Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Baj lehet az ancikkal?

Galekun kérdése:

Baj lehet az ancikkal?

Figyelt kérdés
A mai nap vettem észre, hogy az algaevő harcsák folyamatosan felsiklanak a vízfelszínre, majd vissza le. Ezután hangos buborékolás, majd újra fel és le. Eddig minden rendben volt, de hirtelen ilyen fura jelenséget produkálnak, de csak az ancik. 54literes akvárium, eheim pickup 60, diversa fűtő, heti 20% vízcsere, 3 anci, 3 guppi, 3 foltos páncélosharcsa, 3 molly. Mi lehet a baj?

2021. márc. 6. 20:07
 1/10 Salx Narval ***** válasza:
100%
Talán még semmi, vagy egy kis víz frissítéssel orvosolható kb 30% ha csak növendék halaid vannak de így is ajánlatos lenne heti 2x15% vizet cserélni. Úszó lebegő növényzet sem ártana árnyékadónak és gyökerek bújók is kellenének, de legjobban egy nagy akvárium kellene külső szűrővel. A jelenlegi halaid a guppik kivételével csak ideiglenesen maradhatnak ennyire szűk helyen. Az ancik kivételével mindegyik halad csapatban érzi jól magát vagyis kevesen vannak, természetesen a létszámbővítéshez a már említett jóval nagyobb akvárium is kellene.
2021. márc. 7. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
100%

Szia. Ez a viselkedés nem megszokott az anciknál, tehát jelezhet valami gondot. Először is a leírásod alapján szóba jön az ammónia mérgezés, mivel a szűrő rettentő kicsi ehhez a halmennyiséghez, még akkor is, ha még most csak növendékek. Ehhez társul a heti 20%-os vízcsere, ami normál esetben inkább 30 kéne hogy legyen, de ebben az esetben ezekkel a halakkal, ezzel a szűrővel talán még heti 2x30%-os is kevés lenne.

Azonban sokmindent nem tudunk még:

Mikor indult az akva?

Mikor kerültek bele a halak, egyszerre vagy szakaszosan? Mekkorák?

Hogyan, mivel, mennyit etetsz? Milyen a talaj, talaj porszívózás van-e?

Milyen és mennyi a növényzet?

Van-e az anciknak búvóhelyük? - És itt jegyezném meg hogy 3 ancinak ez az aqua édeskevés. Egynek is szűkös lesz ha nagyobb lesz, bár nem tudjuk hogy milyen nagyok most. Ezek a halat területvédők, és szükségük van búvóhelyre. Ha nincs meg a kellő nagyságú területük a szükséges búvóhellyel, nem fogják jól érezni magukat.


A társítás még nem is lenne ördögtől való, ha az egyedszámok stimmelnének, és az akvárium egy jól szűrt, dúsan növényesített 250 -300 literes üveg lenne.

2021. márc. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nos nem vagyok állatkínzó, természetesen lesz nagyobb akvárium, csak kezdetnek akartam ilyen kicsit. A talajporszívózással megy a vízcsere is, a szűrőtakarítást ekkor végzem el a kiszedett akvarium vízben. A halakat 3 hete vettem, az akvárium előtte 3 hetet ment üresen élő növényekkel. A vízutánpótlás egy hétig álló vízzel történik, amikor feltöltöm az akváriumot, akkor utánna megint engedek vizet, hogy a következő vízcserére legyen. Etetés változatos, tetra lemezes, fagyasztott tubi, fagyasztott dalphi, és algaevőknek készített tabletta, plusz forrázott uborka, vagy forrázott saláta. Ezeket kapják, így változatos az etetésük.A talaj a legapróbb kavics 0.8-1.3 mm és búvóhelynek van egy díszkő alagút is.
2021. márc. 7. 10:13
 4/10 A kérdező kommentje:
Régen 8 éven át foglalkoztam díszhaltartással, de sose volt ilyen gond, pedig akkor is 54literrel kezdtem, majd egy év múlva kibővítettem egy 250l-re, az 54l meg növendék halak tartására lett, mert nagyon szaporák voltak a foltos páncélos harcsák meg a guppik. 8 év alatt nem láttam ilyen jelenséget, hogy az anci felpuffad. Közben ma reggel az egyik ancinak lement a puffadás, a másik kettőnek nem látom, mert a hátsó növények között vannak, aktív mindhárom, illetve tegnap este is ettek rendesen etetéskor, pedig fel voltak puffadva.
2021. márc. 7. 10:17
 5/10 Salx Narval ***** válasza:
100%
A fagyasztott tubifex helyett mást adj nagyon piszkos kaja még átmosás után is. A lemezest nem hinném, hogy eszik az ancik ennyi jó kaja mellett, szóval nem gondolom, hogy attól puffadt fel, viszont a salátától elképzelhető, helyett spenótot adj. Próbáld mielőbb növelni a csapatok létszámát és az akvárium méretét, addig is óvatosan etess és csinálj gyakoribb vízcseréket, mert terhelt ez a víz. Fát, v gyökeret esetleg platánkérget tegyél be had rághassák.
2021. márc. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A tubit nem eszik meg az ancik, hetekig figyeltem. Az uborkát és a salátát meg nagyon szeretik. Van más zöldség, ami esetleg adható nekik? Egy 250 literes van tervben és hogy mindenkiből legalább 5 legyen. Csoportban szépek, de ez az aksi kicsi a csoporthoz .
2021. márc. 7. 22:11
 7/10 A kérdező kommentje:
Közben ma estére minden puffadás lement és virgoncak, mint voltak. Remélem nem lesz több ilyen.
2021. márc. 7. 22:13
 8/10 A kérdező kommentje:
A forrázott zöldség bent lehet a vízben 1-2 órát? Vagy inkább ahogy eddig is 15-20 perc múlva vegyem ki. Pl az uborka kibír 2 órát bent? Nem lesz nagy a bomlásveszély?
2021. márc. 7. 22:16
 9/10 Salx Narval ***** válasza:
100%
Mondanám, hogy este lámpaoltás előtt beteszed a kaját és reggel a maradékot kiveszed, ez 100-liter fölötti akváriumoknál működik de egy ekkora akváriumnál gond lehet ha nem eszik meg maradék nélkül. 2-órára azért a vízben hagyható az étel de így még fokozottabban ajánlott a heti 2-3 kisebb 15-20%-os vízcsere . Nappal külön nem kell etetni őket, eszik majd amit találnak ( éjszaka aktívabbak ezek a halak ezért jobb az esti etetés ). A tubifexet a többi hal és vízminőség megóvása érdekében nem ajánlom. Az ancik dög és korhadékevők őket nem zavarja ha a kaja rittyós, nem azért hoztam fel, hogy attól lett bajuk. A puffadást szerintem a túlzott salátaevés okozta. Az uborkát adhatod bátran. Hogy mit még? Legfontosabb, hogy fa és gyökér legyen az akváriumban és néha állati eredetű kaját is ehessen, ez nálad a lehulló haleledellel biztosított is. Zöldségek közül szinte minden adható, néha még a saláta is. Ami épp van otthon azzal megkínálhatod, forrázott, félig főtt, és némelyik zöldséget nyersen is adhatod. Pár zöldség amivel etettem. Mindenféle tök, sárgadinnye, görögdinnyehéj, uborka, lerágott kukoricacsutka, cukkini, padlizsán,karfiol, brokkoli, spenót, gyermekláncfű, zöldborsópüré platánkéregre, kőre kenve, avokádó, gyökérzöldségek kivétel a hagyma, ritkán burgonya és gabonaszármazékok is. Kis akváriumban kerülném a pürésített és a puhára főzött málladozó zöldségeket, amúgy ezek a kedvenceik. Kitapasztalod mit szeretnek és abból gyakrabban adhatsz. Az agatabletta egy-egy db rendszeresen adható a zöldségek mellett, ezt pl bent hagyhatod reggelig, v amíg el nem fogy. Tapasztalatom szerint egy felnőtt anci reggelre betol egyet maradéktalanul.
2021. márc. 8. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítséget, a zöld pippa ment mindenkinek.
2021. márc. 8. 06:02

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!