Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit csináljak ha vizelési...

Mit csináljak ha vizelési ingerem van? (lent)

Figyelt kérdés
3 hete voltam az osztályommal bécsben, ami ugye elég messze van és hosszú volt a busz út. Már közel voltunk amikor éreztem hogy pisilnem kell és nem bírom ki addig :S nagyon rossz volt, mindenki kinevetett. Utána még egy baleset is akadályozott minket, így már rettenetesen éreztem megam :S mire beértünk a múzeumba ahova mentünk, már nem is kellett annyira... Egész nap nem ettem és nem ittam semmit nehogy megint ilyen legyen:S Suliban is ha tudom, hogy még csak most kezdődött el az óra akkor rögtön jelentkezik ez a probléma, egy órán akár kétszer is (hogyha már egyszer kiengedett a tanár) De ha itthon vagyok, nincs vizelési inger meg semmi. Ezt csak beképzelem magamnak hogy kell? Nagyon rossz :S Nemtudom mit csináljak? Félek iskolába menni hátha egyszer megtörténik :S 16/L
2010. jan. 1. 19:10
 1/9 anonim ***** válasza:
51%
szerintem ez csak idege alapon van, igen kicsit beképzeled és felerősíted, de hidd el komolyan a húgyhólyag egy nagyon rugalmas szervünk nagyon sokat tud tágulni mielőtt tényleg ősszepisili magát valaki ettől nem kell félned...annyit szeretnék kérdezni hogy a monogramod nem O. P. véletlenül? vagy nem volt egy szintén olyan 16 éves csaj bécsben akinek a monogramja O. P. volt? köszi
2010. jan. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%
Együttérzésem, bár ezzel nem sokra mégy, de nekem ugyanez van csak szarással. Én ideggyógyászatra megyek majd.
2010. jan. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem teljesen ugyanez a problémám volt kb 13 évesen. Új iskolába kerültem és egyik órán jelentkezett, hogy pisilnem kell. Felhergeltem magam és állandóan azon járt az agyam, hogy most mi lesz, most mi lesz. A szüneteket mindig a WC-n töltöttem, de volt, hogy nem tudtam pisilni. Olyankor még rosszabb volt a köv. óra. Aztán a "barátnőm" új bnője kilesett, hogy hova megyek minden óra után és a nevetség tárgyává tett. Utána azt is megkaptam, hogy CSÚNYA vagyok. Minden este sírtam és teljesen összeomlottam, ha iskolába kellett mennem, ezért végül a szüleim kivettek abból az iskolából és visszamentem oda, ahova előtt jártam suliba. Onnantól kezdve szűnt meg a problémám, hogy már nem abba a közegbe mentem vissza. Néha-néha még most is bepánikolok (főleg utazáskor én is), de ha nem gondolok rá, akkor utána el is felejtem, hogy kell pisilnem. Ez sajnos szomorú és kellemetlen idegi alapú probléma és mélyen sajnálom, hogy neked is át kell élned, amit én tíz éve... A mai napig emlékszem azokra a bunkó osztálytársaimra. Azóta már kikezdett velem az egyik srác, mert fel sem ismert állítólag, de én azonnal felismertem őt, mert sokáig rémálmaim voltak vele. :)) Felvilágosítottam, hogy elmehet a ..... -ba. Remélem, hamar túl leszel ezen!
2010. jan. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy egy korábban történt hasonló eset miatt pánikolsz? A stressz mindenképp közrejátszik. Gondolom, az is megrázó volt, hogy a többiek kinevettek. Természetes, hogy egy ilyen hosszú úton szükségletei támadnak az ember lányának. Aki emiatt kinevet, az nem normális. Legjobb lenne talán, ha közölnéd velük, mennyire primitívek voltak, ezzel megkönnyebbülne a lelked és ők is tudnák, hányadán álltok. Amúgy meg próbáld "bebeszélni magadnak", hogy minden rendben van, ugyan miért kellene egy órán belül kétszer is pisilned, ha nem, vagy szinte alig ittál. Hesegesd el az effajta gondolataidat, különben ha folyton erre figyelsz, csak rosszabb lesz a helyzet. Biztos vagyok benne, hogy semmilyen szervi bajod nincs.
2010. jan. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat :S Én is nagyon remélem hogy túl leszek rajta mert elég kellemetlen :( Első válaszolónak: nem, nem az a monogrammom :)
2010. jan. 1. 19:42
 6/9 anonim ***** válasza:

Fáj-e a hasad pisilés közben(vagy akár úgy általánosan)?Mert nincs kizárva, hogy fel vagy fázva... Esetleg sok teát iszol-e míg suliban vagy? mert mint tudjuk, az nagyon megindítja a veseműködést... Ám az sem megoldás, ha egész nap nem iszol...

Ha úgy érzed, hogy fel vagy fázva, tudok adni néhány tanácsot, hogy mit tehetsz, hogy elmúljon...

Én sokszor egy órát sem bírok ki pisilés nélkül, mert amint iszok valamit, egyből jön is ki. Én 2 hónapja az egyetemi professzorom, és kb 150 első éves egyetemista előtt kellett megszégyenűljek, mert könyörögnöm kellett a prof.nak, hogy engedjen ki az előadásról, mert ha nem, akkor... bepisilek... persze azóta is hallom poénból, hogy a kis pisis..., de aki nem tudja milyen érzés, az jobb ha nem kommentál... De nem kell figyelembe venni ;)

írd le pontosan, hogy van-e még valami tüneted, ami szokatlan, hátha tudok szolgálni valami tanáccsal :)

2010. jan. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem, hála istennek nincs más tünetem. De van hogy egész nap nem iszok semmit, meg az a fél liter cola nem nagy mennyiség amennyit vinni szoktam iskolába. Köszönöm neked is a választ :)
2010. jan. 1. 20:01
 8/9 anonim ***** válasza:
ahogy az előttem szólók mondták, pusztán pszichológiai alapon jelentkező inger, pontosabban a szorongás miatt jelentkező, vagy felerősödő inger. nálam olyankor van ez, amikor tudom, hogy épp nincs lehetőségem wc-re menni, szörnyen tudok kínlódni miatta. utána, mikor már mehetnék, van hogy még 1-2 óráig nem megyek, egyszerűen el is feledkezem róla, mert valójában annyira nem is kellett pisilnem. olyan ez, mint amikor egy kicsike kis ablak nélküli szobában vagy: addig nyugodt vagy, míg tudod, hogy bármikor kimehetsz onnan. amint rádzárják az ajtót, és nem tudod, mikor szabadulhatsz, meg tudsz bolondulni, bebeszéled magadnak, hogy fogy a levegő, stb, miközben ha nyitva lenne, minden para nélkül még órákat tudnál ott űcsörögni. pszichológia ez, semmi más. kb tudod, mennyit ittál, annál többet sehogysem pisilhetsz, mégha "kamuból" úgy is érzed. én is csak azt tudom mondani amit előttem is mondtak, hessegesd el a gondolatot, az egészet a szorongás, a kilátástalanság érzése, az ezek által kiváltott pánik szüli. azt próbáld meg vmilyen módon feloldani. azt, hogy nem iszol pedig ne csináld, mert naponta legalább 2 liter folyadékot muszáj meginni!
2010. jan. 14. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm (: mostmár 1 hete járok suliba... bár óra elég gáz de már sokkal jobb :)
2010. jan. 22. 19:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!