Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ez a ketrec megfelelő egy...

Ez a ketrec megfelelő egy aranyhörcsögnek?

Figyelt kérdés

Igazából pár napon belül fogom befogadni egy családtagom hörcsögét. Nálam is marad, mert a gyerek megunta, a szülő meg nem akarja gondozni. Ami van most terrárium a hörcsögnek az egyértelműen kicsi szerintem, amit olvastam az alapján kell egy mókuskerék meg 2-3 búvóhely minimum, ami van moste neki, abba viszont szűken fér a mókuskerék és az egy búvóhely, szóval mindenképpen cserélni kell a helyét. És hát én néztem egy ketrecet online, de nem tudom, hogy megfelelő-e. Mit gondoltok? Illetve a tartozékok közül cseréljék ki valamit természetes anyagúra?


[link]


2022. jún. 5. 20:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyesmi muanyag ketreceket felejtsd el, semmi szukse ezekre a biszbaszokra benne/rajta.

Horcsoginfot nezegesd, ott minden tudnivalot megtalalsz.

2022. jún. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Pont ezért kérdeztem, hogy cseréljek-e benne dolgokat valami természetesre. De akkor gondolom egyszerűbb, ha valami olyat keresek inkább, amiben nincsenek műanyag cuccok.

Illetve a méret az megfelelő? Csak, hogy valami ennél nagyobbat keressek-e.

2022. jún. 5. 21:14
 3/9 Flagstaff ***** válasza:
100%

Itt mindent megtalálsz, ami a höri boldogságához kell: [link]

Ez alapján jó lehet a ketrec, amit mutatsz.

2022. jún. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Maga a ketrec nem rossz ugyanis pont akkora méretű amekkora minimum kell egy szíriai aranyhörcsögnek. Viszont én a helyedben minden műanyag felszerelést kiszednék belőle és természetes anyagúakra cserélném. Azok sokkal ingergazdagabbak számára. Ilyen például a fa kerámia kókuszdió széna parafa gyökerek indák stb. Ami még fontos hogy a ketrechez tartozó kerék sem megfelelő. Aranynak legalább 28 cm átmérőjű kerék kell (nem rácsos hanem zárt futófelületű). Ebben tud egyenes gerinccel kényelmesen biztonságosan és fájdalommentesen futni. A horcsoginfo oldal tényleg hasznos. Emellett itt van 10% a zooplus végösszegéből. 😊

[link]


Viszont arra mindenképpen felhívnám a figyelmedet hogy sajnos sok hörcsög mászik a ketrecek rácsain. Ez számukra is probléma lehet hiszen ha leesnek csúnyán megüthetik magukat. Másrészt azért is probléma mert sok hörcsög rágja is a rácsot ami amellett hogy zavaró hangú a fogaikat is tönkreteheti. Szóval ezek miatt én inkább egy zárt oldalú helyett javaslok. Például terráriumot akváriumot vagy bútorlapokból épített helyet.

2022. jún. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem akváriumban volt. Szerintem jobb, mint a ketrecek.
2022. jún. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=LJIhJfytonE



Ötetnek, hogyan rendezd be.

2022. jún. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

https://www.youtube.com/watch?v=HlQ1Ie6HxSU


Itt a folytatása az előző videónak, amikor hörcsög megnézi milyen lett az otthona :)

2022. jún. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ez jó tágas és 30cm vastagon is lehet almozni, hogy a höri fúrhasson magának benne.

Ugyanerről az oldalról, illetve a petnetről, zooplusról, glirexről tudsz neki természetes anyagú berendezéseket, illetve nagyon jó minőségű tápot is rendelni neki(glirex - teljes értékű magkeverék aranyhörcsögnek - 50 különféle összetevőből áll, a legjobb).

2022. jún. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Eszti7 válasza:
Ezt a ketrecet felejtsd el! Túl kicsi, tele műanyag szükségtelen biszbaszokkal. Mi a saját aranyhörcsögünknem egy kígyó terráriumot vettünk amiben az előző hörcsögöm 3 évig élt nagyon boldogan. A mostani hörcsögöm pedig már 2 éve él ebben a terrárium an.
2022. jún. 18. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!