Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám teherbe ejtette a...

A kutyám teherbe ejtette a szomszéd kutyát és most azt akarja hogy én fizessem az állatorvost! Mit tehetek?

Figyelt kérdés

A kutyám és a szomszéd kutya szokott együtt játszani de úgy néz ki kicsit több is volt köztük mert a szomszédom mondja hogy vemhes a kutyája és az én kutyám az apa.

Azt akarja hogy én fizessem az állatorvost és ellés után pedig “kutyatartást” akar fizettetni a kiskutyák után.

Kérhetek apasági tesztet?


ápr. 9. 01:39
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
84%
#30 Nem vagyok abortuszellenes. Meg abortuszpárti sem. Úgy vagyok vele, hogy egy ilyen személyes témából nem kéne politikai vagy-vagy kérdést csinálni, hanem az állam adja meg a kereteket, aztán mindenki döntsön, mit akar, ha már olyan történt, amit nem akart. Mert ugye lehet, hogy több védekezési mód együtthasználata után is megesik a dolog, meg lehet, felelőtlenek voltak. De azért mégis csak emberségesebb, ha nem kényszerítem rá a másikra, hogy otthon szakszerűtlenül kötőtűvel végezze el a műveletet kétségbeesésében. Viszont azt végképp nem értem, hogy ehhez a témához hogy jön az abortusz. Valami ritka hülye, eszement, fanatikus baromnak kell lenned ahhoz, hogy összekösd a két témát.
ápr. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
0%
Úgy jött, hogy azt írtad, hogy szülessenek meg és adja örökre.
ápr. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
55%
Azért, mert nem értesz valamit, talán nem kéne azonnal barmozni...
ápr. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
26%
#32 Miért, mit csinálsz egy alommal? Mindet te fogod felnevelni? Hidd el, jobb életük lesz, ha egyesével örökbe adod, mintha egy udvaron akarod mindet felnevelni (aztán majd amikor a szuka tüzel, a kan testvére megint befedezi, meg bármely két szuka vagy két kan nem tűri meg egymást). Te valami nagyon álomvilágban élsz, és szerintem az életben nem volt kutyád. Ember, még a szakértő tenyésztő is ránézésre, lutrira eldönti, melyik 1-2-t tartja meg, és jelképes összegért eladja a többit.
ápr. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
26%
De oké, akkor legyen neked igazad. Ha a te szukád lesz vemhes. Tartsál el plusz 5-6-7 kutyát. Vagy fojtsd vízbe őket. Ezek aztán emberséges megoldások.
ápr. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
100%

34# "Ember, még a szakértő tenyésztő is ránézésre, lutrira eldönti, melyik 1-2-t tartja meg, és jelképes összegért eladja a többit."

Nem, a szakértő tenyésztő nem lutrira dönti el, hanem ért a fajtához és a saját vérvonalához, amivel dolgozik, és tudja nagyjából, hogy melyek a legígéretesebb kölykök. Utána sem jelképes összegért adja el, mert a párszázezer Ft szerintem nem tekinthető jelképesnek, és a tenyésztő nem krőzus, szeretne legalább nagyobb anyagi veszteség nélkül kijönni egy-egy alom lehozásából. (Ez mondjuk nem mindig sikerül nekik.)


Aki lutrira dönti el és utána jelképes összegért adja el a többit, az nem tenyésztő. Maximum törzskönyves szaporító.


Csak tisztázni akartam.

ápr. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
0%
"és tudja nagyjából, hogy melyek a legígéretesebb kölykök" hány tenyésztőt ismersz, mely fajták tenyésztőit? Nem, nem tudják. Próbálják megsaccolni. Aztán simán lehet, hogy nem tudnak vele tenyészteni soha, csak hát náluk maradt, idősen már nem adod el, meg talán a gyereknek is a kedvenc kiskutyája lett, nálad éli le az egész életét, szaporodás nélkül. Az eladott kutyán meg látod, hogy basszus, az milyen szép, de az meg már ivartalanítva van, vagy ha nincs is, nem adja a gazdája kölcsön sem. Ez egy ilyen szakma, vagyis inkább hobbi. NEM TUDOD. Amelyik tenyésztő azt mondja, hogy egy 8 hetes kölyökről látja, milyen lesz 1-1,5 évesen, az hazudik, és ha elhiszed, csak bizonyítod, hogy nem értesz hozzá.
ápr. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
0%
Ne haragudj, megint ott tartunk, hogy a pár százezres kutya egy divatfajta, de amúgy bizonyos kutyák tartási és orvosi költségei mellett ezek bizony jelképes összegek. Alig futják ki azt, hogy vemhesség alatt a szuka mennyi figyelmet igényelt, akár a tenyésztőtől, akár a fizetett állatorvostól. Nagyon látszik, hogy fogalmad sincs a témáról.
ápr. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
100%
Azért egy tüzelő szukán látszik, ha a játék előjáték, maga az akció meg pláne és nem 1 másodperc alatt rendezik le. A gazda feladata, hogy ha tüzel a kutyája, ne vigye ivaros kan közelébe. Vagy ha viszi, figyeljen rá. Ha meg nem, akkor az ő felelőssége. Ha a te kutyád átrepült volna a kerítésén és berágta volna magát a házba/kennelbe, még jogos lenne a felháborodás, de így... Megjegyzem, ennyi erővel az összes játszótárstól, sőt a környékbeli ivaros kanoktól is kérhetne "tartásdíjat". Pontosabban kérni kérhet, hátha talál egy ijedős balekot.
ápr. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
0%
#39 Ezt mondta eddig mindenki. És a szuka gazdájának a "dolga" túladni a kölykökön. Te javasolgattál abortuszt.
ápr. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!