Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Akik panelba vagy kis kertes...

Akik panelba vagy kis kertes helyen laknak azok nem gondolnak arra,hogy a kutya,macska bezárva úgy érzi mint börtönbe lenne?

Figyelt kérdés

márc. 14. 08:05
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
34%

"Ne antropomorfizáljátok már az állatokat! Nem érzik magukat börtönben, mert ninicsenek ilyen jellegű emberi fogalmaik, érzéseik vagy gondolataik. Fogalmuk sincs mi az a börtön."


Persze, hasogassuk a szörszálat. Rajtad kívül mindenki érti, mire vonatkozott a kérdés. Vannak állatok, amik bírják a fogságot, vannak amelyek nem. A kutya jobban, a macska kevésbé, de hozzászoktatható.


Autisták meg rugózhatnak rajta, hogy vajon az állat börtönnek gondolja-e, vagy csak simán szar neki.



"De egy macskának, aki egész életében lakásban volt arról sincs semmi fogalma, hogy milyen a külvilág, így még ha lennének is ilyen irányú vágyai, akkor sincsenek, mert amit nem ismer, arra nem vágyik."


Persze persze. Meséld el a két macskámnak, az egyik világ életében benti volt, mindig menne a terszra, meg a madarak után.


A másik az utcáról lett mentve kicsiként 2-3 hónaposan az anyjával meg testvéreivel, öt ha elviszem a háztól 2 méternél messzebbre kézben, foggal-körömmel küzd, hogy visszajusson.

márc. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:
10%
A pingvinemnek is tök jó itt alakásban mint a minusz negyvenben, ja, a sprotnit is tuti jobban szereti mint a nyers halat.
márc. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:
94%
Nagyanyám idiótának tartott hogy a kutyát meg a macskát simogattam, mondta, csókold is meg. 😁 Majd 50 év múlva mi is ezt mondjuk az unokánknak amikor a robotkutyát simogatja. Mindenkinek kell egy láthatatlan barát.
márc. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim ***** válasza:
89%

#1 vagyok. A cicám kóbor volt, aztán beköltözött a rokonaimhoz kinti-benti cicának.


Egész jól vannak tartva az odaverődött cicák, de így is átlagosan 2 év az ott töltött idejük. A jobbik eset, ha odébbállnak vagy valaki elviszi őket.


A rosszabb, ha elcsapja az autó, felesznek valami mérget, vagy megsérülnek a bóklászásaik során (nem egy ilyen esetnek voltam szemtanúja)


A cicámat pont emiatt hoztam el, lakásba. Megszerettem, aggódtam érte.


Na, vad múltja ellenére láthatóan jó érzi magát a lakásban. Játékos, érdeklődő, aktív. Sokat játszunk vele, hogy lefáradjon, a nap többi részében - cicalétéhez híven - szunyókál.

márc. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 A kérdező kommentje:

Hozzá lehet szoktatni?

Ismerős ez a mondás,"tartsd természeténél fogva az állatot".

márc. 14. 11:01
 26/52 anonim ***** válasza:
79%

Miért kéne? Az ember is a napja nagy részét beltéren tölti.


Az a fontos, hogy mozogjon eleget és legyen agyilag is lefárasztva. Ha ez megvan, akkor mellette többnyire még jobb is az állatnak ha bent van a biztonságos lakásban.

márc. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 anonim ***** válasza:
82%

#8

Jaja, a mi szomszédaink is kint tartják a boldog cicáikat, aztán meg nekünk kell elföldelni az úton talált tetemeket, micsoda boldog élet az 😍😍😍


Ez minden, csak nem felelős állattartás. Igazából az se egyértelmű nekem, hogy egyáltalán állattartás-e, hogy valaki néha kirak egy kis kaját az udvarra, amit aztán megeszik egy félkóbor macska…

márc. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:
22%

#28 részben egyetértek, csakhogy ennyi erővel a feketerigót meg a sündisznót is sajnálatból bevihetnénk a meleg lakásba, mert hogy szegénynek milyen szar odakint, fázik meg megdöglik.


Sőt ivartalanítsuk az összes vakondot, amit a kertben találunk, mert szegényeknek nem tesz jót a vemhesség.

márc. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim ***** válasza:
63%

#29

Ugye tisztában vagy vele, hogy a feketerigó, a sün és a vakond (őshonos) VADállatok, amik nincsenek háziasítva…?

márc. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:
27%
Majd háziasítunk mindent! Aztán mindenki beköltözik a nappaliba és körbe üljük a kandallót, vakondok, tigrisek, óriáskígyók... és gitározik valaki és mindenki nagyon ölül!💞
márc. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!