Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya szeparációs szorongásán...

Gabriella_kovacs246 kérdése:

Kutya szeparációs szorongásán tud enyhíteni egy cica társ?

Figyelt kérdés
Kiskutyám eléggé szeparál. Jelenleg egy másik kutyával él együtt, így nincs probléma. Azonban el fogok vele költözni, és szeretnék valamilyen megoldást a problémára. Természeten dolgozunk ezen kutyatrénerrel, de alapvetően nem szeret egyedül lenni. A macskákat nagyon szereti, és úgy érzem egy macskát be tudnék vállalni mellé. Van esetleg valakinek tapasztalat ilyesmivel?

ápr. 24. 10:14
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Az a baj hogy attól függ milyen a cica. Mert ha nem foglalkozik vele akkor hozták pluszba egy macskát akit nem is akarsz és a kutyád ugyanúgy hiányolni fog. Én anno csináltam ugyanezt hogy a kutyám mindig búval bélelt volt és hoztam mellé egy kölyköt hogy játsszanak együtt. 20+ kg nem tudok már birkózni vele mint mikor kisebb volt. Neki pl nagyon bejött a kicsi mert mikor a nagy lefekszik ez mindig basztatja hogy játsszanak ami kellett neki nagyon. Nem jobb lenne másik kutyust hozni mellé ha most is azzal van együtt? Mert ha játékos a macska akkor lehet el lenne vele de ha aludna egész nap akkor sok "haszna" nem lesz
ápr. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
Nem valószínű, hogy tud rajta enyhíteni, mivel a kutyát utánad vágyakozik. A mi kutyánknak is szeparációs szorongása volt, ha egyedül hagytuk a lakásban, hosszan vonított, felverte a társasházat. Befogadtunk mellé egy másik kutyust, hogy ne legyen egyedül. Az lett az eredménye, hogy ketten vonítottak.
ápr. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%

Szepás kutyával költözni sem lesz egyszerű. Elveszíti a kutyatársát, teljesen új helyre kerül és még egy számára vadidegen macska is. Sok lesz.


"de alapvetően nem szeret egyedül lenni."


Ez nem igaz, szimpán nem ahhoz van szokva, hogy egyedül van. A szepa oka általában a gazdi viselkedése. 0-24 vele van, túldédelgeti, aztán nem győzi helyrehozni trénerrel, amit elcseszett. Költözéssel megint túlbuzgod majd és vissza fog esni. Nem másik állat kell ide, hanem ki kéne szedni a szorongásból. Hány percet tudod úgy egyedül hagyni, hogy nem sír, vonyít?

ápr. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%
Nagy valószínűséggel csak az agyára menne a macskának, és lehet össze is verekednének ha eléggé felidegesíti,nem hagyja pihenni a macskát
ápr. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Tisztában vagyok vele, hogy nem lesz egyszerű, de nincs választási lehetőségem.

Jelenleg is foglalkozik vele tréner. A kérdésem szimplán arra irányult, hogy szepás kutya mellé van-e valakinek macskával tapasztalata.

Az én kutyám bárkivel elvan, csak egyedül nem szeret lenni. Más kutyával vagy emberrel (akár számára idegennel is) mindenféle probléma nélkül el van. Egyedül viszont 10 perc után vonyítani kezd.

Nagyon szeretem az állatokat és nem “csak” emiatt gondolkoztam másik kisállaton. Csak tudom mennyi felelősséggel jár, és úgy érzem egy macskát talán könnyebben meg tudnék én oldani.

Kutyatrénerrel kezeljük a szeparációs szorongását és az új helyre szoktatásban is segíteni fog. Tényleg csak arra lettem volna kiváncsi, hogy másoknál volt-e hasonló helyzet

Köszi a válaszokat!

ápr. 24. 11:22
 6/10 anonim ***** válasza:
86%

Hogy viselkedik a kutyus a macskákkal? Az oké, hogy szereti őket, de abajgatja, játszani akar velük, vagy egyszerűen csak elvan a közelükben? Nagyon nem mindegy. Ha nem piszkálja őket, akkor egy kutyákkal jól ellevő felnőtt cica megoldás lehet. Minden más sajnos lutri, még ha kiscicát fogadsz is be, nem garantálható, hogy pont olyan típus lesz, amelyik jól elvan egy kutyussal.

A leírásod alapján a kutyusnál megoldaná a gondot a cica jelenléte, tehát abszolút a macskán múlik, azt meg nem lehet előre megjósolni.

ápr. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Alapvetően egyáltalán nem játékos. A kiskutyák sokak neki, nem szeret játszani. A macskát békén hagyja, néha odamegy hozzá és megnyalogatja, de nem szeretne játszani vele. Azokat az állatokat szereti, akik ott vannak a közelében, de békén hagyják. Nem szeret más állatokkal játszani, egyedül labdázni szeret velem.

Köszönöm szépen a választ!

ápr. 24. 11:33
 8/10 anonim ***** válasza:
91%
7# Ez alapján akkor én megpróbálnék célzottan keresni olyan cicát menhelyen, állatvédőknél, amelyik már akár idősebb, nyugodt természetű és elvan kutyákkal. Némi szoktatás persze ott is kell majd, tehát pl. eleinte nem hagyod őket felügyelet nélkül szabadon otthon, hanem cicát pl. hordozóban vagy ketrecben. Ez aztán el is hagyható, ha azt látod, hogy nincs köztük gond.
ápr. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
80%
Jó, de élt már együtt macskával? Minden kutya más, ahogy minden macska is. Nem biztos, hogy segíteni fog rajta. De lehet, hogy mégis. Addig nem fogod tudni, amíg nem próbáltad.
ápr. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Igen, élt már együtt macskával és jóban voltak.

Köszönöm szépen mindenkinek a választ!

ápr. 24. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!