Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kételyek menhelyes kutya...

Kételyek menhelyes kutya örökbefogadásával kapcsolatban. Nem lesz-e ebből teljes káosz?

Figyelt kérdés

Régebben a párommal vettünk egy kiskutyát tenyésztőtől. Mivel mindketten tartottunk az ebektől ezért terápiás jelleggel és persze otthoni kedvencként is tekintettünk rá (rengetegek tanultam, tapasztaltam a kutyákkal kapcsolatban, a tudás sok szempontból felszabadított + az élet egyéb dolgaiban is pozitív hatása volt). A kiválasztásnál a fajta volt az utolsó szempont és inkább az elvárásainknak megfelelő jelleműt kerestünk. Tökéletesen klappol(t) is a kutya családhoz. Aztán ahogy nőtt szép lassan rájött(ünk), hogy alul becsültük magunkat. Többet igényeljük a kutyánk társaságát és a mostani sajnos szép lassan az én kutyám lett, a párom hiábavaló igyekezete ellenére (értsd nem hallgat rá, nem keresi az ő társaságát pedig isten lássa lelkét, megtett mindent, nem adta fel sokáig) egyre jobban eltávolodnak. Nincs utálat, csak mindkettejük részéről egyfajta semleges hideg távolságtartás alakult ki. Viszont az utóbbi hetekben találtunk egy nagyon kedves felnőtt Labrador keveréket, járunk sétáltatni, ismerkedni, visszük a mi kutyánk is és szerencsére balhé nincs (persze a igazi teszt akkor lesz ha hazavisszük) és a pátom teljesen "beleszerelmesedett". Ezzel nincs is baj én támogatom, hogy legyen még egy kutyánk, de nem szeretném, ha esetleg megint ugyanezt az utat járnánk be (újfent írom, a párom ami emberileg lehetséges megtett (nálam biztosan többet), hogy a viszonya a kutyával pozitívba csapjon), mert bár szívesen foglalkozom kutyákkal, a párom tuti megtörne (így is lelki beteg, hogy őt nem szereti/tiszteli a kutya és nem érti hol ment félre a dolog járt oviba, iskolába, járt hozzánk trainer) és ezt nem szeretném. Gondoltam arra lebeszélem róla, így gyakorlatilag elkerülve a bukás lehetőségét.


Sokszor kérdezte tőlem, én mit csinálok, próbáltam neki apróságokat elmondani (pl. nem könyörgünk a kutyának), meg is fogadta, de ha romolni nem is javulni nem javult a helyzet.


És a legnagyobb félelmem, mi lesz ha nem leszek itthon (első pár napra szabadságot vettem/veszek ki) és esetleg balhé kerekedik ki? Lövésem nincs, mi lenne a megfelelő döntés, mert amúgy a menhelyes kutya iszonyú jópofa én is nagyon megkedveltem, fizetjük egy ideje az eltartását (ha nem is hozzuk el sem kidobott pénz), mert tényleg nagyon szeretnénk őt elhozni!



2016. aug. 2. 15:34
 1/6 anonim ***** válasza:
34%

Lehet, hogy a párod egyszerűen nem tud falkavezér lenni és vihettek haza 100 kutyát is, ha nem következetes, ha a kutya nem tud rá "felnézni", akkor szerintem megint az történik, hogy rád hallgat, rá nem.

A párodra ráférne egy kutyasuli, ahol megmutatják/megtanítják neki, hogy hogy kell viselkedni/bánni a kutyával, hogy az tisztelje őt.


Szerintem fogja meg a párod a jelenlegi kutyátokat és iratkozzon be egy tanfolyamra vele.

2016. aug. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%

Én csak azt nem értem ha járt iskolába is meg minden akor miért nem sikerült megtanulnia amit tanítottak. Mert abból amit írtál úgy tűnik: ''pl.nem könyörgünk a kutyának''

Ha ezen nem változtat akkor valószínűleg bekövetkezne amitől félsz.

2016. aug. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%

Ja! Bocsánat, most látom, hogy voltatok mindenhol már :(

Hááát, akkor nincs tippem.

1-es voltam

2016. aug. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
72%

Ki eteti a kutyát? Ha Te, akkor add át a párodnak legalább egy időre és nézzétek meg, mi történik. Tapasztalatom szerint a kutya mindig ahhoz húz, akitől az élelmet kapja.

Másik kutyával kapcsolatban az a meglátásom, hogy a falkasorrend nem változna, az új kutya a jelenlegi falkába illeszkedne be, tehát továbbra is Te állnál a csúcson. Ettől függetlenül támogatom a befogadását, mentsétek meg!

2016. aug. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ketten etetjük, sétáltatjuk(napi szinten ő sportol vele, én felfedezek), maximum az esti bioséta marad csak rám állandóan viszont cserébe ő trenírozza. Kirándulni együtt járunk és mindent próbál úgy csinálni ahogy próbálták tanítani, néha úgy érzem már túl görcsösen is (ez nem volt mindig így, régen tök lazán fogta fel).


Továbbra is az a kérdésem, lehetséges, hogy neki mondjuk nem olyan a kisugárzása, ami a kutyusnak kell emiatt ők nem passzolnak, de az új kutyával nagyon jól megértik egymást úgy tűnik és lehet a vele való siker, esetleg erőt ad neki a folytatásra? És a végén minden Happy?

2016. aug. 2. 17:21
 6/6 anonim ***** válasza:
#4 ,a kutya nem ahoz húz,aki eteti,hanem aki foglalkozik vele es akitol szeretetet kap.
2016. okt. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!