Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megbántam a kutyám, hogy...

Megbántam a kutyám, hogy ajándékozhatnám el?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Úgy nőttem fel, hogy volt kutyánk, ő már meghalt, szörnyen sokat foglalkoztam vele.

Azóta már a férjemmel élek, úgy éreztem nagyok, hogy szeretném, hogy legyen kutyánk. A párom bele ment, de csak a kinti tartásba.

Golden retrievert vettünk.

Most 7 hónapos, időközben nem olyan régen nekem babám született.

Terhességem alatt napi 2x kivittem sétálni fél-1 órára. Azonban amióta van a baba egyszerűen nem tudom kivinni, mert hiába próbáltam a babakocsistól húz és nem bírja azt a lassú tempót, amit mennék.

Borzasztóan rosszul érzem magam, ahogy làtom a terasz ajtóról, hogy csak szenved, unatkozik, lógatja az orrát.

Számomra ez borzasztó. A nap 24 órájában, ha sétálnánk talán jó lenne.

Nagyon megbántam a kutyust, borzasztóan felelőtlennek és rossz embernek tartom magamat, mert nem tudok rá kellő időt fordítani és sokkal jobbat érdemelne.



dec. 14. 14:59
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
100%

Kendőben már egész kicsi babát is lehet hordozni, nekünk csatos van, ahhoz már kicsit nagyobb baba kell, de könnyű használni. A hordozótudorok meg tudják mondani, milyen helyzetre, mi a jó. Hordozóval normális tempóban tudok sétálni és szabad a kezem. Nekem azért jó a kutyasétáltatás, mert egy plusz motiváció, hogy kimozduljak. Ugyan két kicsivel most megint bonyolult megszervezni.

Attól függően, hol laktok, olyat is lehet, hogy áthívtok játszópajtást a kutyának, vagy elmentek bandázni (ehhez mondjuk működnie kell a behívásnak). Vagy ha van kutyabolond ismerős, átmenetileg segítség, ha néha átjön játszani.

Egyébként a retriever fajtamentők ( [link] is megérnek egy próbát, mert közvetített gazdakeresést is vállalnak és volt, akinek tanácsot is adtak. Náluk örökbeadásnál feltétel, hogy ivartalan legyen a kutya, de ez logikus, mert így nem kell félni, hogy szaporítóhoz kerül. Erre te is ügyelj! Mert ahhoz képest nálatok paradicsomi állapotok vannak. 7-es voltam

dec. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 A kérdező kommentje:

De a kutyusomat még nem ivartalaníthatom, mert még csak 7 hónapos.

Én úgy érzem, hogy kb. napi 3-4-5x kellene vagy 1 órát kint foglalkozni vele és talán akkor nem érezném ezt az égető bűntudatot, de a babával meg ilyen sokáig és ennyiszer nem megyek ki, bent is nagyon sok teendő van és amúgy én nagyon kiégve érzem magamat.

dec. 14. 17:28
 13/36 anonim ***** válasza:
89%

Nem kell napi 5x1 orat foglalkozno kint vele. De napi 2x1 azert illik. Ha az megfelelo mozgas, fizikailag es mentalisan is neki akkor mar jo minden.

Feladat kell neki , es mozgas.

Miert ilyen fajta kityat vettel ha ennyire nem fer ossze a fajtaja az életetekkel ? Kisebb mozgasigenyu kevesbe igenyes kutya jobb lett volna.

dec. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
88%
13: A kiégésedet más dologgal kellene kezelned.Azt a kutyustól ÉS a gyerektől PENGEÉLESEN külön kellene választani, el kellene HATÁROLNI. Meg kellene nézni, hogy miben, avagy mitől, mi miatt, minek a következtében égtél ki: a babázás tényleg egyhangú, főleg ha előtte változatos (pl. utazgatós, pörgős - pl. éttermi, kávézós - munkád volt, ahol minden nap változó műszakokban toppon kellett lenni, főleg, ha olyan helyen voltál, ahol rendszeresen csengették a borravalót is).
dec. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim válasza:
30%

Úristen nem vagy rossz ember. Nem bántod szerencsétlen állatot, enni inni kap . Nem???

A kutyának nem lesz semmi baja . Kertben van. Ha lesz időd foglalkozol vele. Ne drámázz. A kutya segít jobb emberré válnod ha úgyis olyan rossznak érzed magad. Nem.kéne pont egy kutyustól megszabadulni. Meg mi ez a napi 24 ben setaltatni? Szerintem semmit nem tudsz a kutyákról.

dec. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
69%

Uristen dehogynem rossz ember... enni inni kap 'oszt jovanazugy.

Egy kutyanak edes keves az , hogy nem ehezik meg szomjazik. Foleg egy ilyen fajtanak. Inkabb nezi a teraszajtobol es sajnalja mint kimenne foglalkozni vele. Mar terhesen vett egy kolyok kutyat. Megis mit gondolt ? Sot igazabol akkor se foglalkozott vele mert a 2x 1 ora seta az nem sokat er egy olyan allatnal akinek a mentalis lefárasztása a fizikainal is fontosabb.

Lehet picsogni , hogy buntudata van, de ettol nem lesz jobb ember.

dec. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
89%
Szánalmas hogy gyerek miatt bánod őt. Egy Golden okos, könnyen tanítható fajta. Nem ítélkezem de 15 évig hű társunk volt kölyök korától és bármit megadnék ha vissza hozhatnám az életbe.
dec. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
100%
Keresd meg a Retriever fajtamentést. Egyébként a golden retriever nem kinti tartásra alkalmas kutya, nagyon gazdacentrikus.
dec. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
100%

Miért ezt a fajtát választottátok? Kinti tartásra például egy berni pásztor sokkal alkalmasabb családi kutya lett volna, kisebb a mozgásigénye és a feladatigénye is, és tényleg jól érzi magát kint, nem vágyik annyira bentre, mint egy goldi. Oké, akkor sem lett volna jó ötlet terhesen egy kölyökkutya, mert baromi nagy meló egyszerre az újszülött meg a kölyökkutya is. A gyerek önmagában is le tudja terhelni az újdonsült anyukákat. Akiket ismerek, hogy kutya és gyerek is van, ott vagy a gyerek volt előbb, és már nagyobb gyerek mellé jött kutya, vagy a már felnőtt, lenyugodott, jól nevelt kutya mellé jött a gyerek, és oda-vissza szoktatják/szoktatták őket egymáshoz.

A kiégés kapcsán beszélj szakemberrel, mert a pároddal és a gyerekkel is megmérgezheti a kapcsolatodat.

dec. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
8%

Azért kicsit eltúlzod a dolgot. Miért lenne nálatok rossz helyen?

Ha vernéd vagy éheztetnéd, na akkor rossz helye lenne.

Az meg természetes, hogy baba mellett kevés az időd. Kinek van gyerek mellett sok ideje? Nem egy lyukban él könyörgöm. Van udvara, mozgástere. De lesz ez még sokkal jobb is. Biztos hogy nem ajándékoznàm el a kutyámat. Gondolom szeret titeket, a helyet. Milyen rossz lenne neki idegen helyre menni. Szerintem neki már az jó ha ti ott vagytok.

Kerültek kórházba családtagok, volt aki meghalt és a kutya nagyon ki volt. Látszott rajta hónapokig. Ha odaadod akkor ez neki ilyen.

dec. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!