A sóráknak elég egy 11 literes akvárium?
Tényleg nem szükséges nekik semmiféle felszerelés, bár egy légpumpa nem árt. Ha igazán profi akarsz lenni, akkor készíts egy légpumpával hajtott talajszűrőt. Talajnak a lávakövet(pl. hobby natalit) vagy az apró korallzúzalékot javaslom, ezek jó kis biológiailag aktív talajok, rengeteg hasznos bacinak adnak otthont. Ez nem csak a víz tisztasága miatt fontos, hanem eleség is a fiatal rákoknak. Nem kell őket gyakran etetni, ha sok a fiatal állat, akkor hetente 3x, ha felnőttek vannak akkor hetente 1x. Tanulmányok szerint ritkán etetve tovább élnek, akár egy évig is. A kajájuk 90%-a vízzel jól elkevert spirulina por és 10% élesztő legyen. Érdemes a párolgást pótló vízbe szórni egy hangyaf*sznyi kaját (soha sem többet), és jól összerázni vele, és ezzel etetni. A ritka etetés miatt vízcsere sem kell gyakran, elég havonta 30%.
11 literbe egy késhegynyi peténél nem kell több, abból is százával kelnek ki. Idővel még tovább szaporodnak. Ha úgy látod, hogy túl sűrűn vannak, akkor az állatok egy részét ki kell halászni.
A vizüket lehet konyhasóból is készíteni,csak jódmentes legyen. A csomósodást gátló(kálium-ferrocianid) nem gond. Viszont a konyhasó elkeverve elég opálos, pár nap alatt tisztul le. Az akváriumi sókkal nincs ilyen gond. 20-30g/liter között érdemes keverni, mindegyik érték jó, csak stabilan ugyanolyanra keverjük mindig. A sűrűbb vízben lesz egy pirosas árnyalatuk, a hígabban inkább sárgásak.
Egy késhegynyi petét beszórsz az akváriumba. Ha meleg van, 24 órán belül kikelnek, ha hűvösebb, akkor pár nap alatt. Apró, fehér ugráló pontoknak tűnnek a vízben. A kezdeteknél lehet őket naponta etetni, de nagyon óvatosan, és olyankor heti vízcserével. Ha már mind kikelt, a barna peteburkokat érdemes összeszedni egy kis hálóval a víz tetejéről, mert csúnyák is és nem kell, hogy ott bomladozzanak a vízben. Érdemes itt is előre berendezni az akváriumot és üresen járatni pár hétig, mert ha elég baktérium és mikroalga van a vízben, akkor nem lesz gond a táplálásukkal. Ha a spirulina olyan fajta vagy csak nem sikerül rendesen elkeverni, akkor kis rögökké áll össze a vízben, és azt nem tudják megenni a legfiatalabb lárvák. Érdemes venni indító baktérium kapszulát, 500 Ft tengeri akváriumos boltokban. Az akvárium berendezésénél vedd figyelembe, hogy minél több durva felület van az akváriumban, annál több baktériumod lesz, és az jó. Használhatsz tengeri csigákat, kagylókat, lávakövet, mészkövet, kiszárított korallokat vagy akár tátogó cápaszobrot kettéharapott búvárral is, ha erre van ingerenciád. Tengeri makroalgákat lehet használni növényesítésre, de ehhez már egy spéci lámpát is be kéne szerezned. Egyébként egy szimpla hideg fényű asztali lámpa és az ablakba rakás is megteszi fénynek.
A felnőtt sórák úgy 2 centis, vajszínű jószág, egyes esetekben piros lábakkal.
Így néznek ki a lárvák:
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!