Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Savazzak? Nem rég vettem egy...

Gabor576 kérdése:

Savazzak? Nem rég vettem egy új akváriumot. Első lépésben a kavicsot átmostam hozzá kis adagokban 10x.

Figyelt kérdés
Azonban miután feltöltöttem az akváriumot (félig) a víz zavarossá vált, és két nap után sem tisztult le. Utána leeresztettem a vizet, és ismételten átmostam a kavicsot, leszűrtem, majd visszatöltöttem. A víz 1 nap után letisztult, de ahogy kicsit megmozgattam a vizet, újra előjött ez a gond. A boltban az eladó azt mondta, hogy nem hiszi, hogy ennyire koszos lehet a kavics, ők 2-3x mossák át, és tiszták az akváriumaik. Arra gondoltam, hogy leeresztem megint a vizet, és egy műanyag vödörben leöntöm sósavval az aljzatot (1-2 mm-es kavics). Ez járható út, vagy inkább felejtsem el? Már arra is gondoltam, hogy másik fajta kavicsot veszek.

#akvárium #sósav kavics
2016. jan. 8. 19:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Sztem még most át mielőtt savaznád. Nekem egyszer szerencsém volt 75 kiló kvarchomokot átmosnom kézzel, kb 20-25 szor kellett annyira dzsuvás volt. Kezemen nem sok bőr maradt.

Hajrá!!

2016. jan. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem írod, hogy van-e szűrő az akváriumban. Ilyen dolog, hogy a víz egyre zavarosabbá válik, semmiképpen nem meszes szennyeződéstől lehet. Hogy egyáltalán van-e benne kalcium-karbonátos anyag, azt kis mintán is ki lehet próbálni: pezseg vagy nem pezseg. Azért is fura a dolog, mert kavicsot írsz, ami a gyakorlatban kb. azt jelenti, hogy a szemcseméret 3-5 mm-nél nagyobb, azaz semmiféle lebegő alkotórészt nem tartalmaz.
2016. jan. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Van szűrő benne, és be is van kapcsolva. Akkor hétvégén nekiszaladok még egy környi mosásnak. Nekem is kopik a bőröm rendesen...
2016. jan. 8. 21:27
 4/13 anonim ***** válasza:

Milyen kavics???

Kvarchomok?

( az 1-2 mm szemcseméret "homok" kategóriába esik)

Vagy valami festett cucc?

2016. jan. 9. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

[link]


Ilyen kavics.

2016. jan. 9. 17:39
 6/13 anonim ***** válasza:

Ez nem festett, sima természetes homok.


" kopik a bőröm rendesen..."


Nem dörzsöld olyan keményen!


Csak tedd egy apró lyukú szűrőbe, és zuhannyal csapasd át alaposan.

Az erős dörzsöléstől maga a kő is simán elkezdhet kopni, és a zavarosság, amit csinál, az a kőpor is lehet.

Úgyhogy ha erősen dörzsölöd, soha nem szabadulsz meg tőle.

2016. jan. 10. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Szóval az apró kavics = homok?
2016. jan. 11. 18:16
 8/13 anonim ***** válasza:

Hát ilyen tüzépeken, meg ahol ezzel foglalkoznak, osztályozzák, ott az 1-2 mm szemcseméretet homoknak nevezik.


Keress rá a kvarchomokra, még nagyobb szemcseméretet is homoknak hívják.


Neked ott a honlapon azért hívhatták kavicsnak, mert másfajta, kavics, kerekebb, konkrétan gyöngykavics, mint a játszótéren szokott lenni, csak az 5-10 mm nagyságú.

És szerintem hülyén hangzott volna, hogy "gyöngyhomok" :)

2016. jan. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
2016. jan. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ezt a kavicsot valami agyagos folyómederben bányászhatták. Az agyag okoz 10 kimosás után is ilyen homályosodást, amit írsz. Dörzsöld nyugodtan, annyira nem tudod dörzsölni, hogy a kavics porától lenne homályos. Lehet, hogy 30-50 alkalommal is át kell mosnod, mire a rátapadt anyagtól megszabadulsz.


Lesósavazhatod, és ami pezseg kiveheted, de ez nem mészkő, hanem folyami kavicsnak néz ki. Az agyag eltávolítását a sósav nem gyorsítja.

2016. jan. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!