Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Milyen kígyóval, siklóval...

Milyen kígyóval, siklóval kezdjek?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy a királypiton, kolumbiai/brazil szivárványos boa és a gabonasikló a legajánlotabb, de a királypitonnak étvágy zavarai lehetnek (így Ő egyenlőre kilőve), a gabonasikló pedig valahogy nem annyira tetszik... Tudom ennek nem kéne annyira fontos szempontnak lennie az állattartásban, de végülis ez terrarisztika. Szóval maradt a szivárványos boa, de brazil vagy kolumbiai? Mi a külömbség?


Illetve van még a klaiforniai király sikló, de Ő ha jól tudom kanibál, így max. 5-6 év kígyózás után vállalnám be, ha tapasztaltnak számítok majd.


Illetve nem sokat tudok róla, de az egyik legnagyobb szerelmem a homokiboa, nekem valamiért tetszenek az ilyen rövid, de vastag "hurka" kígyók. Őt nem tudom, hogy mennyire ajánlott kezdőként tartani, de ha nem nagyon nehéz akkor jobban utána nézek.


És még így hirtelen ami eszembe jut és nem tudok róla sokat, s tetszik az a floridai halászsikló, bár szerintem Ő is inkább a nehezen tarthatók közé tartozhat, hisz gyakrabban kell etetni és tisztítani a vizét.


Ti mit gondoltok?

Előre is köszi!



2017. márc. 24. 16:19
 1/5 anonim válasza:
0%
Hogy vegyél inkább egy macskát
2017. márc. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Van mmacskám. Miért kell válaszolnod, ha nem tudsz normálisan?
2017. márc. 24. 16:39
 3/5 anonim ***** válasza:

Olyat vegyél aminek maximálisan tudod biztosítani a tartási körülményeit.

A homoki boa elképzelésedhez annyir hozzá fűznék, hogy elég speciális igényei vannak, amit elég gyakran félre értenek az emberek, ezért rosszúl tartják.


Olyan pedig, hogy kezdő kígyó, vagy igénytelen hüllő nincs!

2017. márc. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Gabona siklo ha van helye kb olyan terrarium kell mint egy szakallas agamanak
2017. márc. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Pettyes pitont ajánlom kezdőnek mint óriáskígyó, nekik nem szokott étvágyproblémájuk lenni. Nem nagy, békés és egyszerűen tartható. A többi Antaresia faj hasonlóan jó lehet, csak drágábbak általában.


A szivárványos boák néha meglehetősen harapósak, szóval azt kihúznám a helyedben a listáról. A homoki boák könnyen tarthatók ugyan, de szeretnek rejtőzködni, nem igazán lesznek láthatók.


Siklók közül a szalagos siklók szerintem ideálisak kezdésnek, izgalmas viselkedés, szép színek, és még igénytelenek is.

2017. ápr. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!