy vesszük.

2023. ápr. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
41%
NEkem a gurámi.
2023. ápr. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
93%
3 Oke, de ennyi erovel azt is kerdezhetned, miert a pizza valakinek a kedvenc etele, mikor ott a spagetti is. Es szerintem kutya-macska kerdesben kb hasonloak lennenek az aranyok. Csak tobben tartanak macskat (de ebben sem vagyok biztos, de ismerosi korben tobb a macska), mert egyszerubb. A kutya nagyobb felelosseg.
2023. ápr. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
61%
3-as: a cica elvan magában is egy ideig, nem ordít, ha egyedül van, nem kell sétáltatni, hízelgös, sokkal inkább, mint egy kutya, kisebb az átlag kutyánál, kevesebbe kerül a tartása.
2023. ápr. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
62%

Tanulj meg szöveget értelmezni.

A 2-es azt írta, hogy nincs SOK választási lehetőség, nem azt, hogy nincs.


Amúgy meg mutatnál erről egy hivatalos felmérést? Tudod, ha állítunk valamit, azt alá is illik támasztani. Mert ennyi erővel szerintem meg a többség a kutyákat szereti. Egy-egy.


Egyébként boldog-boldogtalan macskatartónak vallja magát, az is, aki eteti a kertjébe tévedőket, noha azok lehet, hogy valaki máshoz tartoznak (aki nyilván így szintén macskatulajdonos). Ez nem megbízható, fals eredményt adhat, a kutyatartók ellenben sokkal jobban vannak szabályozva, kötelező pl a chip (persze akkor se tartja be mindenki ezt) meg kóbor kutya jóval kevesebb lófrál az utcán, mint macska.


Amúgy hemzsegnek itt is a kommentek, hogy mennyire utálják a macskákat meg vannak, akik direkt elütik, bántják, megmérgezik őket. Kutyával kapcsolatban jóval kevesebb az ilyen vélemény.

2023. ápr. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 tsirche ***** válasza:
29%
Másik megközelítésből kutyát inkább az tart akinek egy alattvaló, egy hű szolga kell, macskát pedig akinek egy egyenrangú (akár irányító) lakótárs.
2023. ápr. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
35%
Mert aranyosak. Egyszerűbb a gondozásuk, nem kell velük sokat foglalkozni, mint egy kutyával.
2023. ápr. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!