Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Ha egy állatorvos egészséges...

Ha egy állatorvos egészséges állatot altat "kérésre", be lehet valahol jelenteni?

Figyelt kérdés
2023. nov. 3. 20:48
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

Elvileg igen, de csak akkkor van valami értelme, ha egyértelmü bizonyítékaid vannak arra, hogy nem volt rá megfelelö ok.

Ugyanis az, hogy szerinted nem volt jogos, nem jelenti azt, hogy nem letetett az, illetve, hogy be is tudod bizonyítani!

HA meg nem egyértelmüen bizonyítható, akkor egy rágalmazási pert veszel a nyakadba, ami nem lesz olcsó mulatság számodra

2023. nov. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
32%
A menhelyek mit csinálnak az örökbe nem adható, de egészséges kutyákkal? Életük végéig őrzik őket?
2023. nov. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%

rendőrség, kamara, állatvédők,...


De tudod bizonyítani? A bíróságon is?


Meg jobb, ha nem, és a tulajdonos inkább kidobja hazafelé az út szélére, vagy a kertben fejbe csapja egy fejszével?


Ja, és ott amit a 2. ír.

2023. nov. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%

Igen, pontosan ezt. Sajnos sok kutyus ott öregszik meg, és egy pici kennelben bezártan tölti élete nagy részét. A menhely nem azért van, mert ha nem kell valakinek, akkor elaltatják. A menhelyre épp azért került, mert nem kellett valakinek, és ott mentették meg.

Amire esetleg te gondolsz, az a gyepmesteri telep. Na ott elaltatják. De az életben nem fogod tudni bebizonyítani, mert tulajdonképpen nincs is mit. Az, hogy egészséges, az egyik oldal. De ha agresszív, emberre támad, stb., akkor ezzel indokolva elaltatják. A papírokra pedig mindig olyasmit írnak, ami épp elég indok.

Egy orvos nem hülye. Egy orvos diplomás, egyetemet végzett személy. Tisztában van a jogi következményekkel is.

Ha írásos bizonyítékod lenne, talán egy levelezés, amiben konkrétan leírják, akkor perre mehetnél. De az állatot ez sem hozza vissza. Egyébként meg azt vizsgálnák, hogyan jutottál hozzá. Ha jogosulatlanul, máris többel kötöd be. Egy hangfelvételt sem használhatsz fel, ha nem járulnak hozzá, hogy felvedd.

2023. nov. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem tudom mennyire bizonyíték erejű, ha valaki itt leírta, hogy megörökölt állatot mennyiért melyik doki altatta el, mert nem tudta magával vinni.


Nyilván nem fognak ezért IP címeket kikérni és ellenőrizni. Úgyhogy kapufa. Nekem meg nincs jogom hozzá.

2023. nov. 3. 21:26
 6/9 Justinianus ***** válasza:
24%

"HA meg nem egyértelmüen bizonyítható, akkor egy rágalmazási pert veszel a nyakadba"

Te sem tudod, mi az, hogy rágalmazás...

2023. nov. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
85%

6-osnak: simán lehet belőle rágalmazási per, ha állít valamit (főleg egy köztiszteletben álló orvosról), és nem tudja bizonyítani. Talán inkább te nem tudod, mi az.


Kérdezőnek: szerintem ilyesmi komolytalan bizonyíték. Ez egy névtelen oldal, ahol kb azért írogatunk, mert unatkozunk. Simán azt mondja, hogy csak kitalálta, mert unatkozott, és hülyeségeket írogatott poénból.

De honnan tudod, kit jelentesz fel? Ismeretlen tettest? Nem tudod sem a gazdát, sem az orvost beazonosítani. Vagy tényleg kiírta a várost és az orvos nevét? De írtam, hogy le van papírozva, és nyilván megfelelő indokkal. Pl az állat lebénult előző nap. Vagy légzési nehézségei voltak, mert idős volt. Vagy bármi.

Ráadásul szerintem a bíróság egy ilyet simán visszadobna. Se normális bizonyíték, se semmi. azzal meg nem fognak kezdeni egy ilyen piti ügynél, hogy a saját hackerükkel kideríttetik, ki és honnak írta azt a kommentet. Komoly, nagy horderejű ügyeknél sem tudnak ilyesmit kiderítani, mondjuk ha külföldi szervert vagy vpn-t használ valaki. komoly gyilkosságoknál is több hónap vagy év, mire ilyen infók kiderülnek.

Én értékelem az igyekezetedet az állatvédelem miatt, és remélem, megőrzöd ezt a lelkesedést, de ez egy veszett ügy. Más módon kell kiállnod és támogatnod az állatokat.

2023. nov. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

„ Vagy tényleg kiírta a várost és az orvos nevét?“


Igen, konkrétan leírta. Azt sem tart semeddig ellenõrizni, hogy valóban van-e ilyen orvos ott, viszont a kérdezõ valóban unatkozhatott is, vagy feketíteni is akarjatja az orvost, tehát õt mindenképp elõ kéne keríteni, ami nem lehetetlen, mert a gyakori (webminute) 5 évig tárolja az adatokat.


Más kérdés, hogy senki sem invesztálna ennyi munkát a nyomozásba.

2023. nov. 4. 15:00
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

Amúgy 10 ből 5 orvos rendszeresen megteszi 20 ezerért.


Engem is felháborít hogy egy szerencsétlen kutya vagy egy kis csöpp cica élete felett döntenek. Mikor évekig élhetettek volna még. Gonoszság és börtön járna érte!

2023. nov. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!