Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan nyithatnék kutyakozmeti...

Hogyan nyithatnék kutyakozmetikát?

Figyelt kérdés
Most még csak 15 vagyok, és cukrásznak tanulok, mivel kutyakozmetikus középiskola nincs :( De szeretnék nyitni majd eggyet, és ahhoz hogyan kezdjek hozzá? És a tanfolyam elvégzése kb mennyibe kerülne?
2009. okt. 13. 10:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A kutyakozmetika sulihoz már kötelezővé tették az érettségit. Ha az megvan,beiratkozol egy tanfolyamra ami attól függően,hogy milyen sűrűn tudsz bejárni gyakorlatra(mert 300órának meg kell lennie minimum) 2-3-4-5 hónap alatt elvégzed,sikeres vizsga és akár kezdhetsz is. Egyéni vállalkozóként v vkinél alkalmazottként.

Én 1 éve végeztem a tanfolyammal,nekem 135ezerbe került. Nem tudom merre laksz,de túl sok helyen nincs az országban. Bp-en van több helyen,de vidéken elég ritka.

Ha kérdésed van,írj bátran,ha tudok válaszolok.:)

2009. okt. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Hát igazábol nem lehet lerakni, mert szakmunkásba járok. És akkor így most nem is lehetek kutyakozmetikus? :(

Amúgy Cegléd mellett lakom.

Ja és köszi a választ! :)

2009. okt. 13. 20:08
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én is kutyakozmetikusnak tanulok. =) Nekem elég egy alap szakközép érettségivel. Tanfolyamot a neten keress (google.hu) és ott vannak árak =) Sok sikert. Puszi.

14/L. =)

2009. okt. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Persze,elég a szakközepes érettségi.Nekem is az van,bár én még belefértem az utolsó turnusba,ahol nem volt még követelmény. Legyen, az a lényeg. Akár estin is leteheted,az ha jól tudom 2év.

[link]

Itt tudsz nézelődni,hogy hol vannak ilyen tanfolyamok.

2009. okt. 14. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hát igen, csak írtam hogy ahová én járok ott nem lehet lerakni az érettségit :(
2009. okt. 14. 10:09
 6/10 anonim ***** válasza:
Hát...ha ezzel végzel,utána gondoltam. Azért írtam,h estin,mert úgy kevesebb idő,mint egy gimi v szakközép. Sajna más lehetőséged nem nagyon van.
2009. okt. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szakmunkás után is sokan érettségiznek.akit ismerek,annak 3 év volt.
2009. okt. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem elsősorban még ebben az életkorban nem is az a lényeg, hogy minél hamarabb megszerezd a kutyakozmetikusi végzettséged, hanem hogy minél több tapasztalatra tegyél szert. Majd ha leérettségiztél- mert ehhez mindenképpen elengedhetetlen- megcsinálod azt a 300 órás képzést, hidd el nem olyan sok, csak az alapok, aztán a már nyithatsz egy kis üzletet. De nem azzal lesz valaki kozmetikus hogy elvégzi a képzést, csak van róla egy papírja. Jobban bízok az olyan emberben aki ért hozzá, mert évek óta csinálja, és ügyes mint aki elvégezte ugyan de béna hozzá.

Lehet hogy igazából nem is tetszik a szak, csak van 1-2- dolog, amit szívesen csinálnál. pl. fürdetés vagy fésülés. Ezt simán csinálhatod ismerős kutyákon is. Ha tetszik csak akkor vágj bele.

És ne feledd hogy ez egy olyan szakma, ahol bizony érhetnek sérülések, bár ezt nem mindig hangsúlyozzák- pl harapások vagy hasonló, ezzel mindenképpen számolj. Nem minden kutyi cukipofi, van aki vehemensebb, és bizony odakap. Ha van a közeledben menhely, mindenképpen menj el, és segíts kikozmizni az ebeket, tuti örülnek majd neki, gyakorolhatsz, és jótékonykodtál is. Sok sikert

2009. okt. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Első válaszadód vagyok.

Így van,ahogy az előttem lévő írta. Elég sok bugris kutya van,na és bugris gazdi is.;) Arról meg nem is beszélve,h nem olcsó mulatság megnyitni egy szalont. Ha sajátot szeretnél,annak a kialakítása elég húzós(az enyém 600ezerben volt úgy,h garázs lett átalakítva).Ha bérelsz helységet,az is szép kis összeg lehet+rezsi. Ezt minden hónapban ki kell fizetned,na és ha vállalkozóként csinálod,magad után is fizetned kell,ami kb50ezertől kezdődik. Nem valószínű,h egyből beindul az üzlet,de ha nincs forgalom,ezeket akkor is be kell fizetned. Na és a felszerelés:nyírógép 30ezertől,hozzáfejek minimum 3méret és mindegyikből 2db(ha kimegy az éle,be tudd fejezni azért a kuttyot) darabonként 8000-10000ft. Kefék,ollók,fésűk,sampon,balzsam,szárítógép,asztal...stb

Szóval kell pénz a kezdéshez és a fenntartáshoz is.De ha ezek után is úgy döntesz,h belevágsz,akkor kívánok sok szerencsét és ha szívvel lélekkel csinálod,akkor imádni fogod a munkádat! És nincs is jobb annál,amikor az ember abban dolgozhat amiben igazán boldog!

2009. okt. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Hát köszi mindenkinek a válaszokat!

Persze még van időm gondolkozni, csak kíváncsi voltam hogyha szeretnék, akkor hogyan kellene hozzá kezdeni! (:

szóval mindenkinek köszi!

2009. okt. 22. 15:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!