Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen háziállatot ajánlotok...

Milyen háziállatot ajánlotok egy olyan embernek, aki allergiás a szőrre?

Figyelt kérdés

2022. máj. 15. 04:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ami nem szőrös. A halaktól az óriás csigákon át a hüllőkig.

Egyébként vannak hipoallergén macskák/kutyák, és szőrtelenek is.

2022. máj. 15. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Az állatvilágból csak az emlősök szőrösek, tehát marad még lehetőség bőven: madarak, hüllők, kétéltűek, halak, ízeltlábúak, puhatestűek...
2022. máj. 15. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Minden szőrre? A szőrtelen macska nem segít amúgy, mert a macskaszőrallergia pl a macska bőrén termelődő fehérjére való allergia. A kopasz macskáktól van akinek rosszabb az allergiája.


Tarthatsz hüllőket, halakat. Ha valami okosabbat, vagy taníthatót szeretnél akkor lehet papagáj.


Szőrrel esetleg ki lehet próbálni hipoallergén állatokat. Csincsilla tipikusan nagyon ritkán vált ki allergiát. Macskában az orosz kék hipoallergé (a rendes orosz kék borzasztóan drága, a jófogáson 30 ezerért nem azt kapsz). Kutyából az uszkárt szokták mondani. Ezekre nincs garancia. Van akinek tényleg segítenek, van akiknek nem. Érdemes vásárlás előtt tényleg eltölteni velük időt.

2022. máj. 15. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Tevenyereggyarto ***** válasza:
Igazából így még sokkal több lehetőséged is van mintha csak szőröseket szeretnél. Mit szeretnél pontosan? Nekem például halaim vannak, mondjuk nem vagyok szőrallergiás, azoknál tudok segíteni.
2022. máj. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
igazából én nagyon szeretem a macskákat, de borzasztó erős allergiám van rá és kutyára kiskorom óta szintén. Fulladás, bevörösdik a szemem, viszketek stb... gondolkoztam gyíkokon, csak sok helyen olvastam hogy nagyon körülményes a tartásuk, és nem is feltétlen kezes állatok. De egyébként csincsillán, házi patkányon/egeren is gondolkodtam de félek hogy az allergia miatt nem lehetnének.
2022. máj. 15. 16:09
 6/15 A kérdező kommentje:
Van egy ismerősömnek hipoallergén kutyája, de az is problémát okozott nekem, és eléggé el is szomorított.
2022. máj. 15. 16:10
 7/15 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Esetleg leopárd gekkó? Gyíknak gyík, jó kezdő faj, türelemmel s ügyességgel kézhez szoktatható (persze nem tudsz úgy játszani vele mint mondjuk egy kutyával) s nem is túl körülményes. Jelenleg nekem nincs de olvastam róluk több helyen, például:

[link]

2022. máj. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Aranyhal vagy bármi más ami elvan az akváriumban.
2022. máj. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Absz allergiás vagyok, COPD-s oxigénpalackkal, de az uszkárt mindenképpen merem ajánlani, absz hipoallergén, s a természete olyan, hogy annál jobb nincs a világon, gyógyító állítom!!!Merem ajánlani,nekem törpe volt, sajnos már nem lehet több, mert menni sem tudok...Legyél boldog egy uszival!
2022. máj. 19. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
állítólag a bengáli macskát tarthatnak allergiások is...
2022. máj. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!