Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szteroidnak lesznek mellékha...

A szteroidnak lesznek mellékhatásai?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A kutyam nagyon beteg volt az elmúlt időkben, nagyon fájt az állkapcsa, sok találgatás és vizsgálat után kiderült, hogy egy nagyon ritka autoimmun betegsége van. Ez egy abszolút kezelhető betegség, szteroiddal szokták kezelni.


A napokban erről kiírtam egy kérdést, ha gondoljátok, olvassátok el:


https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__9911026-vala..


Most az a kérdésem, hogy egyébként milyen negatív hatásai lehetnek a szteroidnak? Mert embereknél szokott negatív hatása lenni, kutyákra is igaz ez? Olyasmit mondtak lent a futtatóban hogy majd ideges lesz tőle az eb, bár azért ezt nem hiszem, jobb ha minnél több véleményt hallgatok meg. Természetesen megfogom kérdezni az orvost is. Ti kezeltétek már a kutyátokat szteroiddal? És változott valamit?


Köszönöm a válaszokat!



2019. jún. 1. 08:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
59%

A lehetséges mellékhatásokat feltüntetik a betegtájékoztatón. Azt, hogy ebből mi lesz meg és mi nem senki nem tudja neked megmondani előre.

Nyilván lesznek negatív hatásai, mint ahogy magának az autoimmun betegségnek is. Mivel nem gyúgyítható hanem kezelhető, ezért nyilván az állat várható élettertamának csökkenésére kell számítani. És mielőtt megkérdeznéd, nem, ezt sem tudja senki megmondnai neked mennyivel.

2019. jún. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nem tudom, kedves válaszoló, az orvos azt mondta hogy az élettartama nem fog csökkenni. Azoknak a kutyáknak sem csökkent, akiket eddig regisztráltak ezzel a betegséggel. Ez tulajdonképpen csak a rágóizmokra terjedő gyulladás, máshol a testében nincs olyen betegség, csak az állkapocsra terjed ki. A tapasztalatok alapján egyszer az életben, legalábbis eddig még nem volt olyan kutya, akinél mégegyszer előfordult volna. Természetesen tisztában vagyok vele bármennyire is szépítem, hogy autoimmun ezáltal nem gyógyítható, és ismeretlen eredetű, ezáltal bármikor előfordulhat. De a tapasztalatok alapján nagy valószínűséggel nem fog.

Nem kaptam betegtájékoztatót, csak egy levél gyógyszert, kedden kell visszamennünk kontrollra. Biztos minden kutyánál más a mellékhatás, de kíváncsi lennék rá hogy MIK lehetnek a mellékhatásai.


Köszönöm!

2019. jún. 1. 09:10
 3/11 anonim ***** válasza:
72%
Milyen gyógyszer szed és hogyan? Élete végéig szednie kell?
2019. jún. 1. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem, csak addig kell szednie, míg jobban nem lesz. Valószínűleg pár hétig.


PREDNISOLON-RICHTER 5 mg tabletta

2019. jún. 1. 10:24
 5/11 A kérdező kommentje:
Annyit már észrevettem, hogy eltelt már a beadás óta kb 4 óra, 3 órája folyamatosan liheg. Nem kapkodja a levegőt, csak picit liheg de azt folyamatosan. :S
2019. jún. 1. 11:06
 6/11 anonim ***** válasza:
26%
Googlezz rá a tájékoztatójára...
2019. jún. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
2019. jún. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Kedves 6.os válaszoló!


Arra is kíváncsi lettem volna, hogy esetleg a kutya gazdáknak milyen tapasztalatai vannak, véleményekre. Elhiheted, elolvastam azóta a tájékoztatót, de emberekre írjak és nem kutyákra. Az én kutyám azóta is liheg, és egy másik válaszoló beillesztett egy ezzel foglalkozó kérdést, ahol pl egyetlen kutyának sincs ilyen lihegése. Tudod elég idegesítő, hogy az ember aggódik a kutyája miatt erre jön egy ilyen válasz, hogy nézzék utána... Utána néztem, nem találtam semmi hasznosat.

Jelentettem a válaszod, nem válaszoltál a kérdésre.

2019. jún. 1. 17:13
 9/11 anonim ***** válasza:
81%

Nem hiszem, hogy a lihegés attól lenne. A szeroid mellekvesekéreg szupressziót okoz. Ez azt jelenti, hogy nem termeli a saját szteroid hormonokat mert külsőleg adod neki. Ezért majd fokozatosan kell abbahagyni. Meg általában 2naponta szokták adni de nyilván oka volt, hogy az orvos nem így javasolta. Ezen kívül hosszú távon májkárosodást okozhat, nem tudom, hogy ajánlott e a doki májvédőt. Plusz izomleépülést, hasi zsírpárnát okozhat szintén hosszú távon. És emeli a vércukrot.


De nyugodtan hívd fel az orvost. Ő kezeli, ő diagnosztizálta, ő tudja, hogy miért mit ajánlott és adott. Az ő utasításai szerint járj el. Ha nem bízol meg benne, akkor keress egy másik orvost, sosem baj másodvéleményt kérni.

2019. jún. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Egynap 10mgt kell neki adni, reggel és este is kell szednie.

Úgy gondoltam, hogy kikerem nektek a véleményeteket, és utána egy masodvélemenyt is. Amúgy mintha kicserélték volna a kutyát, mintha még jobban belenne pörögve pedig amúgyis nagyon pörgős. Ásítani még nem tud, de rágni már igen. És a dagadás is lement a kis fejéről. Már játszik más kutyákkal és este is gyakoroltunk, tanultunk. Szóval hatásos, örülök neki, csak tényleg rengeteg rosszat hallani a szteroidokról, kissé megijedtem.

2019. jún. 2. 09:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!