Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » A hüllőtartásban mi adja az...

A hüllőtartásban mi adja az örömet?

Figyelt kérdés
Kétségkívül szépek a hüllők, meg érdekes lehet mondjuk egy állatboltba vagy állatkertbe nézegetni őket. De milyen örömet adnak házkiedvencként? Nem ragaszkodnak, nem olyan simizhetők, sokszor lomhák, és viszonylag kis területre vannak bezsupppolva, szóval olyan sok mindent nem is tudnak csinálni. gyakran rossz szagú a terrárium vagy a kajájuk. Van olyan, aminek fagyasztott rágcsálódögöket kell tartani, vagy rovarokat, amik szintén büdik. Nem trollkodom, tényleg érdekel, hogy milyen örömet tudtok bennük lelni?

2022. máj. 3. 13:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Pont ugyanolyan örömet adnak, mint bármilyen más állat.


Az én teknőseim 26 és 21 évesek (vegyesen), igenis ragaszkodnak és simogathatóak! Felmásznak az ölembe, vakartatják a nyakukat, megismernek minket.


Az sem igaz, hogy lomhák. Ha próbáltál volna már a szobádban randalírozó teknőst elkapni, tudnád, hogy ez egyáltalán nem így van. Sőt... Tudnak gyorsak lenni, sőt, úgy másznak fel bármire, hogy azt még sokszor egy macska is megirigyelheti.


A rossz szaggal nem vitatkozom; ez előfordul. :D (Mondjuk szerintem kutyával, macskával is...)

2022. máj. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

:DD Tényleg nem tudtam, hogy ilyen kis ragaszkodók, pláne azt, hogy gyorsak :D


De a kígyó meg a kaméleon meg ezek a mindenféle gyíkok is ilyen jó fejek?

2022. máj. 3. 13:48
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem minden állat jófej, ha megismered.

Én még a pókokat is tudom szeretni. :D Múltkor hónapokig "tartottam" egyet a fürdőszobában. :)

2022. máj. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Az igaz ,hogy vannak fajok (meg fajon belül az egyedek között is van eltérés) amik kézhez szoktathatóak, simizhetőek viszont nagy általánosságban a hüllők valóban nem igényelik az ilyesmit. Az ilyesmi annak öröm aki “rajong érte”/ szereti az adott fajt s szeretne tartani belőle. Mint mikor valaki szeret egy kutyafajtát s kimondottan olyan fajtát szeretne. Az a fajta boldogítaná a legjobban.

Nem muszáj aktív interakciókba lépni vele mint mikor játszol egy kutyával-macskával, másképp okoz örömet. Sokkal inkább az állat szépsége (minden értelemben) és a tartásával járó kihívásokban leli örömét az ember.


Például nekem halaim vannak. Velük még annyira sem lehet “játszani” mint egy átlag hüllővel, de nem is ezért tartom őket hanem mert szeretem őket, szépek, tetszik a látvány amit nyújtanak stb.

2022. máj. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Boám van. Tetszik ahogy kúszik mindenfele amikor kiveszem, szeret felfedező útra menni. Volt, hogy "felvette" a papucsomat. Ha lázas vagyok akkor fekszik rajtam mert melegítem. Furcsa mód amikor anyám itt van nálunk és mesél mi van vele, akkor mindig ásítozik. Másnál ezt nem csinálja, csak nála. Tehát szokott érdekes dolgokat csinálni.
2022. máj. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván mindenki más okból tart állatot. Aki szófogadót szeretne, az kutyát tart. Aki egyéniséget (mégha nem fogad szót, akkor is) az macskát. A többieket meg vagy a kíváncsiság hajtja, vagy az esztétikum. Én is a kíváncsiságom miatt foglalkoztam 40 évvel ezelőtt barna egerekkel. Ha kedveled őket, azt megérzik. Néhány hét alatt megismernek, megszoknak. Ha kiengeded őket, egy szem keksz segítségével elő tudod csalogatni őket. Felszaladnak a karodon a válladra. És onnan leereszkednek az ingzsebedbe, és mint egy erszényből, úgy kandikálnak ki, miközben dolgozol, teszel veszel. Mikor elunják, fészkelődnek és cincognak. Ilyenkor letettem őket vagy a helyükre, vagy a földre, és elszaladtak. Ha bőséges helyük van, szigorúan csak az általuk kiválasztott helyre van WC-zés, csak azt a zugot kell napi szinten takarítani. És akkor nem büdösek. Hagyják magukat simogatni, a bársonynál is finomabb szőrük van :-)
2022. máj. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én kifejezetten azért imádom az akvarisztikát/terrarisztikát mert egyszerre egy gyönyörű élőhelyet is berendezhetek az állataimnak ,amely a szobámat is díszíti.

Emellett általában kevesebb energiát is igényel,pl egy gekkó mint egy macska,így több fajta állatra is van időm.

2022. máj. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!