Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Tyúkot tojót lehet tartani...

Tyúkot tojót lehet tartani kakas nélkül?

Figyelt kérdés
Tudom hogy kakas nélkül is képes tojni, de ugyanannyit tojik?
ápr. 13. 18:38
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
76%
Amúgy mezőgazdasági iskolában tanultam róla, veled ellentétben, nem az internetről szedtem és még csak nem is hiszek magamról semmit. Falun nőttem fel, mamáéknak és nálunk is voltak tyúkok, nálunk kecske is. Még a kecskét is fejtem, ittam a friss tejet.
ápr. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
75%
Tényleg napi egy az átlag. De az átlag. Aki tartja, az észreveheti, hogy némelyik napi kettőt is ad, némelyik meg csak kétnaponta egyet, pedig ugyanakkorák, ugyanúgy vannak táplálva, csak valószínűleg genetika. De az átlag az a napi 1.
ápr. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
68%
#9 És arra gondoltál, hogy az ilyen mondókák nem alaptalan kitalációk, hanem okkal születtek? :)
ápr. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
48%

Tényleg napi egy az átlag. De az átlag. Aki tartja, az észreveheti, hogy némelyik napi kettőt is ad, némelyik meg csak kétnaponta egyet, pedig ugyanakkorák, ugyanúgy vannak táplálva, csak valószínűleg genetika. De az átlag az a napi 1.



11es vagyok.


Igen, mert sok mindentől változhat, akár a női menstruáció. Télen pl nem is tojnak. Ha valami stresszeli, lehet szintén nem fog tolni, akár ha nem kapnak eleget tápanyagot valamit. Téli időszakot ki lehet tolni lámpákkal meg jó takarmánnyal.


(Városi, mi?🫠)

ápr. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
76%
Pont a női menstruációval akartam párhuzamba hozni, csak gondoltam majd jön a #9-es megint okoskodni. Városi vagyok, ha a 20 ezres mezőváros neked városi. Van a családban több ember is, akik tyúkot tartanak, és ők mesélik mindig boldogan, hogy melyik tyúk milyen habitusú.
ápr. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
0%

15, lényegében ez a tyúk ciklusa. A sárga kvázi a pete. De hát, mit tudom én, hisz:" Kot kot Kotkodács minden napra egy tojás városi "azt hiszem magamról, hogy qurva értelmiségi vagyok és mindenhez értek mert sokat olvasok az interneten mindent" vagyok elvileg.🫠


Egy 8052 fős községből, vagy attól már városi vagyok, hogy a Győri kórházban születtem meg?

ápr. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
53%

Lehet ugyanannyit tojik, vagy akár többet is.


Agáregyetemen baromfitenyésztés tárgyból azt tanították, hogy egy tojás kifejlődéséhez 24-26 óra kell.

ápr. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
52%
17, akkor csak nem írtam rosszat vele, sőt, ezek szerint jól írtam.
ápr. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
48%

"A tojás (petesejt) tényleges érésének ideje 24-26 óra. "


[link]


Mindenhol 24-26, 25-26, vagy 26 órát írnak.

ápr. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
34%
Ami továbbra is átlag, ahogy a női ciklus is a biológiakönyvek szerint 28 nap, de simán lehet 32 is, meg egyetemista lányoknak stresszes vizsgaidőszakban simán ki is marad egy hónap. Ugyanígy van a tyúkkal, alapjáraton napi egyet toj (hogy pontosan hány óra, az ugye jó kérdés, mert az ember nem nézi egész nap a tyúkot, hogy egyből kivegye alóla a friss tojást), de megeshet, hogy néha kettő lesz, néha egy sem.
ápr. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!