Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A ketrec tényleg megoldás lenne?

A ketrec tényleg megoldás lenne?

Figyelt kérdés

Az én kutyámmal olyan problémám van, hogy mindig bevécézik, ha elmegyünk otthonról, olykor éjjel is ezt csinálja, amíg alszunk. Nappal semmi gondja nincs, ha otthon vagyunk vele, meg ha vendégségben alszunk, vagy idegen helyen hagyom magára, akkor is teljesen szobatiszta, csak otthon használja vécének lakást. Régóta próbálok ezen a problémán túllépni. A rangsor pedig maximálisan rendben van vele, kiképzők is alátámasztották, hogy ez a dolog rendben van. Le is van fárasztva rendesen, mentálisan és fizikailag is. Rombolás nincsen, csak nagyon ritkán, az is csak olyankor, ha előző nap valamilyen oknál fogva nem tudtunk eleget sétálni, de ez tényleg ritka. A vécézéssel van gond. Aztán rájöttem, hogy alapvetően én rontottam el a dolgot, mert a szobatisztaságra nevelésnél elkövettem néhány hibát. A kutyapelenka is bezavarta annak idején, meg még egyéb dolgokat is elrontottam ebben. És sajnos egyszer-kétszer nagyon leszidtam és el is páholtam ezért, és mindezt úgy, hogy csak a végtermékbe botlottam bele. :( Tudom, hogy nem szabadott volna, csak mára végső elkeseredés volt. Ennek eredményeként meg is eszi a kakit ha a lakásba piszkít és sokáig még az utcán sem mert a szemem előtt végezni a dolgát, csak ha elfordultam. :( Mára már elértem azt következetes jutalmazással, hogy kint most már vécézik még akkor is ha nézem, ilyenkor mindig megdicsérem és adok neki jutalomfalatot is és a lakásban történt balesetért sosem büntetem már, hiszen nem is kapom rajta a dolgon.

Arra a végkövetkeztetésre jutottam, hogy egyrészt elrontottam a dolgot, mint fent leírtam, másrészt ez neki egy rossz szokása lett. Szinte kizárt, hogy érezné a szagot és az visszacsábítja, mert olyan erős szerekkel takarítok fel, hogy még a szemem is csípi. :S

A fentebb leírt jutalmazás további következetes alkalmazása mellett, és ha valóban egy rosszul beidegződött szokásról van szó, lehetne-e azzal kezelni, hogy éjszakára és míg nem vagyok otthon, ketrecbe teszem a kutyát átmenetileg, amíg ki nem alakul benne, hogy vissza kell tartania? Sokan javasolták már ezt a módszert, de eddig sajnáltam a kutyát, viszont ez az állapot így nem maradhat.

Hogyan szoktassam bele a ketrecbe, hogy ne büntetésnek érezze, hanem a saját helyének? Vajon meddig alkalmazzam nála majd ezt a ketreces módszert? Nem lesz neki rossz egész éjjel és egész napközben bezárva? :( Sokat foglalkozom vele amúgy, minden este viszem két órát sétálni, ilyenkor labdázunk és tanítom is őt. Hogyan fogjak hozzá a ketreces módszerhez és tényleg eredményre fog-e vezetni? Nem lesz-e rossz neki ennyi időt a ketrecben tartózkodni?

Tapasztaltak! Kérlek segítsetek! Már tényleg nem tudom, mit tegyek. :(


2011. jan. 26. 13:46
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
83%
Eleinte legyen nyitottan a ketrec. Ott egyen, ott kapjon,ha bemegy jutalmat.Ha már magától befekszik pihenni, jöhet az ajtó csukás. rövid ideig, aztán növelni az időt. Ha ki akarna jönni, balhézik, mindig várd meg, amíg csendben van és akkor engedd ki.
2011. jan. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
0%

(5) Tilos

a) ebet tartósan 10 m2 -nél kisebb területen,

b) ebet tartósan 4 m-nél rövidebb eszközzel kikötve,

(6) Ebek csoportos tartása esetén számukra egyedenként legalább 6 m2 akadálytalanul használható területet kell biztosítani. Nem minősül csoportos tartásnak a szuka együtt tartása a kölykeivel, azok hathetes koráig.



Az "a" pontot ajánlom figyelmedbe, mert amit akarsz, az állatkínzásnak minősül.

2011. jan. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Kedves második! A kérdés nem erre vonatkozott, ha valamihez nem értesz, bölcsebb csendben maradni. Ráadásul ha figyelmesen olvastad volna, ez egy átmenti megoldás lenne, amíg a kutya meg nem tanulja, hogy vissza kell tartania a pisit-kakit. Onnantól, hogy ez a "reflex" kialakult benne, a ketrec fölöslegesség válik!
2011. jan. 26. 14:00
 4/31 anonim ***** válasza:
31%

Az volt a kérdésed, hogy nem-e lesz rossz neki. De rossz lesz, sőt, az idegrendszere is gallyra mehet, akár 1 hét alatt is, ha éjszaka és nappal is be van zárva amíg ti nem vagytok otthon. Kedves ismerősöm ugyanezt csinálta a kutyájával, 3 hét után idegbeteg lett a kutya, és el kellett altatni. (ő azért zárta be napközben mert szétrágott mindent)

Elnézést, én a kutya érdekeit nézem, nem a tiédet, nem ő akart téged, hanem te őt. Ezt sose felejtsd el.

2011. jan. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: a tartós szó jelen esetben nem néhány órát, hanem napokat, heteket jelent. Így amit írsz, nem állja meg a helyét.


Kérdezőnek:

A box megoldás lehet, jól látod.

Amikor én hazahoztam a mostani kiskutyámat, ő 8 hónapos koráig volt boxban éjszaka és amikor nem voltam itthon. Ahogy az első írta, eleinte csak legyen a szobában nyitva - 1-2 hétig -, szokja a látványát, ott kapjon enni, ott legyen a fekhelye, ha ismeri a klikkert rá is klikkelhetsz arra h bemenjen magától.

Majd ha már látod rajta h természetesnek veszi akkor kezdheted el használni. A kutyának alapvető igénye h a saját helyére nem piszkít. Pár hónap alatt megszokja h kint kell végeznie a dolgát és annak te nagyon örülsz, valamint h ha bent végzi akkor az neki kényelmetlen lesz.

Fokozatosan szoktad ki. Én úgy csináltam, h éjszakára beküldtem, de nem zártam be az ajtaját. Majd ha ezzel a módszerrel éjszaka már nincs meglepi csomag, akkor következhet ugyanilyen módon a nappali kiszoktatás. Egy ideig maradjon még meg a box a szobában, majd néhány hét után el is pakolhatod.

Az enyém annyira megszerette h amikor felhozom a kocsiból az utazóboxát akkor eléáll és követeli h nyissam ki, mert ő abban szeretne lenni. Ilyenkor kinyitom, bemegy és elalszik benne :o)


Hajrá és sok sikert!

2011. jan. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%

A második válasz nem rád vonatkozik, nyugodj meg. Nagyon sok kutya kap mobil kennelt (ezt nevezed ketrecnek, ami azért megtévesztő egy picit, pláne egy hozzá nem értőnek). Nem tudom, hogy ez ebben az esetben működik-e és meg is értem az ellenérzésed ezzel kapcsolatban. A lakában romboló kutyáknál nagyon jó eredményeket lehet vele elérni, ezt biztosan állíthatom.

Valóban úgy kell beszoktatni, ahogy az első válaszoló írta. Kaja bent, esetleg néhány kedvenc játéka. Ha bemegy magától, akkor jutalomfalat, dicséret. Soha ne zavarjátok, ha bent van a ketrecben és akkor rá fog jönni, hogy ha bemegy az két dologért is nagyon jó: részint kap érte kaját, részint ott biztosan nyugalmat talál. Csak akkor csukjátok már rá az ajtaját, ha tényleg nagyon jól érzi magát bent. Alvás közben soha ne csukjátok rá, mert ha felébred és nem tud kijönni, abból pánikolás lesz.

Különben a mobilkennel csupán annyira rossz megoldás, hogy a romboló ebeknél - miután a viselkedési probléma megoldódott - akkor is bent kellett hagyni, mivel annyira védettnek érezte magát bennet, hogy továbbra is ott aludt, csak többé nem kellett becsukni az ajtót. Illetve utazást is nagyban könnyíti, mivel a kutya eleve jól érzi magát benne, könnyebb és nem utolsó sorban biztonságosabb is ebben szállítani bárhová, akár nyaralásra.

A "ketrec" előtt még két dolgot javasolnék (természetesen, ha ezeken már túl vagy, akkor nem is írtam semmit :D). Próbálj ébren maradni egy-két éjszakát és nagyon figyelj rá (persze ő ne vegye észre) és ha észreveszed "akció" közben, akkor szólj rá. Vidd le, várd meg míg újra jön az inger és dicsérd, jutifalat. Szerintem néhány ilyen éjszaka és rájön, hogy mit vársz tőle.

A másik a kutyapelenka. Ismerek egy ugyanilyen esetet, ahol segített. Egy helyere lerakni, csak arra végezze a dolgát, mikor nem vagytok otthon. Ha otthon vagytok, akkor persze ne rakd ki. Ha már biztonsággal arra végzi az egyébként rossz helyen intézett kisebb-nagyobb dolgait, akkor módszeresen rakd egyre közelebb az ajtóhoz. Ha már ajtón kívül kellene raknod a pelenkát, vedd el és figyelj rá éjszaka (persze úgy, hogy ő tudja) és ha látod, hogy keresi a pelust, vidd le és produktum után dicséret, jutalomfalat.

Ezek sem tartanak sokkal hosszabb ideig, mint a ketrecbe való teljes beszoktatás.

Sok sikert!

2011. jan. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
Ha emiatt el kellett a kutyát altatni, akkor véleményem szerint ott nem a ketrec volt a gond, hanem sokkal mélyebben gyökerezett a probléma... De mindegy. Te nem vagy tapasztalt, csak okoskodsz, légyszíves az válaszoljon, aki érdemben tud hozzászólni a témához, a többiek keressenek másik kérdést. Köszi.
2011. jan. 26. 14:12
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

14.07: feltételezem az ismerősöd minden átmenet nélkül bevágta egy boxba.... bár én nem tudom elképzelni h egy normális idegrendszerű kutya idegbeteg legyen tőle, max nyugtalanabb. Ahol ilyen szintű idegrendszeri tünetek jelentkeztek annak kellett lennie előzményének, amire az ismerősöd nem figyelt oda.


A boxos megoldással nincsen semmi baj és a kutyának nem származik belőle hátránya semmilyen téren, ha az szakszerűen van használva.

2011. jan. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
46%
Komolyan nem hiszem el, hogy helyesnek tartjátok, hogy valaki a kutyáját éjszakára (8 óra) és nappal munkaidőben (6-8óra) bezárja egy boxba. Ez nem néhány óra, hanem fél nap. 2 kutyám van, az egyik 1 éves kora után lett szobatiszta, de inkább takarítottam utána, minthogy bezárjam. Nem ez lenne a helyesebb?
2011. jan. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
Egyébként mennyi idős a kutyus?
2011. jan. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!