Az öcsémet megharapta egyik ismerős bullakármije, majd amikor segíteni akartam a tesómnak a kutya nekem támadt, miért?
Öcsémnek most varrják a lábát, én megúsztam, mert valahogy elkaptam a kutya grabancát meg a hátán a bőrt, s úgy lógattam a levegőben amíg a gazdája megkötötte. Mázli, hogy még kicsi a kutya (9 hónapos) mert egy kifejlett izomkutyát nem bírtam volna tartani.
Ismerjük a kutyát 2 hónapos kora óta, egy erdőben találtuk kikötve, lefogyva. Haver befogadta, ivartalanítva lett, oviba jártak meg suliba mert itt nem nagyon akartak haverkodni a kutyával, mert valami pitbull keverék aztán féltek tőle.
Most suli után találkoztunk, öcsém a haver és akutya meg én. Leültünk a fűbe dumálni, a kutya mellettünk feküdt. Haverom elment sört venni, mi meg bambultunk. A kutya egyszer csak felült, körbe nézett és csak úgy bele harapott az öcsém lábába, aki ráadásul a kutyának háttal feküdt a fűben.
Én meg rá üvöltöttem, hogy hagyja abba, oda másztam az öcsémhez, meg akartam ütni, rúgni vagy fojtani a kutyát, de ahogy látta, hogy felé mozdulok nekem ugrott, s valahogy ekkor kaptam el.
Végig ficánkolt meg morgott, s amikor megláttaa rohanó gazdáját szűkölni és csóválni kezdett.
Ez mi a franc miatt történhetett? Otthon egy házi nyuszival meg macskával alszik a kutya. Meg egy 6 éves kisgyerek is a család tagja aki eddig bármit tehetett a kutyával. Értem azt, neki dőlt oda feküdt a a kutya mellé a kosárba stb stb stb.
Mi is vigyáztunk már rá, soha nem bántott senkit és semmit.
Ezt találtam, ami leginkább ráillik a kutyára:
"Idiopatikus agresszió
Rendszeresen visszatérő agresszív magatartás, ami váratlanul lép fel, nem kapcsolódik semmilyen kiváltó ingerhez, fizikai vagy pszichikai állapothoz. Leggyakrabban springer és cocker spánielek, valamint berni pásztorkutyák esetében figyelhető meg. Az ilyen állat minden ok nélkül kezd dühöngeni, támadni, harapni, ezért ezt a formát „dühöngési szindrómának” is nevezik. A betegségnek nem ismerjük az okát. A diagnózis felállítása során el kell különíteni a neurológiai problémáktól (veszettség), ami minden esetben állatorvosi vizsgálatot kíván.
Igyekezni kell megfékezni az állatot a váratlanul fellépő rohamok során és törekedni kell a környezet állandó védelmére. A kutyát biztonságosan izolálni kell és ha szükséges, folyamatosan ajánlott a szájkosár használata is. Megpróbálkozhatunk szorongásoldó kezeléssel, de sokszor az eutanázia az egyetlen megoldás."
Hát ja, nyugodt vagyok. Kaptam nyugtatót a nővérektől. Öcsém is megmarad, nem kicsi öcsiről van szó, 24 éves nagy ember, beszéltem vele mielőtt bevitték, elpoénkodta az egészet.
Jegyzőkönyvet vettek ez egyértelmű. Haverom a rendőrségen van, a kutyával nem tudom mi van. És hamarosan nekem is meg a tesómnak is el kell mondanunk, hogy mi történt. Két emberrel akik látták a dolgot már beszéltek a rendőrök.
Hát innen távolból isten meg nem mondja neked, hogy mi történt. Valószínűleg volt rá oka a kutyának, csak ti nem láttátok, mittudomén, gazdi után akart menni, nem engedtétek, és zokon vette, vagy meglátott egy macskát, amitől bepörgött és beleharapott az első dologba, ami az arca elé került, mert nem tanult önkontrollt, vagy valami, lehet ennek "normális" oka is. Meg lehet persze vizsgáltatni a kutyát állatorvossal, hogy idegileg oké-e, meg ha jó suliba járnak, akkor a kiképzőket érdemes megkérdezni, hogy ez mi lehetett.
Az mindenesetre marhaság, hogy ez ilyen fajta; nem, egyáltalán nem ilyen, sőt, a pitbullokat kifejezetten úgy tenyésztették, hogy ne harapjanak embert.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!