Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 3 páncélos harcsa elvan egy...

3 páncélos harcsa elvan egy akváriumban vagy kell a 6 belőle? Az a bajom, hogy így is sokan vannak nem szerentém jobban túlzsúfolni. Elvileg 6-ot vettem és 3 sajna 1 héten belül elpusztult, 3 nagyon kevés egy csapatnak(így kb 1,5 hónapja vannak)?

Figyelt kérdés

Úgy gondoltam hogy veszek új halakat, főleg neonjaim vannak most. (akváriumban jelenlegi halak, 1,5 hónapja turbóztam fel: 40 neon, 3 páncélos harcsa, 5 rózsa fantomlazac, ill. régről egy sziámi ormányos márna+vmi guppiféle (ők ketten maradtak meg az előző csapatból 6 éves mind a 2)


Azon is filóztam lehet nem az igazi a páncélosoknak a kemény víz. 6 év alatt 2* engedtem le vizet, sajnos nem bírták a váltást, de fura hogy csak ők.

Láttam van GH csökkentésre is már filter, lehet majd beszerzek, többi vízparaméter amúgy okés.



ápr. 6. 12:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Mekkora az akvárium? Ha mondjuk 200 liter, akkor nem feltétlenül túlzsúfolt, de ha mondjuk csak 100 literes, akkor nem hiszem hogy kell bele még hal. A páncélosokat én kiegészíteném, mert hárman nem éreznék magukat jól. Ha meg túl kemény a víz, akkor el kell gondolkozni egy RO szűrőn, vagy úgy válogatni a halakat és a növényeket hogy bírják a keményebb vizet. Kereskedésben kérdezz rá hogy milyen vizet használnak. Mostanra már azért eléggé jól be vannak akvarizálva a díszhalak, és a legtöbb alapból csapvízben született, hozzá van szokva. Lehet hogy a kereskedés is csak simán csapvízben tartja őket, ami olyan kemény mint a tiéd. Ha mindenképp bővíteni akarod a halak számát, én páncélosokkal tenném. Ha meg nem akarsz több páncélost, kérdezd meg hogy a kereskedés beveszi-e a meglévő hármat
ápr. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

260l környéke, de én úgy számoltam, hogy kb ennyi a max hal. mondjuk lehet 3 nem sokat dob a latba igazad van.


Nem akarok sokat költekezni, RO szűrőt kihagynám. Ilyenre gondoltam:

[link]

ápr. 6. 14:49
 3/4 anonim ***** válasza:
Kh-ba nem nyúl bele ez a szer. Nem tudom a pontos vízparamétereidet, de abból kiindulva hogy Magyarországon milyen kemény a csapvíz, könnyen szikessé válhat a vized ha csak a GH-t csökkented, a Kh-t nem. Illetve az sem feltétlen jó hogy növeli a Ph-t, ha növényezni akarsz. Igaz ezt vissza tudod csökkenteni Co2 beoldással. Az RO szűrő nem egy nagy kiadás. 30-40 ezer forintért veszel egyet. Be se kell szerelni, elég ha csak ideiglenesen rátekered a zuhanyra, legyártod a vizet, aztán letekered és elrakod. Én is így csinálom. Minden vízcsere után felrakom az RO szűrőt, megtöltöm a kannákat, visszasózom aztán egy hétig eláll a következő vízcseréig. Ennél olcsóbb és effektívebb megoldást nem nagyon találsz szerintem. 260 literre egyébként szerintem nem olyan nagyon sok ez a halmennyiség, pár extra páncélostól nem fog felborulni az egyensúly. Feltételezem 6 év tapasztalattal nem valami kis gagyi belső szűrő dolgozik egy ekkora akváriumban, úgyhogy szerintem nyugodtan rakhatsz még bele 3 halat
ápr. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Én innen rendeltem RO szűrőt. Ennél van kisebb modelljük is, 25 ezer forint és kapsz mellé TDS mérőt is: [link]


Kb 8 óra alatt legyártaná neked a vizet ami kell a vízcserédhez

ápr. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!