Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Öreg kutyusom az utóbbi...

Öreg kutyusom az utóbbi években 4 kilót fogyott, nagyon lassan, nem hirtelen, de nem tudom, hogy normális-e?

Figyelt kérdés

18-ról 14 kilóra, kb 2-3 éve kezdett el csökkenni a súlya, most 14 éves múlott.

Amúgy a kedve jó, étvágya is a szokásos, sosem volt az a habzsolós, mindentfelfalós, de eszik rendesen. Életvidám, még játékos is kicsit, van, hogy kölyöknek gondolják.

Látása már alig van, meg a hallása is szinte semmi, fogai kicsit kopottasak, de nem rosszak. Mozgékonysága korához képest nagyon jó, tud még szaladozni, viszont időnként megremeg a lába, erre szedi a zöld kagyló port.

Most elkezdtem neki adni kutya béres cseppet, senior kutya multivitamint, utóbbit csak 3 naponta egy felet adok, de aznap sokkal több energiája lesz.

Kap még máriatövis port, mert korábbi vérvétel eredménye csökkent máj működést jelzett.

Nem szokott beteg lenni, kétszer volt kullancs beteg még kétszer toklász ment a fülébe, oltás sem szokta megviselni.


Szóval ez a fogyás, ilyen korban, ilyen tempóban normális?


ápr. 11. 10:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Teljesen normális, hogy öreg korára a kutya veszt a súlyából, leszikárosodik. A csontjai is vékonyodnak, az izomzat is satnyább lesz, stb.

Fénykorában a kutyám 69kg volt, halála előtt 53kg.

ápr. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Normális. Csökken az izommennyiség, csökken a szövetek víztartalma.
ápr. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm.
ápr. 11. 13:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!