Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Benti macska mellé kutya -...

Benti macska mellé kutya - sok kérdés?

Figyelt kérdés

Nekem mindig macskáim voltak, nem igazán vagyok odáig a kutyákért.

A párom erőlteri évek óta hogy legyen...esetleg egy törpetacskó amit bevállalnék.

Kint gondolom nem igazán ideális neki, inkább bent kellene tartani őt is..


Mennyire kártékony? Sok állatos csoportban látom hogy a benti kutya szétszedi a bútorokat. Ez mennyire gyakori?

Mennyire nehéz szobatisztaságra megtanítani?

Egy törpetacskó mennyire ideális macska mellé? Nem akarná bántani a macskákat?

A bengálim nagyon főnök típus, megtanulná a kutya könnyen, hogy itt ő főnök vagy "okoskodna" vele?

Egy ismerősöm kinti kutyája megeszi a macska ürüléket... Ha hozzáférne, akkor nálunk is kiszedné az alomból és megenné?

A vezetékeket (pl hosszabbító) szétrágja?


Elnézést a sok kérdésért, de utána akarok járni a dolgoknak


2021. okt. 1. 13:09
 1/7 anonim ***** válasza:
95%

Egy időben 2 tacsink és 7 macskánk volt. A cicákkal nőttek fel, nem bántották őket. De azért fontos tudni, hogy a tacskó vadászkutya és nagyon önfejű. Következetes nevelés kell neki, amit egyszer tilos, azt mindig tilos , amit szabad, azt mindig szabad. Nagyon okos kutyák és öntörvényűek. Kinti-benti tartás a legjobb szerintem. Fázós télen, de kell neki a mozgás, hiába kicsike.

Szerintem olvass kutya fajta-leírásokat, hogy el tudd dönteni, hogy melyik a számodra legmegfelelőbb. Nem biztos, hogy az akaratos tacsi az.

2021. okt. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
44%

1. A "törpetacskó" egy szapis "fogalom". Akármilyen faját választotok, az legyen "rendes", a fajtára jellemző méret, ne egy satnyásított szerencsétlen! (kivéve a direkt több méretben létező fajtákat)

2. Igazából a macska fog dönteni. A mi felnőtt macskáink úgy döntöttek, hogy nem akarnak kutyát - nálunk azóta felváltva vannak benn a nappaliban, és soha nincsenek közös légtérben. A macska nagyon komoly sérüléseket tud okozni a kölyökkutyának (egy barátnőmnél szó szerint kikaparta a kutya szemét:( )

3. A szobatisztaság attól függ, milyen gyakran tudjátok kivinni. Mi szerencsések voltunk, ki tudtuk vinni 2-3 óránként, így 3,5 fél hónapos korára stabilan szobatiszta lett, de ha kénytelen benn üríteni, akkor ez 6 hónapos koráig is simán elhúzódhat.

4. Hogy mennyire "kártékony", az szintén függ attól is, hogy milyen a vérmérséklete, hogy mennyire stresszeli az egyedüllét, hogy mennyit van egyedül, hogy mikhez fér hozzá, hogy mi neki valóval tudja lefoglalni magát. Mi egy nagy szobakennelt használtunk, amíg kicsi volt, de ne volt egyedül egyhuzamban 2-3 óránál többet.

5. Vezetékek: nem rágcsáló, de azért ha unatkozik, és hozzáfér, előfordulhat.

2021. okt. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A bútorszétszedéshez pedig annyit fűznék hozzá, hogy, ha a kutya le van fárasztva, és nincs szeparációs szorongása, akkor nem szedi szét a dolgokat. Kivéve a játékjait, az fogyóeszköz. :)
2021. okt. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A tacskónak a FCI szerint 3 mérete van, a legkisebb a 3 kilós Kaninchen. A legnagyobb a 9 kilós normál tacskó.
2021. okt. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi akárhányszor felnőtt macska mellé hoztunk kölyök kutyát, mindig a macska maradt a főnök. Egyrészt, úgy is viselkedett (fújt, morgott rá, a kiskutya megijedt tőle nyilván), másrészt, mi direkt úgy alakítottuk a rangsort, hogy egyértelmű legyen, hogy a cica az első. Pl. ő kap először enni, őt simogatjuk meg először, a cica mehet az ágyra, a kutya nem, meg ilyenek. Nagytestű kutyáknál működött (roti, német juhász), most egy 20 kilós bull keverék van, nála is működik. 2 cica van, az egyik kevésbé szociális, őt tisztelettel kikerüli :D a másikkal viszont nagyon szeretik egymást, együtt is alszanak sokszor.

Azért is volt ez nekünk fontos, mert szerintem a cica akkor van biztonságban, ha a kutya úgy gondolja, hogy a macska fölötte áll. Így eszébe sem jut bántani.

2021. okt. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A tacskók nagyon makacsok első kutyának nem ajánlott! Az én kutyám kinti, de n kakil a helyére, egyszerűen csak rájött, hogy nem jó a saját ürülékében élni. Ő egy Bolder Collie. E mellett van 2 macska együtt alszanak a kutyaházban a kutyával. Ha van egy tacskó a háznál akkor ő a főnök a szomszédban is van egy,.de igaz az nincs is megnevelve. Ha nincs megtanítva akkor megeszi a kakát szetrqg mindent. Ez nevelésen múlik
2021. okt. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Tök cuki vagy hogy kérdezel,de részemről maga a kérdésfeltevés is tele van red flagekkel, nem biztos, hogy jelen helyzetben én nektek ajánlanék kutyát.


Tehát, sorrendben:

- A kutya családi lény. A kutya csak akkor működik, ha a család minden tagja foglalkozik vele. Itt elsősorban tanulásról, gyakorlásról van szó, illetve a vele együtt töltött minőségi időről (séta, felfedezés, közös élmények, játék).

- A kölyök kutya (szinte) teljesen tiszta lap. Az élet minden részére nektek, a gazdiknak kell megtanítani: pl a kaki és pisi kinti elhelyezésére, arra, hogy a fényes-kopogós padló nem eszik kutyát, arra, hogy hogyan kell szépen sétálni pórázon, és igen, arra is, hogy a macska nem csipogós játék. A kutya első 1-1,5 éve baromi intenzív munka, hetente hatalmasat változik, hogy mit csinál a kölyök. Tartsd azt is szem előtt, hogy egy babakutya életritmusa teljesen más, mint egy felnőtté.

- Igen, össze lehet szoktatni macskával, igen, a tacskót is, de inkább a hogyanra kellene rágyúrnotok. (Fokozatosan. Szagmintával. Mindkét fél nyugalmát jutalmazva stb.)

- Ha "kártékony" a kutya, akkor a gazdi a hibás: pl. nem tette bababiztossá a lakást, nem számolt a fogzással, nem jól tanított valamit a kutyának, valami hiányzik a kutya életéből vagy stresszes a kutya stb. Kölyök kutyánál előfordulnak balesetek.

- A tacskót arra tenyésztették ki, hogy bemenjen a rókalyukba tehát: szűk, idegen terepen boldoguljon és kinyírja a nálánál sokkal nagyobb, foggal-körömmel védekező ​ellenfelet. No, ehhez azért szükséges egy fajta temperamentum, határozottság és kitartás, nemde?! Ezért nem is ajánlható a tacskó minden családba.

- Én azt javaslom, ássátok bele magatokat sokkal mélyebben a kutya témába, mielőtt meghozzátok a döntést. Igen, a párod is. A "mindig is szerettem volna kutyát" és a "ténylegesen fel vagyok készülve rá" között gyakran hatalmas szakadék van. Ez pl egy tök jó kérdéssor, de a teljes blog megéri a súlyát aranyban: [link]

2021. okt. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!