Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy szoktassam újra a lovam...

Hogy szoktassam újra a lovam ahhoz, hogy órákra egyedül legyen?

Figyelt kérdés

Kettő lovam van egy 10 és egy 17 éves, csak úgy adták el őket, hogy ne legyenek szétválasztva. Amikor megkaptam őket, szabadon kilovagolhattam órákra terepre az egyikkel. Újra itt a tereplovaglós szezon és nem tudok lovagolni mert megőrül a 17 éves. A 10 éves, amelyikkel kilovagolok tök nyugis, nem izgatja magát, hogy távol van a ,,párjától" de a másik egy katasztrófa, egyszer ,,átmászott" egy 1,5 m-es aluminíum kerítésen (semmi baja nem lett). Több próbálkozásunk is kudarcba fulladt. Mit lehet ilyenkor tenni? Van rá mód, hogy újra hozzászokjon?


Egyébként minimum 2 hetente mindketten mennek terepre. Szóval nincs örökké otthon.



2022. ápr. 24. 15:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudod fokozatosan rászoktatni? A 17 évest kivezetheted a kikötőbe, mosd le, aztán vidd vissza, hadd örüljenek egymásnak. Nem biztos, hogy működik, csak egy ötlet.

Nem tudod két szomszédos boxba bevinni őket? Mert akkor együtt vannak, de mégsem

2022. ápr. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Szerintem azt gondolja, hogy "örökre elmegy" és nem jön vissza a társa, a "biztonsága", nem lett hozzászoktatva az egyedülléthez. Fokozatosan több időre kell elvinni, olyan technikákat kipróbálni, mellyel egyre hosszabb időre vagy távol a társával, látja hogy ott van de távolabb, majd végül már nem is látja. Biztosan nem lesz könnyű.
2022. máj. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
70%
Szerintem csak erössen meg kell kötni és hagyni vergődni...tudom picit kegyetlen válasz, de mi ezt szoktuk ha egyedül marad a ló, mert egyébként a miénk se szereti ha egyedül marad
2022. máj. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!