Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Ékszerteknősnek a linkelt...

Ékszerteknősnek a linkelt eledelek jók?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


[link]


Azt mondjuk nem értem, hogy az első és a második között mi a különbség... mindkettő 100 g, mégis az egyik 100 ft, a másik meg 500 ft.



2021. febr. 4. 01:20
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat most néztem meg újra, az elsőhöz nincs is odaírva hogy 100 g.
2021. febr. 4. 01:22
 2/8 anonim ***** válasza:
Jó mindegyik! A lényeg,hogy a szárított cuccok meg a lisztkukac csak kiegészítés legyen,a friss vagy fagyasztott hal legyen a fő táplálék
2021. febr. 4. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az első kis csomagos hal, az jóval kevesebb, mint 100 gramm. Azért lehet praktikus, mert könnyebb tárolni, illetve nem tudom, mekkora a teknős, a 100 grammos nagyon sokáig elég egy kicsi példánynak.

Elsősorban ezt a fagyasztott, egész kishalat kellene adni neki. A harmadik belinkelt eledel se rossz, csak abban elég sok más is van, az ne legyen az alap, hanem mondjuk hetente egyszer kapjon abból, a többi alkalommal meg sima halat.

Arra is figyelj, hogy ezek a kocka fagyasztott eledelek a vízben széteshetnek, és eléggé szennyezik a vizet. Én inkább kiveszem a teknőst etetéskor, és külön etetem, kaja után meg vissza a helyére.

Illetve, vegyél neki vízinövényt. Én sima átokhínárt veszek neki heti egyszer, 150 ft egy szál a boltban, ezt el is takarítja egy hét alatt. Fontos nekik a növényi eleség is (minél idősebbek, annál nagyobb arányban esznek növényt), de ilyen saláta meg ilyenek nem jó nekik. A vízinövény a legjobb.

2021. febr. 4. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ugyanazt tudnám elmondani, mint a többiek. Az én teknőcöm a kocka eledelt is imádja, heti 1x kap. Igen, külön etetőben, mert nagyon morzsolódik.

Az 500 Ft-os halcsomag valószínűleg mennyiségben, ár/érték arányban és kisebb teknősnek jobban megéri, de egy a másik kiszerelésben nagyobbnak is tűnnek a halak, az egy nagyobb teknősnek praktikusabb.

Az viszont nagyon érdekelne, hogy


#3 - megkérdezhetem, hogy hol vásárolod a 150 Ft-os átokhínárt?


Én nyíregyházán élek, itt csak 800-3000 Ft-ba kerülő mindenféle más vízinövényt látok az üzletekben, ami azért elég drága ahhoz, hogy a töki 2 nap alatt szétcincálja.


Néhány salátaféle azért jó lehet, pl. mángold vagy a spenót, ami a belinkelt kockatápban is van. Ő mángoldot szokott kapni, illetve a banánt, almát szereti még nagyon (gyümölcsökkel vigyázni kell a cukortartalom miatt).

2021. febr. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én pesti vagyok, és a legközelebbi állatos kisboltban veszem. Ők kötegesen rendelik, tehát ezek csak levágott szálak, nincsenek meggyökerezve, és nincsenek ilyen kis kosárban meg cserépben. Tehát "fapados" növény. Állítólag, ha leülteted, meggyökerezik amúgy, én még sosem próbáltam...

Lehet neten is rendelni több helyről, 4-5 szálas kötegek vannak 500 ft körül, csak a szállítási költség miatt nemigen érné meg neked...

2021. febr. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#5 Köszönöm! Hát igen, meg gondolom ilyen növényt szállíttatni nem lehet egyszerű.

Erre felé nem árulnak növényt úgy, ahogy írtad, szóval egyelőre marad a mángold. :S Karácsony körüli vízcsere előtt szokott kapni egy 800 körüli vízinövényt - másnapra az egész akvaterrárium vízinövény-hulladarabkákkal van tele, de legalább őkelme elégedettnek tűnik. Imád a levelek közé bújni.


(Köszi a türelmet, kérdező!)

2021. febr. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kiegészítő táplálékként:

Még kaphat élő lisztkukacot is (keveset/ritkán, mert nagyon sírós), szöcskét/sáskát, csigát, kagylót is. +dinnye, szőlő, eper (hámozva, mag nélkül!)

Nagyon pici teknősnek a hangyatojás és a szúnyoglárva is mehet, de egy felnőtt teknőst már nem lakatsz jól ezekkel.

2021. febr. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
sírós= zsíros :D
2021. febr. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!