Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az, hogy némelyik...

Miért van az, hogy némelyik kutya akkor is játszani akar, ha másik egyértelműen elküldi/támadja?

Figyelt kérdés
Nem először találkozom ilyesmivel, hogy póráz nélküli kutya odarohan az enyémekhez, oké barátságos, de amikor enyémek jelzik, hogy nem szimpatikus, akkor elrohan, aztán visszajön és próbálja játékra hívni a morgó kutyámat... rohangál, felveszi a meghajló játszópózt stb. Egyszerűen nem értem. Nem fogja fel, hogy a másiknak abszolút nem szimpatikus? Vagy ilyenkor direkt hecceli a másikat?
2023. okt. 19. 10:34
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy még kölyök, fiatal, folyamatban van a szocializációja, nem tanult meg még mindent, pl. ezt sem, hogy békén hagyjuk azt, aki jelzi, hogy ennyi és ne tovább. Ha már felnőtt, akkor nem lett jól/eleget szocializálva, nem tanulta meg értelmezni a másik jelzéseit. Ennek sok oka lehet, nem vitték kölyök/fiatal korában eleget más kutyák közé, csak hasonló habitusú/korú kutyák közé vitték, túl korán választották el, gazda nem nevelte ilyen szitukban stb.


Ez elsősorban a gazda hibája, neki kéne ilyenkor behívni, ha a kutya magától nem jól reagál. :(


Az én kutyámnál pont fordítva volt, ő mentett utcai kutyaként mindenkihez kb. boxállásban "na mivan, mivan, akarsz valamit?" mentalitással és testbeszéddel közeledett, ami hát szintén nem túl szerencsés, de trénerrel, meg kutyasulival, meg sok jó élménnyel rendbe jött, most már szépen viselkedik, kommunikál.

2023. okt. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nekem is ilyen az egyik, de ő már elfogad más kutyákat, akik normálisan közelednek. Na most a másik arcába rohanok 50 méterről haverkodni stílust, azt nem éppen csípi. Ilyenkor összeszagol vele és utána ráüvölt a másikra, vagy rámorog. Van amelyik tovább áll, akkor utána nincs is semmi gond, de valamelyik fogja és visszajön tovább hergelni. Én fogom az enyémet, szerencsére van annyira jófej, hogy bántani nem fogja, maximum megijeszti vagy fellöki. Felnőtt vagy fiatal felnőtt kutyákról van szó, látszólag nem kiskutyák. Kölykökkel nagyon elnéző egyébként.
2023. okt. 19. 11:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!