Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3 hónapja kiskutyám van és...

3 hónapja kiskutyám van és van néhány szokása, amiről szeretném leszoktatni, de nem tudom hogyan. Tudnátok tanácsot adni?

Figyelt kérdés

1. Rámugrál ezzel összepiszkolva a ruhámat.


2. Minden nap délután kiszoktam engedni pár órára és játszom vele, sétáltatom. Sötétedéskor bezárom a helyére. Van neki egy hely csinálva az udvarban, ahol ott van a kutyaháza, a vizes és a kajás tálja. Nem szeret a helyén lenni. Folyton ugat, sír, vonyít, hogy engedjem ki. Általában sokat küzdök mire betudom terelni a helyére. Már 3 hónapja itt van és még mindiv nem szereti a helyét. Hogyan érjem el, hogy ne börtönként tekintsen az óljára, hanem szeressen ott lenni?


3. Harapdálja a kezem és a nadrágom alját és a bokámat.


4. Talán azért van, mert még kölyök, de úgy látom, hogy nem valami bátor. Hiába viszem ki az utcára és sétáltatom. Minden embertől és más kutyától fél. Ha egy ember vagy más kutya közeledik felénk vagy a lábam mögé bújik vagy elakar szaladni. Ha egy másik kutya közeledik ugatva vagy vicsorítva tehát egyértelműen támadni akar, akkor ahelyett, hogy próbálná megvédeni magát inkább elfut vagy csak nézi a másik kutyát és nem csinál semmit.



2019. okt. 27. 17:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

1. Amikor rádugrik fordulj el. Gondolom ez leginkább akkor van, amikor hazaérsz stb. Ez esetben ne örülj a kiskutyának csak miután nem ugrál és megnyugodott.


2. Először próbáld kisebb időközökre bezárni oda. Ne egyből órákra, és próbálj pozitív élményeket csatolni a helyéhez, pl jutifali, vagy játék.


3. Itt egyértelműen tiltsd. Amikor pedig beléd harap adj ki valami éles hangot, visíts fel, akkor is ha nem fáj igazán. Észre fogja venni, hogy ezzel fájdalmat okoz, és le fog szokni róla.


4. Minden erőszak nélkül próbáld megbarátkoztatni az emberekkel/kutyákkal. Amikor pedig pl. hagyja hogy megsimogassa valaki, vagy hasonló nagy örömködés és jutalom jár. Esetleg menjetek kutyaoviba, ott kifejezetten a szocializációval foglalkoznak a kölyköknél.

2019. okt. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos tanácsokat! :)
2019. okt. 27. 20:22
 3/4 anonim ***** válasza:
3 hónapos és minden délután csupán néhány órára van kiengedve...?
2019. okt. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ahogy van időm foglalkozni vele. Ma pl egész nap kint volt csak sötétedéskor csuktam be. Egyedül nem hagyom kint, mert még nevelem és ha nem vagyok ott kárt csinál. Pl lerángat ezt-azt a helyéről a teraszon és odahordja az ólja elé, a székekről leszedi a párnákat. Próbálom rászoktatni ez miatt, hogy ne jöjjön fel a teraszra, de ha nem vagyok ott és nem szólok rá, hogy nem jöhet fel, akkor feljön és kárt csinál, így inkább csak akkor engedem ki, amikor van időm foglalkozni. Minden nap foglalkozok vele, de változó, hogy mennyi ideig.
2019. okt. 28. 19:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!